Muscle Car- Wyjątkowo wysokie osiągi.

627

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Muscle Car- Wyjątkowo wysokie osiągi wyjątkowych aut.

Muscle Car to artykuł o autach, które mają ogromną moc i swoich pasjonatów na całym świecie ale nie tylko o tym będzie mowa. Oglądając film ”60sekund” mogliśmy zobaczyć wiele cudownych aut i pewnie każdy z nas znalazł by tam coś dla siebie. Moją uwagę przykuł akurat model Forda a mianowicie Ford Mustang Shelby GT 500. W tym artykule chciałbym przedstawić Wam kilka wybranych przeze mnie modeli aut, które obok wyżej wymienionego Forda Mustanga również powinny być opisane ze względu na swoją potęgę. Oprócz opisania aut chciałbym również wyjaśnić czym na prawdę jest Muscle Car.

Muscle Car- wyjaśnienie.

Muscle Car jak piszę Wikipedia to auta, które charakteryzują się tylnym napędem o bardzo dużej pojemności silnikowej. Z reguły są to silniki V8. Auta muscle car chociaż są według mnie wliczane jako sportowe auto traktuje się trochę inaczej niż inne auta sportowe, które dają czadu na torze. Do tych aut trzeba mieć wyjątkowy szacunek bo zadbanych egzemplarzy mamy już z roku na rok coraz mniej. Wyznacznikiem prawdziwego klasycznego muscle car jest jego wiek oraz kraj w którym został wyprodukowany. Auta te były produkowane od 1964 do 1975 w Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik mocy do masy w muscle car wynosi 1KM na około 6kg masy auta. Miedzy innymi przez kryzys paliwowy popularność muscle car nieco spadła ponieważ silniki V8 są nieekonomiczne. Lecz to nie przestraszyło prawdziwych pasjonatów tych aut, uważam że miedzy innymi ceny tych aut są aż tak wysokie.

Shleby GT 500- Eleanor.

muscle car
GT 500- 60sekund

Tak jak wspomniałem wyżej na to auto trafiłem oglądając film ”60sekund”. Jest to auto, które zostało wyprodukowane na bazie Forda Mustanga z 1967 roku. Kto nie pamięta tego auta polecam obejrzeć raz jeszcze ten film. Auto to było wyposażone w silnik V8 o pojemności ponad 7015 cm³, które jak można przeczytać w sieci generowało moc ponad 500KM oraz 570 Nm / 3200 obr./min. Auto posiada 4stoponiową skrzenie biegów, która pozwoli rozpędzić auto do ponad 200km/h. Auto jak każde inne raczej dla osób z grubym portfelem. Ten potwór zużywa średnio 38litrów na 100kilometrów. Jako ciekawostkę dodam, że na potrzeby filmu wyprodukowano 13 sztuk z czego w filmie brało udział 12sztuk. Podczas filmu 5 aut uległo zniszczeniu.

Dodge Coronet.

muscle car
Dodge Coronet 1970

Dodge Coronet był produkowany w okresie od 1949 aż do roku 1976. Auto było produkowane w kilku wersjach nadwozia: sedan, kombi, kabriolet, coupé. W Dodge Coronet były montowane dwa rodzaje silników jeden V8 o pojemności 7206 cm³ i mocy około 360KM oraz drugi nieco słabszy R6 o pojemności 3687 cm³, który generował moc około 150KM. Skrzynia biegów jaka była w nim montowana to 3biegowa automatyczna oraz manualna i 4biegowa manualna. Trzeba przyznać, że jak na tamten okres produkcyjny auto nie dość, że moim zdaniem świetnie wyglądało to i było czym przyspieszyć oczywiście mając silnik V8.

Dodge Charger.

muscle car
Charger- Szybcy i wściekli.

Kolejne auto, które utkwiło w mojej pamieci dzięki filmowi. Jak każdy się domyśla mowa o pierwszej cześci filmu „Szybcy i wściekli” i o Chargerze z roku 1969, który należał do filmowego Dom’a. Nie można zapominać również o innych generacjach tego modelu bo uważam, że są równie wspaniałe jak model z 1969roku. Dodge wypuścił aż cztery różne generacje Chargera, które były produkowane od 1966 aż do roku 1978. Producent tych aut miał do zaoferowania różne warianty silnikowe począwszy od jednostki R6 3,2L aż do ogromnej ponad 7L jednostki V8. Skrzynia biegów tak jak i w modelu Dodge Coronet była 3i 4 biegowa w wyborem opcji manualnej jak i automatycznej w 3biegowej skrzyni  i tylko manualnej w 4biegowej skrzyni. Największą konkurencją dla tego auta były takie marki jak Ford Torino o którym też napisze kilka słów oraz Pontiac GTO.

Ford Torino.

muscle car
Ford Torino 1970

Kolejnym potężnym autem z rodziny muscle car jest Ford Torino. Producent tego auta wypuścił na rynek od 1968roku do 1976 kilka modeli lecz ja skupie się głównie na modelu z roku 70. Ford w roku 1970 wypuścił na rynek zupełnie odmienionego Forda Torino. Mieliśmy do wyboru aż siedem różnych wersji nadwozia. Model z 1970roku został bardzo dobrze odebrany przez ludzi co zaowocowało, że dostał nagrodę „Car of the Year 1970” w magazynie Motor Trend. Ford Torino był produkowany z kilkoma wariantami silnikowymi V8. Najsłabszy seryjny silnik miał moc około 160KM natomiast najmocniejszy osiągał moc blisko 400KM. Do wyboru mieliśmy dwa warianty  skrzyni biegów: 3biegowa automatyczna oraz manualna i 4biegowa manualna. Auto do dzisiaj cieszy się bardzo dużą popularnością. Chcąc kupić takie auto musimy wydać około 100 000tyś.złotych.

Podsumowując- Muscle Car

Auta typu Muscle Car mają duszę oraz ten niepowtarzalny klimat, którego nikt im nie odbierze. Posiadając takie auto możemy czuć się wyjątkowo bo ratujemy klasyczne auto, których juz nie przybędzie a te auta mają to coś w sobie bo gdy je widzisz uśmiech sam pojawia się na twarzy. Czy to nie jest piękne? Waszym zdaniem jakich aut zabrało w tym opisie? Serdecznie dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie.

Zobacz również: Top 5 tuningowanych aut

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia