Zatrzymanie Katarzyny Figury. Aktorka prowadziła po alkoholu.

1138

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zatrzymanie Katarzyny Figury

Zatrzymanie Katarzyny Figury, znanej i wielokrotnie uhonorowanej polskiej aktorki, było skutkiem prowadzenia auta po wypiciu. Sprawy gwiazd oraz ich problemy z drogówką wzbudzają wiele emocji i zainteresowania.  Takie historie pokazują, że niezależnie od wykonywanego zawodu, statusu społecznego, wykształcenia i przyznanego limitu na koncie, wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy takie same błędy, przed którymi nie potrafimy się uchronić. 

Zatrzymanie Katarzyny Figury. Aktorka prowadziła na podwójnym gazie

Zatrzymanie Katarzyny Figury w Stanach Zjednoczonych

Zatrzymanie Katarzyny Figury przez amerykańską policję miało bezpośredni związek z alkoholem. W sierpniu 2012  aktorka prowadziła auto po wypiciu kilku kieliszków wina. Wraz z nią, w samochodzie jechała również jej młodsza córka.

Tego dnia aktorka udała się z dziećmi i mężem na kolację do restauracji, podczas której wypiła kilka kieliszków wina. Niestety w lokalu doszło do kłótni i zdenerwowana Figura odjechała, nie myśląc o wypitym wcześniej alkoholu.

Szczegóły zajścia w USA

Zatrzymanie Katarzyny Figury przez policję miało miejsce dwa razy

Mąż aktorki podobno próbował ją powstrzymać.  Ponieważ ta postawiła na swoim, powiadomił policję, że jego żona prowadzi auto po alkoholu. W związku ze zgłoszeniem aktorka została zatrzymana.  Podobno Figura nie trzymała się prawej strony prowadząc auto na drodze nr 362 w mieście Gorham. Zatrzymanie Katarzyny Figury przebiegło bez problemów, jednak nie zgodziła się na badanie alkomatem. Fakt, że była nietrzeźwa potwierdził będący na miejscu oficer policji. Sprawa niemal od razu została wniesiona do sądu,  a polska gwiazda została aresztowana. Jej sytuację znacznie pogarszał fakt, że w aucie jechała również nieletnia córka. Katarzynie Figurze groziła utrata prawa jazy na rok i wysoka kara pieniężna. Dodatkowo aktorka miała obowiązek poddać się testom an uzależnienie od alkoholu. Aktorka opuściła areszt po 24 godzinach dzięki swojej teściowej, która wpłaciła za nią kaucję.

Brak poczucia winy i łagodny wyrok

Co ciekawe, Katarzyna Figura całą winą za zatrzymanie oraz zaistniałą sytuację jej obarczyła męża, który zadzwonił na policję. Jak sama twierdzi, była to swego rodzaju zemsta za kłótnię, wyjście z restauracji oraz za problemy w życiu małżeńskim. Bez wątpienia można tę sytuację rozpatrywać dwojako.  Czy powinien zgodzić się na stworzenie zagrożenia dla niej i dla córki mimo wszystko? Prowadzenie auta po alkoholu może skończyć się tragicznie i nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości.  W tej sytuacji mężczyzna postawił na bezpieczeństwo, a nie lojalność

Amerykański sąd za wydający wyrok w sprawie uznał zdarzenie za „czyn o niewielkim zagrożeniu społecznym”. Aktorka została ukarana karą grzywny w wysokości 1000 dolarów oraz musiała opłacić koszty sadowe w wysokości 400 dolarów.

Zatrzymanie Katarzyny Figury w Polsce. Paparazzi pomogli policji?

Trzeba pamiętać, że  zdarzenie w Stanach Zjednoczonych nie było pierwszą sytuacją, w której Katarzyna Figura prowadziła auto w stanie nietrzeźwości. W 2008 roku gwiazda została zatrzymana przez polską policję.

Pierwsze zatrzymanie Katarzyny Figury po alkoholu

Aktorka podczas obiadu z przyjaciółką wypiła lampkę czerwonego wina. Niestety podczas obiadu została sfotografowana przez paparazzi. Dziennikarze najprawdopodobniej zadzwonili na policję, w momencie, gdy Figura wsiadła do auta.

Badanie alkomatem wskazało 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co przekroczyło dopuszczalny w Polsce limit 0,2 promila. W związku z tym przeciwko aktorce wytoczono proces o wykroczenie.

Oczywiście zaraz po zdarzeniu aktorka publicznie komentowała całe zajście i tłumaczyła je „zapomnieniem się”. Wtedy oprócz mandatu, Figura została ukarana czasowym odebraniem prawa jazdy. Aktorka utraciła dokument na 6 miesięcy.

Czy można się pomylić dwa razy?

Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy może uczyć się na błędach. Jeśli jednak popełniamy ten sam błąd kilkukrotnie, może nie rozumiemy zagrożenia i nie wiemy, jakie mogą być skutki naszej postawy? Patrząc obiektywnie, tak właśnie wygląda sprawa Katarzyny Figury.

Zatrzymanie Katarzyny Figury z powodu alkoholu miało miejsce dwa razy, a co więcej, scenariusz obydwóch sytuacji był bardzo podobny: spotkanie, obiad lub kolacja, lampka wina, a na końcu: nieświadomość. To właśnie ona, zdaniem gwiazdy usprawiedliwieniem. Z pewnością można było tłumaczyć w ten sposób zdarzenie z 2008r, jednak dlaczego Figura dopuściła się jazdy na podwójnym gazie ponownie? Czy czasowa utrata prawa jazdy i mandat nie są wystarczającymi konsekwencjami? Trudno nawet wyobrazić sobie, co musiałoby się wydarzyć w 2008r, aby Katarzyna Figura przestała prowadzić po wypiciu.

Złe nawyki czy zwyczajne zapomnienie się?

Bardzo często potrzebujemy nauczki, aby przestać coś robić i zrozumieć konsekwencje danych sytuacji. Niestety wydawać się może, że dla Katarzyny Figury jazda po alkoholu nie jest problemem. Aktorka, będąc po alkoholu została dwa razy zatrzymana przez policję. Nie wiemy jednak, ile razy zdarzyło jej się prowadzić auto na podwójnym gazie. Jeśli taka sytuacja miała miejsce częściej, w przypadku Figury należy mówić o dużym szczęściu, ponieważ nic nikomu się nie stało.

W Polsce sprawa kierowców prowadzących auto pod wpływem alkoholu zawsze wzbudza mnóstwo emocji. Taka postawa jest surowo karana oraz negatywnie oceniania społecznie. Jak wiadomo, negatywne zdarzenia są o wiele częściej przypominane niż te pozytywnie. Z pewnością właśnie z tego powodu sprawy związane z wykroczeniami Katarzyny Figury pomimo upływu lat są nadal bardzo często komentowane przez media i opinie publiczną.

Wypadek Ewy Farnej. Wypadek czy zmęczenie?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia