Test Infiniti Q70 Hybrid, najszybsza hybryda na rynku.

1153

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczny Zakup Infiniti Q70 HYBRID i VW Passat GTE
temperatura rośnie

Test Infiniti Q70 Hybrid

Na naszym rynku jest kilka marek premium ale tylko niemiecka trójka potrafiła zainteresować naszych kierowców dostatecznie. BMW, Mercedes i Audi są czołówką, Lexus i Vovo trochę dalej natomiast Jaguar choć znany jest nie widoczny a Infiniti choć fantastyczne to nikt o nim nie słyszał. Szkoda że tak dobry produkt jak Q70 kompletnie jest w Polsce pozbawiony wizerunku, na 10 osób spytanych czy zna Mercedesa 10 odpowiada że tak. Niestety w przypadku Infiniti taka odpowiedź to 3 że coś słyszało. W przypadku konkretnego modelu Mercedes S Klasse zna 9(chyba staruszka w badaniu się trafiła) a Q70 nikt, zero, ani jedna osoba, czemu tak? Test Infiniti Q70 HYBRID ma to trochę zmienić!!!

Na to pytanie powinni odpowiedzieć sobie zarządzający marką nieumiejący sprzedać tak fantastycznego produktu. Q70 HYBRID nie jest hybrydą jedną z wielu ale autem mającym prawie 400KM i przyspieszającym do setki w trochę ponad 5s choć wygląda na szacowną limuzynę. Przy tym wszystkim choć waży prawie 2 tony pali poniżej średnio 10L/100km.

Test Infiniti Q70 HYBRID
Infiniti Q70 Hybrid

teraz okiem technicznym

Test Infiniti Q70 Hybrid

To chyba najmocniejsza hybryda dostępna na polskim rynku, podstawą napędu jest znany z Nissanów ale i z Renault Laguny V6 3.5L. Jest to przez lata stosowania w różnych samochodach dopracowany i bezawaryjny silnik benzynowy generujący 305KM i 350Nm momentu obrotowego. Silnik oczywiście jest atmosferyczny bo cały sens hybrydy to prostota układu benzynowego, prostota i taniość. Silnik elektryczny ma 67KM i generuje 270Nm i to wszystko spina 7 biegowy automat hydrokinetyczny. Bardzo naturalnym rozwiązaniem jest zblokowanie silnika elektrycznego z benzynowym przed skrzynią biegów.

Silnik elektryczny poza funkcją generatora jest też rozrusznikiem więc z taką mocą rozruch V6 jest aksamitny i niezauważalny. Na silniku elektrycznym można przejechać kilka kilometrów z prędkością do 100km/h ale ta hybryda zaskakuje współpracą jednostek w trybie SPORT. Wtedy szacowna limuzyna rozpędza się do setki w trochę powyżej 5s i zostawia zdziwione WRX czy inne BMW. Najciekawsze jest to że przy dużych prędkościach przyspieszenie jakby nie miało końca i nie słabło.

Test Infiniti Q70 HYBRID
Infiniti Q70 hybrid w carskich koszarach

Test Infiniti Q70 Hybrid – Zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie z przodu jest dwuwahaczowe z tyłu wielowahacz, hamulce tarczowe wentylowane na obu osiach, koła 245/50×20. O ile system napędowy posiada trzy tryby pracy, SNOW, NORMAL i SPORT to niestety mankamentem jest brak regulacji twardości zawieszenia. W samochodzie premium i to w topowej wersji taki brak jest trudny do wytłumaczenia. Na szczęście zawieszenie jest zestrojone w kierunku sport, tak musi być ponieważ auto ma ogromne przyspieszenie i jazda powyżej 200km/h jest chlebem powszednim.

Test Infiniti Q70 HYBRID
Infiniti Q70 HYBRID stylowo przed Zamkiem w Pułtusku

Test Infiniti Q70 Hybrid – Ekonomia

Samochód waży 1900kg i robi w około 5s setkę ale zadowala się naprawdę niewielkimi ilościami paliwa w porównaniu z konkurencją. Średnie zużycie z testu to 8,9l/100km ale można się uprzeć i zejść do 7,5l tylko po co skoro mamy prawie 400KM do dyspozycji. Jazda z prędkością 160km/h pochłania jedynie 11l/100km więc można bez skrępowania pohasać po autostradzie. Zważywszy że wyciszenie samochodu jest bardzo dobre szybka jazda na długie dystanse jest radością. Ja jak dziecko bawiłem się jazdą, przy 140km/h wbijając pedał w podłogę auto wyskakuje do przodu z szalonym temperamentem, jest FUN.

Test Infiniti Q70 HYBRID
Infiniti Q70 HYBRID podzamcze w Pułtusku

Test Infiniti Q70 Hybrid – słowo na zakończenie.

Na zdjęciach zobaczycie 2 egzemplarze, ten jaśniejszy testowaliśmy latem i dla zabawy zrobiliśmy sesję zdjęciową z zaprzyjaźnionym studiem modelingu. Zobaczcie efekt tej pracy, dziewczyny podkreślają charakter auta, choć dizajn stonowany to charakterystyka dynamiczna i sportowa. Nie mamy pojęcia czemu ten samochód nie jest w Infiniti Polska czarnym koniem, czemu jest tak oszczędnie reklamowany. Kiedy ludzie szukają aut podkreślających ich indywidualizm a mają dość niemieckich aut powinni dowiedzieć się o Infiniti Q70 HYBRID.

Test Infiniti Q70 HYBRID
Test Infiniti Q70 HYBRID nowoczesna hybryda w zabytkowym towarzystwie.

przeczytaj o: Test Infiniti Q50S Hybryda niepodobna do innych czyli jeszcze bardziej sportowa hybryda.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia