Najciekawsze motoryzacyjne aukcje WOŚP

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP

Motoryzacyjne aukcje WOŚP – co na nich znajdziemy?

Motoryzacyjne aukcje WOŚP
Motoryzacyjne aukcje WOŚP

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę (15-01-2017) będziemy mogli znów obserwować, jak cały świat przyłącza się do jednej akcji charytatywnej, której celem jest zdrowie i życie dzieci oraz osób starszych w Polsce. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie motoryzacyjne aukcje WOŚP dostępne są w tym roku, jakie cuda można wylicytować, oraz, które aukcje z lat poprzednich zostały najbardziej zapamiętane.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP – Dakarowy Quad Rafała Sonika

Motoryzacyjne aukcje WOŚP Sonik quadRafał Sonik jest pierwszym polskim kierowcą, któremu udało się wygrać morderczy rajd Dakar. W tym roku najlepszy polski kierowca rajdowy postanowił oddać na aukcję WOŚP quad, na którym debiutował w wyścigach na Dakarze. Wystawiona przez Sonika Yamaha Raptor 700, to jedyny w swoim rodzaju quad, który został całkowicie przystowowany do potrzeb i wymagań wyścigowych Rafał Sonika. Wzmocniona rama, autorsko przerobiona elektryka, 5-biegowa, manualna skrzynia biegów, indywidualnie dopasowany panel sterujący w kierownicy oraz uszyte na zamówienie siedzenie to tylko wybrane z wielu cech charakterystycznych tego motocyklu. Quad w swoim szczytowym okresie osiągał prędkość do 150 km/h. Obecnie, aby „wrócić do formy” z pewnością potrzebowałby przebudowy. A jaka jest cena legendarnej Yamahy Rafała Sonika? Obecnie jest to niewiele ponad 25 tysięcy złotych, jednak możemy być pewni, że do niedzieli cena tego quada jeszcze wzrośnie.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP – American Chopper

Motoryzacyjne aukcje WOŚPTo już szósty rok, kiedy na aukcjach WOŚP można wylicytować prawdziwego amerykańskiego Choppera. Jest to jedyny w swoim rodzaju model tego legendarnego motocykla, ponieważ został przygotowany specjalnie na potrzeby WOŚP. Firma Paul Jr. Designs stworzyła ten szczególny egzemplarz na 20 Finał Wielkiej Orkiestry i od tamtej pory możliwa jest licytacja tego okazu. W motocykl wmontowane są min monety poświęcone WOŚP oraz inne emblematy Orkiestry. Motor nie posiada homologacji oraz nie został dopuszczony do ruchu. Jego właściciel otrzyma certyfikat potwierdzający zakup tej niepowtarzalnej maszyny. Obecnie Choppera można obejrzeć w jednej z warszawskich restauracji, gdzie czeka na swojego kolejnego właściciela, który będzie się nim cieszył przez najbliższy. Wielu wielbicieli motorowych klasyków marzy o swoim prywatnym Chopperze. A ile potencjalny zainteresowany musi za niego zapłacić? Cena startowa aukcji to 100 000 złotych, ponieważ właśnie taką kwotą zakończyła się aukcja w poprzednich latach. Pamiętajmy jednak, że zyskujemy w 100% oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju Choppera i jednocześnie pomagamy potrzebującym.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP – wylicytuj oryginalnego Junaka

Motoryzacyjne aukcje WOŚP Junak
W tym roku na aukcjach WOŚP możemy znaleźć również dwa modele Junaka: M11 Cafe 125 oraz M12.
Pierwszy z nich to Junak całkowicie różniący się od oryginału. Wyposażony jest w dwucylindrowy silnik chłodzony cieczą, oryginalne zdobienia, a także piękne kolorowe ornamenty. Jest to motocykl wystawiony na aukcję przez Motoculturę oraz Aleksandra „Ostrego” Ostrowskiego. Junak M11 Cafe 125 wygrał bitwę na przebudowę kultowego Junaka. Jest to więc jedyny taki okaz, który z pewnością dostarczy mnóstwo przyjemności podczas jazdy. Cena sięga obecnie 8 200zł, jednak nie jest to ostateczna wartość Junaka, ponieważ  licytacja cały czas trwa.
Drugi Junak wystawiony na aukcje motoryzacyjne WOŚP, Junak M12 to również jedyny w swoim rodzaju również brał udział w konkursie na przebudowę Junaka. Posiada mniej rzucających się w oczy zdobień, jest to wiec wersja dla tych, którzy cenią sobie minimalizm. Obecnie, jego wartość aukcyjna to 5 100zł, co z pewnością jeszcze się zmieni. A który z nich licytować? Niezależnie od tego, który Junak osiągnie wyższą cenę, cel jest ten sam, a to w WOŚP liczy się najbardziej.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP 2017 – nie tylko samochody i motocykle

Trzeba przyznać, że w tym roku fani motoryzacji znajdą wiele aukcji organizowanych przez WOŚP, które z pewnością ich zainteresują. Przejażdżka nowoczesnym Lexusem z Karoliną Pilarczyk, nocna jazda po Warszawie z Filipem Chajzerem jego kultowym polonezem, zaproszenie VIP na Ferrari Challenge, wyścig samochodowy z dziennikarką Katarzyną Zdanowicz, maska Poloneza od Złombol czy jazda symulatorem Ambulansu. Każdy, kto uwielbia samochody, szybką jazdę lub klasykę motoryzacji bez problemu znajdzie coś dla siebie. Nieważne, którą aukcję wybierzemy oraz ile za nią zapłacimy, wszyscy mamy w tym wspólny cel, pomoc innym.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP w poprzednich latach

Co roku podczas Wielkiej Orkiestry można wylicytować prawdziwe motoryzacyjne perełki. Jedną z nich było BMW Z4 Coupe, które było dostępne podczas XVIII Finału. Model Z4 został stworzony przez polskiego projektanta i jest uważany za jeden z najlepszych modeli w całej historii BMW! Osoba, która wygrała aukcję, odebrała ostatni egzemplarz, który zjechał z taśmy produkcyjnej. Wraz z samochodem nabywca dostał rysunek autorstwa Tomasza Sychy, projektanta auta, który stał się pierwowzorem do stworzenia Z3. BMW zostało wylicytowane za 152 877zł.

Na licytację WOŚP był również wystawiony terenowy Mercedes klasy G z 1982 roku, którym aktor, Mateusz Damięcki jechał w wyprawie na Syberię. Auto jechało przez bezdroża Rosji przez ponad 25 tys. km, więc jego nowy właściciel dostał auto z prawdziwą motoryzacyjną historią.

Motoryzacyjne aukcje WOŚP Polonez BogowiePodczas XXIII finału fani klasyków motoryzacji mogli również wylicytować samochód Buick Riwiera z 1964 roku. Takie egzemplarze zdarzają się do kupienia naprawdę, bardzo rzadko, więc można powiedzieć, iż jest to samochód bezcenny.

Dużym zaskoczeniem okazała się również licytacja z Finału w 2014 roku. Wtedy na aukcję wystawiono zielonego poloneza, którym w filmie „Bogowie” jeździł prof. Zbigniew Religa. Zwycięzca aukcji otrzymał sprawnego, 30-letniego poloneza, a takie auto bardzo ciężko obecnie znaleźć.  Zabytkowy fiat 125p. Na aukcji osiągnął wartość 14 100 złotych!

Jakie motoryzacyjne aukcje WOŚP w tym roku okażą się największym hitem i zaskoczeniem? Tego nie da się przewidzieć, ponieważ reakcje widzów i ich działania są nieprzewidywalne. Mamy jednak nadzieję, że dzięki samochodom, motocyklom, gadżetom i przygodom motoryzacyjnym fundacja w tym roku zbierze jeszcze więcej środków dla dzieci i osób starszych.

 

Motoryzacyjna kariera Adama Małysza

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia