Infiniti Q70 HYBRID premium

498

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti Q70 HYBRID premium

Infiniti Q70 HYBRID premium

Infiniti Q70 HYBRID premium a ekologia. W naszym kraju jest mała świadomość ekologiczna, samochody elektryczne czy hybrydowe dopiero wdzierają się do naszej świadomości. W przypadku samochodów elektrycznych akurat u nas to zatruwanie środowiska o czym nasi politycy nie chcą wiedzieć czy zrozumieć. W kraju gdzie 85% prądu produkuje się z węgla jazda samochodem elektrycznym przypomina jazdę parowozem, przynajmniej pod kątem emisji zanieczyszczeń. Programy wspierania produkcji paliw ekologicznych takich jak pelety gdzie powstała jedyna elektrownia na biomasę w Ostrołęce zakończyły się fiaskiem. Większość producentów peletu poszła z torbami.

Infiniti Q70 HYBRID premium
hybryda może być ładna

Infiniti Q70 HYBRID premium – koncepcja hybrydy

Niemniej jednak coraz więcej powstaje wiatraków i biogazowni, także świadomość kierowców powolutku się zwiększa. Toyota była prekursorem samochodów hybrydowych uznając że elektryki nie wyprą tak szybko spalinówek bo lobby petrochemiczne jest wielkie. Naturalnym zwiększeniem czystości samochodów spalinowych po zastosowaniu katalizatora jest odzysk energii kinetycznej. Okazało się że można zmniejszyć zużycie paliwa o prawie połowę, przynajmniej w mieście bo na trasie to tak o 20%. Więc robią auta zwykłe o zwykłych parametrach, Infiniti Q70 HYBRID jest wyłomem w tej koncepcji.

Infiniti Q70 Hybrid premium
i może wyzwalać trochę szaleństwa

Infiniti Q70 HYBRID premium – koniec z nudą

Infiniti postawiło na auto luksusowe o parametrach bardzo sportowych, dokonano wyłomu w nudnej koncepcji Toyoty. Okazało się że auto hybrydowe poza tym że może konkurować z niemiecką trójką klasy S to jeszcze przyspieszać w 5s do setki. Przy tym wszystkim zużywając jak na 400 konne auto poniżej 10l/100km a przy spokojnej jeździe w mieście 9l/100km. Można więc jeździć autem sportowym, luksusowym i dbać o ekologię. Największe zdziwienie budzi fakt niewykorzystania marketingowego tak olbrzymich atutów. Jest duże grono ludzi potrzebujących właśnie czegoś takiego a prasa w ramach walki ze smogiem(pisząc artykuł był alarm smogowy w Warszawie) sama zrobi reklamę.

W ofercie Infiniti jest mniejszy pojazd Infiniti Q50S hybrid który ma ten sam zespół napędowy ale jest trochę lżejszy i jeszcze lepiej przyspiesza. Oczywiście spala też trochę mniej paliwa dając ogrom radości kierującemu.

więcej o tym samochodzie w Bezpieczny Zakup Infiniti Q70 HYBRID oraz VW Passat GTE dwa światy 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia