INFINITI VC-Turbo silnik nagrodzony za ochronę środowiska naturalnego.

540

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

INFINITI VC-Turbo silnik

Infiniti VC-Turbo silnik został uznany jako “przyjazny” dla środowiska przez Automobilklub Austrii.

Podczas gali wręczenia nagród w Wiedniu Silnik Infiniti VC-Turbo, otrzymał nagrodę w kategorii Ochrony Środowiska Naturalnego pod względem rewolucyjnej wydajności paliwowej silników spalinowych. INFINITI VC-Turbo silnik majstersztyk.

INFINITI VC-Turbo silnik
Silnik Infiniti VC-Turbo

„Infiniti pragnie podziękować ARBÖ za dostrzeżenie potencjału silnika VC-Turbo i zalet, jakimi ucieszy użytkowników. Jesteśmy podekscytowani perspektywą wprowadzenia tej przełomowej technologii na drogi świata. Ale też – mówię to w imieniu całego zespołu Infiniti – wdzięczni za to wyróżnienie.” – mówił o wygranej Roland Krueger, prezydent Infiniti Motor Company.

INFINITI VC-Turbo silnik
Silnik Infiniti VC-Turbo

INFINITI VC-Turbo silnik doceniony

Jury doceniło markę za wprowadzenie na światowy rynek pierwszy silnik o zmiennym stopniu sprężania gotowy do produkcji seryjnej. VC-Turbo konstruowany był przez inżynierów Infiniti od przeszło 20 lat. W tym czasie przetestowano ponad 100 prototypów. Ale jak to się mówi – ciężka praca popłaca. W ten właśnie sposób powstał silnik. Który potrafi bezstopniowo i płynnie płynnie zapewnić dowolny stopień sprężania w zakresie od 8:1 aż po 14:1. Niższe sprężanie – wyższa moc i moment obrotowy, wyższe sprężanie – poprawia wydajność paliwową. Ma on parametry jak w silniku V6, jednak odróżnia go to, że przy wydajności paliwowej silnika wysokoprężnego nie wydziela szkodliwych substancji dla środowiska. 4-cylindrowy, dwulitrowy VC-Turbo silnik z pojedynczą, jednoślimakową sprężarką -268KM/390Nm- ma o 27% niższe zużycie paliwa.

INFINITI VC-Turbo silnik w różnych wariantach?

Teraz musimy tylko poczekać na różne warianty zarówno mocy jak i pojemności a może nawet i ilości cylindrów. Jeśli uda się stworzyć całą gamę tych jednostek Infiniti może zarobić krocie na sprzedaży patentu albo na dostawie ich dla innych producentów. Na chwilę obecną marka sama kupuje diesle u Mercedesa może te im będzie dostarczać? Przy tak dużym spadku rzeczywistego zużycia paliwa mogły by wyeliminować diesle z ich kopceniem i filtrami DPF. Będziemy się przyglądać rozwojowi sytuacji bo może to być przełom w produkcji silników benzynowych.

INFINITI VC-Turbo silnik
INFINITI VC-Turbo silnik doskonały

INFINITI VC-Turbo silnik w akcji, zobacz jak działa!!!

https://www.youtube.com/watch?v=XYn0rkYL14E

INFINITI VC-Turbo silnik pojawi się w samochodach Infiniti już w 2018 roku.

Zachęcam do przeczytania: Infiniti leasing 1%

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia