Moto Gwiazdy Jerzy Schejbal o motoryzacji

288

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moto Gwiazdy Jerzy Schejbal o motoryzacji

Jerzy Schejbal o motoryzacji – nota biograficzna

Jerzy Schejbal o motoryzacji

Jerzy Schejbal – to absolwent krakowskiej PWST zaczynał swoją karierę w Teatrze Ludowym w Krakowie – Nowej Hucie, gdzie występował m.in. w spektaklach Ireny Babel oraz Bogdana Hussakowskiego (1968-70). Do Teatru Polskiego we Wrocławiu, z którym związał się na długie lata, trafił w roku 1980. Zadebiutował wówczas w spektaklu Jerzego Grzegorzewskiego „Ameryka” wg Franza Kafki.

W teatrze polskim możemy oglądać go m.in  w takich sztukach :

Irydion, Król Lear , TEATR POLSKI DZIECIOM: Podróże Guliwera, Ukraiński Dekameron czy też w Weselu.

Jakie było Pana pierwsze auto?

Pierwsze auto to klasyka bo Garbus

Gdzie Pan nim jeździł?

Po Polsce jeździłem, ale to  było bardzo dawno temu. Uwielbiałem nim jeździć po górach, świetnie się prowadził i doskonale wchodził w zakręty. Świetne auto, kochałem je. Garbus to było moje pierwsze auto.

Jaki jest Pana wymarzony samochód?

Chętnie bym wsiadł do Forda Mustanga, tak „chodzi” za mną. Jakiś stary rocznik ale jak by się znalazł nowszy to też bym się nie zmartwił. Wsiadł bym w nie, bo jest rzeczywiście kultowe czyli od kultowego Volkswagena do kultowego Forda Mustanga.

Jerzy Schejbal o motoryzacji  – Pamięta Pan swój egzamin na prawo jazdy? Był stres?

Na szczęście podchodziłem tylko dwukrotnie. Pamiętam, że egzamin był wtedy na dużym Fiacie, który miał przy kierownicy zmianę biegów. Myślę, że jednak dosyć gładko mi poszedł egzamin, na cofaniu się troszkę wysypałem, bo nie trafiłem między dwa kartony i trzeba było to poprawiać. Zawsze miałem smykałkę do jeżdżenia. Lubię prowadzić i to w każdych warunkach czy to noc czy to dzień czy to plucha czy też piękny dzień. Jazda daje mi taki relaks, to mnie uspokaja i wycisza. Jest to dla mnie duża przyjemność, zresztą większość facetów to lubi.

Spotkała Pana jakaś zabawna sytuacja na drodze np. z policją, że Pana poznali?

To się rzeczywiście zdarzało wtedy kiedy się musiało zdarzyć bo coś się stało i nie powiem, że nie korzystałem z tego, bo korzystałem. Ale raz miałem taką zabawną przygodę, bo wtedy kiedy moja córka grała w „Kryminalnych” ja nosiłem jej zdjęcie ubraną w mundur policyjny i czapeczkę i miałem  to zdjęcie w dokumentach. Wtedy zatrzymała mnie policja za jakieś wykroczenie, pewnie za zbyt szybką jazdę i poprosili mnie o dokumenty. Sięgnąłem po nie do kieszeni i grzebałem w nich bardzo długo a miałem dokumenty tak ułożone sprytnie, że jak je otwierałem to od razu było jej zdjęcie. Tak grzebałem w nich dalej i wyciągałem je spod tego zdjęcia aż policjant zapytał mnie kto to jest? Odpowiedziałem, że moja córka, na co spytał gdzie ona pracuje? Odpowiedziałem, że w Komendzie Stołecznej, na co usłyszałem, żebym uważał na przyszłość a teraz będzie upomnienie. Powiedziałem, że muszę Panu wyznać, iż jest to moja córka aktorka i ona gra w „Kryminalnych”. Policjant się zreflektował, że rzeczywiście tak jest ale i tak mam uważać i jechać dalej.

Jerzy Schejbal o motoryzacji – interesuje się Pan jakimś sportem motoryzacyjnym?

Formuła 1 jak jeszcze Kubica jeździł a w tej chwili to już raczej nie. Chętnie sam bym pojeździł w rajdach tylko po pierwsze to strasznie kosztowna zabawa a po drugie jednak kwestie zawodowe to po prostu wykluczają. Naprawdę chętnie bym się w to pobawił bo to musi być bardzo dużo palenia gumy – pozwolił bym sobie na to chętnie.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia