Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz Król Sarkazmu Politycznego

403

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz

Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz ikona satyry politycznej

Jak sam przyznaje rozumie to co niezrozumiałe dlatego zajmuje się satyrą polityczną, karierę zaczynał studiując w Olsztynie. Prawdziwą jednak karierę estradową zaczął od funkcji dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie a był to rok 1975 czyli złota era Edwarda I zwanego Gierkiem. Wtedy też współtworzył kabaret Gwuść. Wszystkim oglądającym TVN24 znany jest jako gość komentator bieżących wydarzeń politycznych. Zawsze miał cięty język(posłuchajcie i wywiadu i obejrzyjcie video), nigdy nie miał respektu dla rządzących i tak mu zostało, prześmiewca z celnymi uwagami do urzędujących polityków. Jeden z najlepszych ale i ostatnich kabareciarzy politycznych. Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz.

My chcieliśmy się dowiedzieć jak to jest u niego z motoryzacją bo przecież już w czasach edwardowskich działał aktywnie estradowo więc przemieszczał się. A czym? Czym popadło. Zadaliśmy Krzysiowi parę niewygodnych pytań by dowiedzieć się jak to z przepisami drogowymi u niego jest i takie tam. Poniżej wersja skrócona na piśmie nieoddająca dramatyzmu sytuacji bo tylko Daukszewiczowy głos jest w stanie oddać ducha faktu. Tak więc zapraszam Was i do przeczytania wersji krótkiej i wysłuchania tej długiej. Natomiast urywek ze stand-up’u HBO pokazuje celność i dobitność satyry Daukszewicza.

Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz
w studio radia Hobby 89,4fm z prowadzącym wywiad

Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz – wywiad

straciłeś prawko kiedykolwiek?

Nie

Nie zabrali Ci za wódę?

Nie

Zatrzymują Cię i widzą że to ty tak? odpuszczają!

Nie, niektórzy nawet mnie nie kojarzą ale czasem bywa śmiesznie.

Czym jeździsz?

Citroen C4 Grandtour

Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz – jego auta

a poprzednio?

Citroen C4 Grandtour

a jeszcze wcześniej?

Citroen C4 Grandtour

zwariowałeś?

nie, czemu, auto się nie psuje to jest dobre a ja lubię samochody praktyczne. Dużo jeżdżę z występami, nie potrzebuję auta sportowego ale wygodne i pewne.

Ile robisz kilometrów?

rocznie ponad 50 tysięcy, razem pewnie będzie ze dwa i pół miliona.

jeśli auto praktyczne to jeździsz spokojnie tak?

nie, nie zawsze, pamiętam jak kiedyś zadzwonił do mnie kierownik Domu Kultury pewnej miejscowości pod Łodzią i spytał za ile czasu będę. Ja mówię że jutro na co on że dziś za dwie godziny mam występ o 17:00. To ja w furę a byłem pod Legionowem z drugiej strony stolicy jak Łódź, nie było auta na trasie co by mnie wyprzedziło, o 17:05 byłem na scenie!!!

tylko auta francuskie?

nie, miałem kiedyś vw jettę ale po nim kupiłem renówkę 19 chamade z dużym bagażnikiem. wrażenie jakbym z krowy przesiadł się na konia, od tamtego czasu kupuję tylko auta francuskie.

miałeś jakieś problemy z Policją albo przeciwnie, zabawne sytuacje?

oooo tak, z reguły jest miło bo to mili goście są ale bywało wyjątkowo zabawnie, posłuchajcie sami…

najzabawniejsza sytuacja na drodze?

ślizgawica, piaskarka leży w rowie, pomagamy kierowcy się wygramolić, nic mu się nie stało, na pytanie jak to piaskarka w rowie kierowca poirytowany, no a co, przecież piasek mam z tyłu…

Moto Gwiazdy Krzysztof Daukszewicz – wywiad

 

i próbka talentu satyry politycznej

https://www.youtube.com/watch?v=aDqyN-1qeXY

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia