bezpieczny zakup Nissan Navara np300

262
bezpieczny zakup nissan navara np300

bezpieczny zakup Nissan NAVARA np300

Nissan znany z aut 4×4 nie tylko terenówek ale i użytkowych pick-up’ów u nas stara wersja np300 jeździ w serwisach. Idealny samochód dla służb terenowych od leśnych po serwis operatorów energetycznych, wszędzie dojedzie i dowiezie sprzęt serwisowy. My sprawdzamy czy to bezpieczny zakup nissan navara np300 czy też nie, auto się zmieniło. Pick-up Nissana zawsze kojarzył się z wołem roboczym, był sprawny efektywny i niezawodny ale spartański. Układy napędowe były bardzo archaiczne, nie zapewniały komfortu ale niezawodne i skuteczne w terenie. To samo tyczyło się silników, 120KM z dwa i pół litra diesla to trochę mało.

bezpieczny zakup nissan navara np300
idealny w każdych warunkach

bezpieczny zakup nissan navara np300 – przemiana

Navara przeszła kompletną przemianę, należy dodać że nazwa Navara została tylko w Europie, wszędzie indziej jest to po prostu Nissan Pick-up w sktócie NP model 300. Tak więc np300 przestał być drewniakiem, otrzymał nowoczesny silnik o mniejszej pojemności ale większej mocy i ogromnym jak na tą pojemność momencie 450Nm. Skrzynia jest 7-biegowa z hydrokinetycznym sprzęgłem a zawieszenie jest wielowahaczowe i z przodu i z tyłu. Auto ma napęd 4×4 ale w układzie klasycznym. Niestety nie zastosowano sprzęgła wielopłytkowego do napędu osi, napęd jest stały na tył pojazdu a przód jest dołączany na sztywno.

bezpieczny zakup nissan navara np300
czy ślisko czy bagnisto zawsze da radę

bezpieczny zakup nissan navara np300 – nie całkiem

Jest to wada i zaleta jednocześnie. Zaleta bo tańsze rozwiązanie zmniejsza masę pojazdu tak istotną w terenie, wada bo jednak stałe 4×4 jest bezpieczne. Tu 4×4 może być tylko w terenie i na nawierzchni nieutwardzonej. Jest oczywiście reduktor i blokada tylnego mostu. W terenie wypada lepiej jak Pajero, zdecydowanie lepiej. Co na to nasi eksperci? Posłuchaj!

bezpieczny zakup nissan navara np300 1

bezpieczny zakup nissan navara np300 2

bezpieczny zakup nissan navara np300 3

bezpieczny zakup nissan navara np300 4

bezpieczny zakup nissan navara np300 5

bezpieczny zakup nissan navara np300
prowadzący: Marek Suwara i Patryk Osowiecki

Vitara jest równie skuteczna w terenie Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet