Suzuki Vitara silnik Boosterjet

835

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Suzuki Vitara silnik Boosterjet

Suzuki Vitara silnik Boosterjet

Suzuki dołączyło do producentów którzy zdecydowali się na downsizing. W przypadku Suzuki akurat nie był to drastyczny krok bo nigdy nie mieli dużych atmosferycznych jednostek. Suzuki Vitara silnik Boosterjet to idealne połączenie, choć pierwotnie zwykły silnik miał 1600 cm3 pojemności tu jest niewiele mniej. Silnik Boosterjet również ma 4 cylindry natomiast pojemność to 1400 cm3 czyli raptem kilkanaście procent mniej. To co go wyróżnia to bezpośredni wtrysk benzyny co w połączeniu z turbodoładowaniem daje dobre rezultaty zarówno w mocy jak i ekonomii. Teraz Suzuki nie odstaje od konkurencji.

Suzuki Vitara silnik Boosterjet – charakterystyka

Silniki boosterjet są wyposażone w nowej generacji sprężarkę która ma mniejszą średnicę ale kręci się z większymi prędkościami obrotowymi. Taki sprężarka powoduje że charakterystyka przebiegu momentu obrotowego jest dość płaska i od 1500 obr/min do 4000 obr/min wynosi 230Nm. To pozwala na bardzo rzadkie sięganie do lewarka zmiany biegów oraz na płynne przyspieszanie przy prawie każdej prędkości obrotowej silnika. Na polskim rynku większość klientów nadal wybiera mechaniczne skrzynie biegów więc taka charakterystyka ma ogromne znaczenie w eksploatacji. Niemniej jednak wyposażenie auta w przekładnie nowej generacji np z 8 biegami poprawiłoby jeszcze bardziej jego parametry.

Suzuki Vitara silnik Boosterjet
boosterjet tu 4 cylindrowy ale jest też wersja 3 cylindrowa

Suzuki Vitara i silnik Boosterjet – ekonomia i ekologia

Doładowane silniki pracują z większą ilością powietrza więc spaliny charakteryzują się mniejszą ilością tlenków azotu ale też i niższą emisja CO2. Vitara z nowym silnikiem pomimo 20KM więcej oraz prawie 70Nm dodatkowego mmomentu obrotowego pali kilka procent mniej. Zużycie paliwe w stosunku do 1600 cm3 silnika atmosferycznego jest może jedynie o średnio 0.3l/100km mniejsze ale emisja CO2 też jest niższa bo wynosi 127g/km a to wszystko przy diametralnie bardziej spontanicznym charakterze. Szkoda tylko że auto jest kilkanaście procent droższe z tym silnikiem. Ciekawe kiedy zaoferują automat z większą jak 6 liczbą przełożeń, z racji nowej generacji sprzęgieł hydrokinetycznych dwusprzęgłówki idą do lamusa.

Obejrzyj jak pracuje nowy silnik.

https://www.youtube.com/watch?v=wKG44vpFOcA

a jak jeździ takie auto przeczytaj i zobacz Test Suzuki Vitara Boosterjet Allgrip manual

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia