Retro Motor Show – Targi Pojazdów Zabytkowych

0
147

Retro Motor Show, 3 dni, 453 pojazdy, 17 474 zwiedzających – tak w liczbach wyglądało pierwsze spotkanie pasjonatów zabytkowej motoryzacji w Poznaniu!

 

Pierwsza edycja targów Retro Motor Show zaprezentowała pojazdy z praktycznie każdej dekady XX wieku. Prezentując modele były unikatowe, jak m.in. Opel Lotus Omega (zaledwie 970 wyprodukowanych modeli). Czy Mercedes CLK DTM AMG (zaledwie 100 wyprodukowanych egzemplarzy). Jak również te, które jeszcze do niedawna mogliśmy na co dzień oglądać na polskich drogach. Warszawy, Syreny, Fiaty 125p i 126p oraz te zachodnie, do których zaglądało się przez szyby aby zobaczyć ile mają na liczniku.

Retro Motor ShowRetro Motor Show

Silną reprezentację miały również pojazdy, których metryczka sięgała przedwojennych czasów. 3 generacje Rolls Royce’a Phantom’a, BMW na czele z protoplastą bawarskiego giganta, modelem Dixi, Mercedesy, Citröeny. Wiele, wiele innych, niezwykle ciekawych i doprowadzonych do perfekcyjnego stanu pojazdów. Nie można zapomnieć także o amerykańskich reprezentantach: Corvette C1, Cadillac DeVille, Chevrolet Camaro SS, Dodge Challenger czy Buick Electra to tylko kilku przedstawicieli „amerykańskiego snu” jacy pojawili się w Poznaniu.

Retro Motor ShowRetro Motor Show

Spora część prezentowanych pojazdów zmieniła podczas targów właściciela. Na sprzedaż wystawionych było około 60 modeli. Jak się dowiedzieliśmy już pierwszego dnia targów doszło do transakcji kupna, a kilka decyzji podjętych zostało spontanicznie podczas wydarzenia. Szczegóły i uzyskane kwoty pozostają jednak „słodką tajemnicą” Wystawców.

Retro Motor ShowRetro Motor Show

Nielada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, były strefy specjalne. Gdzie swoje pojazdy prezentowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Państwowa Straż Pożarna. Możliwość zamienienia się na parę chwil w kierowcę Jelcza „Ogórka” 043Caro, czy wozu strażackiego Magirus powodowało wiele uśmiechów i radości, tak u dzieci jak i dorosłych! Do dyspozycji targowych gości były także zabytkowe traktory oraz strefa Retro Games, gdzie prezentowane były takie gry jak Space Invaders czy też Sensible World of Soccer.

Retro Motor ShowRetro Motor Show

Specjaliści także mogli znaleźć coś ciekawego dla siebie. Podczas Retro Motor Show zadebiutowała Akademia Renowacji. Na specjalnych strefach pokazowo – warsztatowych zaprezentowane były różnorodne techniki renowacji zabytkowych pojazdów. Od napraw blacharsko – lakierniczych do renowacji i konserwacji tapicerki. Całość uzupełniły merytoryczne wykłady i prezentacje oraz spotkania z ciekawymi osobami. „Pogromcą fotoradarów” Emilem Rau czy także wnukiem słynnego podróżnika, Arkadym Fiedlerem, który poszedł w ślady swojego dziadka i przemierzył świat w „maluchu”.

Retro Motor Show

Przeczytaj również: 21 maj, Pałac Rozalin pod Warszawą, pierwsze w Polsce profesjonalne aukcje dla kolekcjonerów aut klasycznych.