Moto Gwiazdy Novika Oddajcie Prawko!

1
8

Moto Gwiazdy Novika Oddajcie Prawko!

Moto Gwiazdy Novika to jej pseudonim artystyczny – sceniczna ksywa znana dobrze wszystkim miłośnikom muzyki klubowej i rozrywkowej. Tak naprawdę Kasia Nowicka grała najpierw grała jako DJ, następnie prowadziła kultowe audycje w kilku rozgłośniach. Teraz koncertuje non stop i śpiewa. W Polsce i na Świecie. W samochodzie spędza więc dużo czasu, tylko że ma pewien problem z prowadzeniem swojego pojazdu. O tym opowiada redaktorowi radia Hobby, Olinowi Gutowskiemu.

Moto Gwiazdy Novika wywiad cz1

Moto Gwiazdy Novika wywiad cz2

Moto Gwiazdy nowika
Novika w swoim żywiole

Kiedy i za którym razem zdałaś prawko?

Zdawałam od razu jak tylko było można czyli w wieku osiemnastu lat żeby z moim ówczesnym chłopakiem móc podbijać świat w Seicento. No i udało mi się zdać. Jak pan egzaminator się ze mną rozstawał to powiedział: Pani Katarzyno, trzy z wielkim minusem, ale przez to, ze lubię pani chłopaka to się udało. A ten chłopak cały czas mnie uczył a to najgorzej jak życiowy partner albo ojciec uczy. No i w pewnym momencie nie wytrzymałam i wykonałam takie klasyczne trzaśnięcie drzwiami po kobiecemu. – nie jeżdżę, koniec. No i rzeczywiście przestałam jeździć a ż do czasu jak w firmie w której pracowałam fonograficznej dostałam samochód służbowy. Nagle wszystkie moje problemy się skończyły i zaczęłam sobie sama jeździć.

Pierwszy samochód

To było seicento, które porzuciłam dość szybko. A to auto służbowe które otrzymałam to był Opel Corsa – bialutki. Później był Opel Astra, zielony i nim to się naprawdę fantastycznie jeździło. Później sobie własną Corsę kupiłam i to był mój pierwszy całkiem własny samochód.

Moto Gwiazdy Novika ukochany samochód…

No mam taki. On nadal jest na parkingu i to już jest taki troszeczkę wraczek. To jest Honda Civic. Mieliśmy takiego farta – pojechaliśmy po ten samochód do Poznania i kupiliśmy od faceta który jeździł nim chyba tylko naprawdę do kościoła i trzymał go tylko w  garażu, mały przebieg itp. odbyliśmy tym autem wielką podróż do Chorwacji. W ogóle się nie psuło.

A teraz czym jeździsz?

No jak tylko uporam się z odzyskaniem prawa jazdy to czeka na mnie Volkswagen Golf Variant.

Znasz się na mechanice?

Umiem otworzyć maskę. Dolanie oleju? Aa to umiem – miałam teraz na kursach i dolewanie płynu do chłodnicy i płynu hamulcowego. To jest na egzaminie. Ale w tym Volkswagenie który na mnie czeka jest napis po niemiecku „service jezt”.

Styl twojej jazdy

Mój chłopak określa go mianem „artystyczny”. Często jeździliśmy razem w długie trasy żeby grać. No i on prowadził w większości, a trzeba też trochę pojeździć, żeby nabrać swobody, choćby w miastach. No więc na siłę wsiadałam za kierownicę. On nie lubi mojego stylu jazdy. Nie wiem dla czego…

Moto Gwiazdy Novika Oddajcie Prawko!
Kasia Nowicka – Novika

Moto Gwiazdy Novika jakieś kolizje?

Nie miałam nigdy wypadków żadnych poważnych tylko jakieś tam drobnostki. Niestety za drobne przewinienia nazbierałam punktów i straciłam prawo jazdy. Próbuję je odzyskać, ale ciągle oblewam łuk na egzaminie. To jest nie do przejścia.

Do policjantów nie masz szczęścia…

Nie miałam nigdy z nimi nieprzyjemnych przygód. Po prostu bardzo dziwna spraw wynikła ponieważ nazbierałam tych punktur w 2013 – 2014 a poinformowano mnie o tym rok później, w 2015. Miałem też jedna przygodę ciekawą z policją. Akurat wyjeżdżałam z warsztatu świeżo naprawionym samochodem tak trochę szybko. Od razu mnie  zatrzymali no i okazało się, że jeszcze w dodatku zostawiłam w warsztacie dokumenty. Taki podwójny pech. Ale udało się wtedy – jednak ten wdzięk osobisty troszeczkę działa…

Gdybyś miała 1000000 euro to jaki samochód byś kupiła?

Ojej nie przygotowałam się do tego pytania! Nie mam takich wygórowanych marzeń o wielkim domu z basenem czy wielkiej furze. Na pewno chciałabym jakiś nowy samochód z salonu bo one teraz mają mnóstwo bajerów. Marka? Może honda, może Toyota.

Dowiedz się o motoryzacyjnych przygodach innej gwiazdy: Moto Gwiazdy Szymon Kuśmider Nocna Jazda