Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy

498

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy

Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy

W erze wielkich i masywnych SUVów niełatwo znaleźć auto, które dobrze zaprezentuje się zarówno na miejskim parkingu, jak i w trudnym terenie. Czasy samochodów z doskonałymi właściwościami terenowymi powoli się kończą, jednak co jakiś czas na rynku pojawia się pojazd, który zdaje się temu przeczyć. Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy potwierdza swe możliwości.

Jednym z najciekawszych produktów, jakie zagościły na polskim rynku w ostatnim czasie, jest bez wątpienia Suzuki Vitara Boosterjet. Japoński producent nawiązuje wyraźnie do tradycji związanej z konstruowaniem tego modelu, proponując kierowcom auto lekkie (ważące niewiele ponad 1200 kg!), a jednocześnie stosunkowo mocne (silnik 1.4 dysponuje mocą 140 KM). Jednak to nie wszystko. Maksymalny moment obrotowy zaczyna być osiągany już przy 2 tysiącach obrotów, co sprawia, że Suzuki Vitara Allgrip jest autem wyjątkowo żwawym.

Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy
lekkość daje przewagę – Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy

Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy – poważny konkurent w klasie

Parametry te sprawiają, że niewielka terenówka jest w stanie zawstydzić niejednego „poważnego” przedstawiciela tego segmentu. I to zarówno podczas jazdy w trudnych warunkach, jak i zwykłego użytkowania na szosie. W modelu tym odnajdziemy między innymi imponujące przyspieszenie (100 km pojawi się na liczniku po zaledwie 9,5 s!), a samo prowadzenie na asfalcie okaże się niemniej przyjemne, niż kierowanie zwykłą „osobówką”, czy „kompaktem”.

Suzuki Vitara Boosterjet imponuje mocą, a jednocześnie okazuje się samochodem naprawdę ekonomicznym. Zużycie paliwa w miejskich korkach podczas zimy nie powinno przekroczyć 7,8 l/100 km, zaś na trasie możemy pokusić się o wynik znacznie niższy (może nie uda się zejść do 5,2 l/100 km, jednak przy średniej prędkości 100 km/h rezultat 5,8 l/100 km jest już bardzo realny). Jak widzimy, downsizing ma się niezwykle dobrze.

Suzuki Vitara Boosterjet Allgrip test w terenie
duże zamieszanie wśród konkurencji – Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy

Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy – trudny teren, proszę bardzo

Najważniejsze jest chyba jednak zachowanie auta terenowego w ciężkich warunkach offroadowych. A w tym przypadku Suzuki Vitara Allgrip również nie zawodzi. Nawet przy zastosowaniu zwykłych opon szosowych, podjechanie pod górkę na piaszczystej powierzchni nie jest wyzwaniem, z którym niewielka japońska terenówka miałaby problem. Trudno więc nie polecić tego auta amatorom jazdy poza szosą, którzy potrzebują jednocześnie odpowiedniego auta do miasta.

Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy
przyzwoicie wykonany środek – Suzuki Vitara Boosterjet wrażenia z jazdy

 

zapoznaj się z pełną opinią o Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia