Land Rover Discovery – Polska premiera

268

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Land Rover Discovery – Polska premiera. 18 listopada podczas targów motoryzacyjnych Warsaw Moto Show po raz pierwszy zaprezentowano na Polskiej ziemi nową odsłonę popularnego Land Rovera.

sam_4404-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Arystokrata w kaloszach…

18 listopada po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano najnowszą wersję Discovery. Jest to auto wysokiej klasy nawiązujące do ekskluzywnych, bardzo popularnych w ostatnich czasach SUV-ów. Można by rzec, iż era dobrych terenówek jest już dawno za nami. Jednakże Land Rover Discovery pokazuje nam, że jeszcze pamięta o swym terenowym rodowodzie. Tak więc bez problemu poradzi sobie nie tylko z gładkimi jak stół nawierzchniami ale również nie sprawi wam problemów podczas jazdy w terenie.

sam_4405-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Konstruktorska dieta…

Widać, że konstruktorzy nowego Discovery postanowili wysłać go na dietę. Auto jest bowiem lżejsze od swojego poprzednika aż o 480 kg a wszystko to za sprawą aluminiowej konstrukcji. Dzięki temu uzyskano lepsze właściwości jezdne, terenowe oraz znacząco ograniczono zużycie paliwa. Jednak to nie koniec zmian w porównaniu do poprzedniej wersji. Nowy Land Rover ma również o 43mm większy prześwit. Zwiększeniu uległa również możliwość brodzenia, która wynosi teraz do 900mm. Dodatkową zaletą jest możliwość włączenia przez kierowcę All-Terrain Progres Control. System ten daje możliwość przemieszczania się z bardzo małą prędkością od 2 do 30 km/h dzięki czemu można bardziej efektywnie pokonywać przeszkody terenowe.

sam_4409-jak-zmniejszyc-fotke_pl

 

Jakość to podstawa…

Auto cechuje wspaniała jakość wykonania wnętrza. Wszystko jest bardzo przyjemne w dotyku i nic nie budzi chociażby najmniejszych zastrzeżeń. Genialne połączenie wysokiej jakości skóry, drewna oraz elementów aluminium sprawia wrażenie niezwykle luksusowych. Wszystkie najpotrzebniejsze przyrządy oraz panel do sterowania poszczególnymi funkcjami auta są bardzo czytelne dlatego obsługa auta staje się bardzo intuicyjna. Nie musimy wszystkiego szukać po całej desce rozdzielczej oraz nie jesteśmy atakowaniu dziesiątkami przycisków.

sam_4411-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Terenówka czy jednak rodzinny SUV ?

Auto mimo wszystko jest jednak bardziej SUV-em niż autem terenowym. Standardowo na pokład będziemy mogli zabrać 6 pasażerów + kierowca gdyż w podłodze bagażnika ukryty jest dodatkowy rząd siedzeń z którego w każdej chwili możemy skorzystać.

Bogate jest nie tylko wyposażenie ale również gama silnikowa. Auto oferowane będzie z 4 lub 6- cylindrowymi jednostkami sprzężonymi z 8-biegowymi przekładniami automatycznymi. Moc auta będzie dochodziła aż do 340 koni w najmocniejszej jednostce benzynowej oraz 258 w aucie z silnikiem diesla.

sam_4410-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Zobacz także: Polski Fiat 125p Akropolis – Klasyka Gatunku

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia