Honda vs BMW – odwieczna walka.

1641

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zapraszam do przeczytania artykułu poświęconemu porównaniu dwóch bardzo różnych marek, które bardzo często są do siebie porównywane, ale czy słusznie? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Honada vs BMW – od wielu lat możemy zauważyć „wojnę” pomiędzy japońska marką i niemiecka. Zarówno jedna jak i druga marka ma wielu fanów jak i wrogów. Ale czy jest to słuszne porównanie? Moim zdaniem nie. Są to dwa rożne samochody, które posiadają swoje wady i zalety. Nie ważne czym ważne jak tym jeździsz. Bardzo lubię to powiedzenie.  W tym artykule będę chciał w pewien sposób przekazać Wam jak ja odbieram tą „wojnę” oraz przedstawić wady i zalety wyżej wymienionych samochodów.

Honda vs BMW
Honda vs BMW

Honda- wady i zalety:

Honda moim zdaniem posiada więcej zalet niż wad. Wadą moim zdaniem jest jedna i każdemu bardzo dobrze znana. Mowa tutaj o blacharce. Blacha jest tam cienka jak „żyletka” ale dzięki temu Honda waży dużo mniej niż wyżej wymienione BMW czy inne auta. Do zalety należy dodać wygląd nawet seryjnego auta. Auto posiada ponadczasowy wygląd nawet jeśli został wyprodukowany w latach 90-tych. Honda jest bardzo podatna na tuning i można z niej zrobić fajna zabawkę. Jednym z większych zalet są oczywiście silniki które posiadały Vtec’a. Przy pojemności 1.6 z takiego silnika Japończycy wyciągnęli 125 koni mechanicznych co przy wadze Hondy( około 1000 kg) odpycha się już na prawdę fajnie. Lecz nie zapominajmy o większych pojemnościach jak 1.8 czy 2.0 o mocy 169 i 200 koni mechanicznych w seryjnym silniku. Podstawowe mody jak dolot, wydech plus strojenie i mamy bardzo szybkiego przecinaka.

Honda vs BMW
Honda vs BMW

BMW- wady i zalety:

BMW jest to auto, które posiada napęd na tylną oś. Wiele osób to ceni bo daje im dużo frajdy z jazdy. Osobiście BMW cenie sobie za jakość wykonania lecz moje serce oddałem autom z Japonii. Spytałem ostatnio osobę dla, której BMW to coś więcej niż auto o wady i zalety tej marki i oto co mi powiedziała ta osoba. Największa wada tego auta to ludzie. Ale nie chodzi tu o prawdziwych pasjonatów tylko o tych dzięki, którym BMW zyskała przydomek „bolid młodzieży wiejskiej” ale czy to prawda? Nie mi to oceniać. Moim zdaniem w każdej marce tacy ludzie są i zawsze będą. Przejdźmy zatem do zalet, których mam nadzieje jest więcej. Przede wszystkim BMW to duży samochód i wygodny. Oczywiście napęd na tył, który daje frajdę z jazdy. Środek auta który prezentuje pewnego rodzaju klasę. Kierowcy tej marki cenią sobie ją za niezawodność. Oczywiście wszystko zależy od tego jak dbamy o auto i nie ma reguły czy to BMW czy inna marka.

Podsumowując:

Zarówno BMW jak i Honda mogą nam zaoferować wiele. Wybierając poszczególną markę cenimy ją za cechy które przypadną naszemu sercu. Odwieczna walka wciąż trwa, lecz moim zdaniem to głupota. Pasja powinna łączyć a nie dzielić. Niby każdy to powtarza ale nie praktykuje. A jakie Wy macie zdanie na ten temat? Serdecznie zapraszam do skomentowania.

Dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie artykułu.

Zobacz również: https://bezpiecznapodroz.org/air-ride-co-wlasciwie-nam-daje/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia