To już milionowy egzemplarz silnika TSI EA211

0
1660
TSI EA211

Nowoczesny silnik TSI  EA211 ŠKODY AUTO.

Już milion silników TSI EA211 wyprodukowała Skoda Auto Od 2012 roku. Przez ten czas Skoda stworzyła 4 wersje pojemności tego silnika, a od przyszłego roku dołączyć ma kolejny – 1.0 TSI.

 

TSI EA211
silnik TSI EA211 ŠKODY AUTO

EA211 to turboładowane jednostki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem TSI. Ich główną zaletą jest niskie zapotrzebowanie na paliwo i niską szkodliwością dla środowiska. Seria ta różni się od poprzedniej (EA111) również pozycją wbudowania (podobnej do silników wysokoprężnych).  Blok silnika składa się głównie z aluminium, co sprawia, że jest on dużo lżejszy – nawet 97 kg przy TSI 1.2. Zastosowano także niewielką turbosprężarkę i rozwiązania, które sprawniej zarządzają ciepłem silnika. Jednostki EA211 znajdują się w samochodach grupy Volkswagen oraz modelach Skody Fabia, Rapid, Octavia, Yeti oraz Superb.

„Przez ostatnie lata Skoda z powodzeniem poszerza swoje portfolio produkcyjne w ramach strategii rozwoju marki i grupy. Milion wyprodukowanych silników z serii EA211 to kolejny niepodważalny dowód na najwyższą jakość produkcji Skody i wysokie kwalifikacje pracowników” – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody ds. Produkcji.

 

Przeczytaj również nasz: Test Skoda Yeti TSI manual Monte Carlo