Moto Gwiazdy Novika Oddajcie Prawko!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moto Gwiazdy Novika Oddajcie Prawko!

Moto Gwiazdy Novika to jej pseudonim artystyczny – sceniczna ksywa znana dobrze wszystkim miłośnikom muzyki klubowej i rozrywkowej. Tak naprawdę Kasia Nowicka grała najpierw grała jako DJ, następnie prowadziła kultowe audycje w kilku rozgłośniach. Teraz koncertuje non stop i śpiewa. W Polsce i na Świecie. W samochodzie spędza więc dużo czasu, tylko że ma pewien problem z prowadzeniem swojego pojazdu. O tym opowiada redaktorowi radia Hobby, Olinowi Gutowskiemu.

Moto Gwiazdy Novika wywiad cz1

Moto Gwiazdy Novika wywiad cz2

Moto Gwiazdy nowika
Novika w swoim żywiole

Kiedy i za którym razem zdałaś prawko?

Zdawałam od razu jak tylko było można czyli w wieku osiemnastu lat żeby z moim ówczesnym chłopakiem móc podbijać świat w Seicento. No i udało mi się zdać. Jak pan egzaminator się ze mną rozstawał to powiedział: Pani Katarzyno, trzy z wielkim minusem, ale przez to, ze lubię pani chłopaka to się udało. A ten chłopak cały czas mnie uczył a to najgorzej jak życiowy partner albo ojciec uczy. No i w pewnym momencie nie wytrzymałam i wykonałam takie klasyczne trzaśnięcie drzwiami po kobiecemu. – nie jeżdżę, koniec. No i rzeczywiście przestałam jeździć a ż do czasu jak w firmie w której pracowałam fonograficznej dostałam samochód służbowy. Nagle wszystkie moje problemy się skończyły i zaczęłam sobie sama jeździć.

Pierwszy samochód

To było seicento, które porzuciłam dość szybko. A to auto służbowe które otrzymałam to był Opel Corsa – bialutki. Później był Opel Astra, zielony i nim to się naprawdę fantastycznie jeździło. Później sobie własną Corsę kupiłam i to był mój pierwszy całkiem własny samochód.

Moto Gwiazdy Novika ukochany samochód…

No mam taki. On nadal jest na parkingu i to już jest taki troszeczkę wraczek. To jest Honda Civic. Mieliśmy takiego farta – pojechaliśmy po ten samochód do Poznania i kupiliśmy od faceta który jeździł nim chyba tylko naprawdę do kościoła i trzymał go tylko w  garażu, mały przebieg itp. odbyliśmy tym autem wielką podróż do Chorwacji. W ogóle się nie psuło.

A teraz czym jeździsz?

No jak tylko uporam się z odzyskaniem prawa jazdy to czeka na mnie Volkswagen Golf Variant.

Znasz się na mechanice?

Umiem otworzyć maskę. Dolanie oleju? Aa to umiem – miałam teraz na kursach i dolewanie płynu do chłodnicy i płynu hamulcowego. To jest na egzaminie. Ale w tym Volkswagenie który na mnie czeka jest napis po niemiecku „service jezt”.

Styl twojej jazdy

Mój chłopak określa go mianem „artystyczny”. Często jeździliśmy razem w długie trasy żeby grać. No i on prowadził w większości, a trzeba też trochę pojeździć, żeby nabrać swobody, choćby w miastach. No więc na siłę wsiadałam za kierownicę. On nie lubi mojego stylu jazdy. Nie wiem dla czego…

Moto Gwiazdy Novika Oddajcie Prawko!
Kasia Nowicka – Novika

Moto Gwiazdy Novika jakieś kolizje?

Nie miałam nigdy wypadków żadnych poważnych tylko jakieś tam drobnostki. Niestety za drobne przewinienia nazbierałam punktów i straciłam prawo jazdy. Próbuję je odzyskać, ale ciągle oblewam łuk na egzaminie. To jest nie do przejścia.

Do policjantów nie masz szczęścia…

Nie miałam nigdy z nimi nieprzyjemnych przygód. Po prostu bardzo dziwna spraw wynikła ponieważ nazbierałam tych punktur w 2013 – 2014 a poinformowano mnie o tym rok później, w 2015. Miałem też jedna przygodę ciekawą z policją. Akurat wyjeżdżałam z warsztatu świeżo naprawionym samochodem tak trochę szybko. Od razu mnie  zatrzymali no i okazało się, że jeszcze w dodatku zostawiłam w warsztacie dokumenty. Taki podwójny pech. Ale udało się wtedy – jednak ten wdzięk osobisty troszeczkę działa…

Gdybyś miała 1000000 euro to jaki samochód byś kupiła?

Ojej nie przygotowałam się do tego pytania! Nie mam takich wygórowanych marzeń o wielkim domu z basenem czy wielkiej furze. Na pewno chciałabym jakiś nowy samochód z salonu bo one teraz mają mnóstwo bajerów. Marka? Może honda, może Toyota.

Dowiedz się o motoryzacyjnych przygodach innej gwiazdy: Moto Gwiazdy Szymon Kuśmider Nocna Jazda

Brak postów do wyświetlenia