Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser

0
198
Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser

Dwadzieścia lat temu kiedy FSO Żerań było we władaniu Daewoo i produkowano tam Lanosy koreański koncern zakupił mniejszego brata. Bratem tym był oczywiście SsangYong i w salonach sprzedających Daewoo pojawiły się terenówki które podbiły polski rynek. Był to jeszcze czas kiedy słowo SUV było śmieszne a zakup auta 4×4 i jazda jedynie po asfalcie było co najmniej dziwne. Wtedy SsangYong Rexton, Korando czy Musso były synonimem komfortu wśród terenówek będących raczej tłuczkami więc wyróżniali się na tle konkurencji. Rozważmy więc bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser.

Ogromną zaletą tamtych modeli było to że cały napęd był kupowany u Mercedesa a pochodził z legendarnej Gelendy więc był najwyższych lotów. Land Cruiser w tamtych czasach był bardzo mało komfortowy ale miał rewelacyjne właściwości w terenie. Jak jest teraz? Ssangyong Rexton jest bardzo komfortowy i nadal ma napęd kupowany u Mercedesa, silnik, skrzynia, rozdzielacz, reduktor i mosty. Tak reduktor!!!!!! Widzieliście w ciotkowatym X5 reduktor? Większość SUVów teraz nawet 4×4 nie jest bo są pędzone na jedną oś, tak się porobiło że faceci zniewieścieli i w teren nie jeżdżą bo?… Bo woda im się naleje albo błoto, bo się zakopią i paznokietki połamią przy wyciąganiu auta.

Teraz jest moda na SUVy a nie na terenówki a jak wiemy moda jest dla pań i dla… Jeśli planujecie kupić auto wyposażone w klasyczny napęd 4×4 ze skrzynią rozdzielczą oraz reduktorem dającym nieprawdopodobnie duży moment obrotowy na kołach posłuchajcie ekspertów.

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser

 

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser 1

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser 2

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser 3

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser 4

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser 5

Jeśli wolisz mniejsze auta będące typowym SUVem lub wręcz crossoverem zobacz Bezpieczny zakup auta Hyundai Tucson czy Mercedes GLA

jak zwykle radzą

Bezpieczny zakup auta SsangYong Rexton czy LandCruiser
prowadzący: Marek Suwara i Patryk Osowiecki