Auta używane Opinie Peugeot 207

2180

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auta używane Opinie Peugeot 207

Auta używane Opinie Peugeot 207

Jeśli postanowimy zapoznać się z opiniami na temat popularnych samochodów używanych, niemal natychmiast dostrzeżemy wyraźną tendencję do krytykowania francuskich marek. Citroën, Peugeot oraz Renault są często przedstawiane w wyjątkowo niekorzystnym świetle, choć trudno doszukać się miarodajnych argumentów, które potwierdziłyby sensowność stawianych zarzutów. Wręcz przeciwnie! Wystarczy odrzucić pewne uprzedzenia, aby przekonać się, że francuskie samochody w niczym nie ustępują swoim zagranicznym konkurentom, czego dowodem może być chociażby Peugeot 207. Co sprawia, że ten model zasługuje na naszą uwagę? Auta używane Opinie Peugeot 207.

Premiera nowego Peugeota była gorączkowo wyczekiwania, ponieważ poprzedni model 206 stał się dość popularnym samochodem. Niestety, upływający czas coraz wyraźniej obnażał pewne niedociągnięcia, które wpływały na rosnącą awaryjność samochodu. Wprowadzenie zmian było konieczne, a kierowcy z niecierpliwością oczekiwali premiery zapowiadanego Peugeota 207. Nowy model ukazał się na rynku w 2006 roku i natychmiast skupił na sobie uwagę fanów motoryzacji. Francuski koncern udostępnił samochody z silnikami benzynowymi o pojemności 1.4 i 1.6 lita (ich moc wynosiła 90-150 KM w zależności od wersji).

Miłośnicy silników wysokoprężnych mogli skorzystać z jednostek 1.4 i 1.6 HDi. Oczywiście nie możemy pominąć kultowej wersji Peugeota 207 CC, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród miłośników kabrioletów. Wybór był więc na tyle bogaty, aby każdy mógł wybrać wersję dopasowaną do swoich preferencji. Czy model 207 sprawdzi się jako samochód używany?

Auta używane Opinie Peugeot 207
5 drzwiowy hatchback

Auta używane Opinie Peugeot 207 – podstawa to bezpieczeństwo

Na początku trzeba przypomnieć, że model 207 jest stosunkowo nowy. Produkcja auta trwała bowiem aż do 2012 roku, co znacznie podnosi cenę pojazdu na rynku samochodów używanych. Najstarsze egzemplarze kosztują nieco ponad 10 tysięcy złotych, ale za nowsze pojazdy trzeba zapłacić około 20 tysięcy. Peugeot w 2009 roku postanowił przeprowadzić face lifting modelu 207, dzięki czemu samochód zyskał nowe reflektory oraz zmodernizowany zderzak. Niepodważalnym atutem tego auta jest bezpieczeństwo, ponieważ Peugeot 207 otrzymał najwyższą notę pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż najbardziej palącym problemem jest kwestia awaryjności samochodu.

Czy niechlubne opinie na temat francuskich samochodów są w tym przypadku słuszne? Niezupełnie. Jeżeli nie chcemy narażać się na konieczność wykonywania częstych napraw, warto zdecydować się na zakup samochodu z silnikiem benzynowym. Jednostka o pojemności 1.4 litra uchodzi za mało awaryjną, co jedynie potwierdza słuszność tego, że nie należy generalizować kwestii awaryjności francuskich aut. Silniejsze jednostki nie są już tak odporne na usterki, choć i w tym przypadku awarie nie zdarzają się wyjątkowo często. Koszty ewentualnych napraw są stosunkowo przystępne, a wszystko za sprawą dużej dostępności części zamiennych.

Auta używane Opinie Peugeot 207
jedna z popularniejszych wersji, 5 drzwiowy hatchback

Auta używane Opinie Peugeot 207 – mocne wersje

Instalacja mocniejszych jednostek silnikowych znacznie zwiększa szybkość i ogólną dynamikę w czasie jazdy. Niestety, dość często odbija się to na żywotności silnika, a opisywany Peugeot także potwierdza tą zależność. Winę za tą sytuację ponoszą silniki THP o pojemności 1.6 litra, które często miewają problemy z rozrządem i pracą turbin. Opisany problem dotyczy głównie starszych jednostek, ponieważ nowsze silniki są dużo trwalsze. Ponadto jednostki o tej pojemności charakteryzują się dość wysokim spalaniem (8-9 litrów w cyklu mieszanym). Peugeot 206 spotykał się z olbrzymią krytyką odnośnie trwałości zawieszenia, co jednak zostało poprawione w nowej generacji auta. Naturalnie model 207 także miewa problemy z pracą zawieszenia, choć częstotliwość występowania usterek jest znacznie mniejsza.

Auta używane Opinie Peugeot 207
mocne GTI

Auta używane Opinie Peugeot 207 – nie taki diabeł…

Pora oddzielić fakty od mitów. Kupno Peugeota nie zawsze oznacza problemy z ciągłymi usterkami i dużą awaryjnością. Model 207 to naprawdę porządny samochód używany, ale musimy zwrócić szczególną uwagę na to, aby zakupiony egzemplarz był utrzymany w dobrym stanie technicznym. Jeśli decydujemy się na zakup starszego samochodu (wyprodukowanego przed 2010 rokiem), radzimy unikać jednostek silnikowych z oznaczeniem THP. Trwałość silników o mniejszej mocy jest zadowalająca, a uśrednione spalanie paliwa wynosi w ich przypadku niecałe 7 litrów. Jedynym dyskomfortem może być dynamika jazdy, choć samochód nie pracuje zbyt ociężale.

Auta używane Opinie Peugeot 207
kabriolet z twardym dachem

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że Peugeot 207 to pojazd zapewniający swoisty kompromis pomiędzy ceną a jakością. Ograniczenie awaryjności samochodu było priorytetem francuskiego koncernu i wszystko wskazuje na to, iż zamierzony cel został zrealizowany. Pojawiające się usterki nie są na tyle poważne, aby zmusić nas do ciągłego inwestowania w naprawę samochodu. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest także wygląd, ponieważ 207 posiada bardzo ciekawą stylistykę i sportowe zacięcie. Nie jest to najtańszy samochód używany, jednak francuskie auto jest warte swojej ceny. Dość pojemny hatchback będzie naprawdę dobrym autem rodzinnym, a unikalny kabriolet 207 CC stanowi odpowiedni samochód dla ludzi poszukujących nutki szaleństwa podczas codziennej jazdy.

zobacz mniej znaną u nas wersję sedan

https://www.youtube.com/watch?v=TM7PKiCR-xQ

zobacz też Auta Używane opinie Fiat Panda II 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia