Borys Szyc Wypadek samochodowy i alkohol

879

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Borys Szyc Wypadek na warszawskiej Pradze

Borys Szyc Wypadek samochodowy

Gwiazdy dokładnie tak samo jak wszyscy inni ludzie uczestniczą w pechowych zdarzeniach, na które nie mają wpływu, lecz także popełniają błędy, za które długo ponoszą konsekwencje.  Właśnie w takiej sytuacji, w sierpniu 2007 roku znalazł się znany polski aktor Borys Szyc. Borys Szyc wypadek samochodowy, który miał miejsce na warszawskiej Pradze, zmienił jego życie o 180 stopni i pokazał mu, co tak naprawdę jest ważne. Nie było to jednak jedyna sytuacja podczas jazdy samochodem, za którą aktor poniósł konsekwencje.

Borys Szyc Wypadek z udziałem córki aktora

W niedzielne popołudnie Borys Szyc jechał wraz ze swą dwuletnią córką Sonią przez warszawską Pragę. Nagle w jego auto uderzył Fiat Punto, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Auto młodego aktora stanęło na tylnch kołach a następnie dachowało i obróciło się do pozycji wyjściowej o 360 stopni. Niemal 29-letni aktor oraz jego córka zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie ponieśli żadnych ciężkich obrażeń, dzięki czemu po kilku dniach obserwacji mogli zostać wypisani do domu.

Borysz Szyc Wypadek zagroził zdrowiu jego córki

Aktor wspomina całe zdarzenie z drżeniem w głosie. Przyznaje, że był to cud, za który trzeba dziękować. Nie spodziewał się, że w spokojnie, niedzielne popołudnie może się wydarzyć jedna z najgroźniejszych sytuacji, podczas której będzie się bał o życie własnej córki. „Cieszyłem się, że płakała. Najgorsza była cisza” – wspomina Borys Szyc. Wypadek został w zapisany w pamięci jego córki mimo jej młodego wieku, ponieważ od tamtej pory dziewczynka regularnie miewała złe sny.

Jak sam Szyc wspomina w ten sytuacji oprócz ogromnej grozy i strachu, które czuł, przeraziła go znieczulica obecnych w pobliżu paparazzi. Podczas gdy aktor o własnych siłach wyciągał swoją córkę z auta, stojący obok paparazzi robili mu zdjęcia i nie zaoferowali żadnej pomocy. Nie przyszło im do głowy, że w tym czasie drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda, ponieważ dla nich najważniejszy był gorący materiał. Wstyd, złość, rozczarowanie, pretensje a także ogromne zdziwienie, dlaczego ludzie nie chcą sobie pomagać. „Jest mi przykro i wstyd za to bezmózgie gówno chodzące po ziemi” – tak postawę paparazzi skomentował Borys Szyc. Wypadek zagrażał życiu jego córki, więc nie powinniśmy się dziwić, że reakcja aktora była tak ostra.

Borys Szyc Wypadek był naprawdę bardzo blisko

Borys Szyc wypadek po alkoholu był bardzo prawdopodobny
Jazda po alkoholu bardzo często zdzarza się zarówno znanym i rozpoznawalnym osobom, jak i tym, którzy ze sławą nie mają nic wspólnego. Borysz Szyc już dwa razy został zatrzymany przez policję za jazdę po alkoholu: na początku 2008 oraz jesienią 2011 roku. W obydwu przypadkach nie doszło do wypadku, za co aktor powinien dziękować losowi.

W 2008 roku podczas zatrzymania aktora przez policję alkomat wskazał 0,65 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna, będąc na podwójnym gazie jechał ulicami Warszawy z przekroczoną o kilkadziesiąt kilometrów prędkością. Na szczęście ten incydent zakończył się szczęśliwie i nie doszło do żadnego incydentu. Borys Szyc został wtedy ukarany mandatem, a także toczyło się przeciwko niemu postępowanie sądowe. Aktorowi za jazdę po alkoholu groziły nawet 2 lata pozbawienia wolności

Zgodnie z wyrokiem sądu, za prowadzenie auta po alkoholu Borys Szyc został ukarany grzywną w wysokości 4,5 tysiąca złotych.  Ponadto odebrano mu prawo jazdy na 24 miesiące. Czy jest to dostatecznie wysoka kara? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od postawy, podejścia do sprawy oraz od wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Aktor po dwóch lata od upłynięcia kary podchodził ponownie do egzaminu, jednak zakończył go z wynikiem negatywnym. Po czterech latach od ostatniej próby Szyc ponownie postanowił spróbować swoich sił i starał się zdać egzamin na prawojazdy. Wiosną 2016 w końcy udało mu się zdać egzamin, dzięki czemu ponownie wrócił do prowadzenia samochodu.

Borys Szyc Wypadek stał się impulsem do zmian

Borys Szyc Wypadek i incydenty po alkoholu bardzo go zmieniłyObecnie możemy zaobserwować diametralną zmianę w postawie, jaką prezentuje Borys Szyc. Wypadek, w którym uczestniczyła jego córka, a także incydenty z jazdą na podwójnym gazie oraz utratą prawa jazdy były dla niego nauczką. Aktor nie od dziś znany jest ze swoich skłonności do imprez i alkoholu. Obecnie otwarcie mówi, że przeszedł odwyk i teraz potrafi bawić się bez alkoholu. Można również zauważyć, że aktor nie pojawia się na imprezach, nie opowiada o swoim życiu prywatnym oraz o wiele mniej widać go w życiu publicznym. Ponadto Szyc bierze udział w wielu akcjach zapobiegających wsiadaniu za kierownicę po wypiciu.

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i wszyscy popełniamy błędy, za które ponosimy odpowiednie kary. Nawet po kilkukrotnym powtórzeniu błędu, w końcu można zmienić swoją postawę, przyzwyczajenia i upodobania, tak, jak zrobił to Borys Szyc. Wypadek może przydarzyć się każdemu. Jednak jeżeli potrafimy wyciągnąć wnioski i zmienić się, to mimo poniesionych strat, możemy czuć się wygrani.

Otylia Jędrzejczak – Wypadek, który zmienił jej życie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia