Moto Gwiazdy Krist van D Sportowy Unikat

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moto Gwiazdy Krist van D Sportowy Unikat

Krist van D czyli Krystian Dobraszak, gwiazda wśród polskich muzyków klubowych. Gra non-stop. W kraju i za granicą. Wiąże się z tym ogromna ilość podróży. Redaktor radia Hobby, Kamil Socik, namówił Krista na krótki wywiad o samochodach. Moto Gwiazdy Krist van D opowiada o swojej pasji motoryzacyjnej.

Krist Van D rozmowa

Moto Gwiazdy Krist van D Sporotwy Unikat

Gdybyś miał milion dolarów?

W tej chwili nie wiem. Na pewno jakieś unikatowe auto, szybkie. Nie lubię limuzyn i wielkich samochodów. To usiałoby być jakieś sportowe, unikatowe auto z unikatowym liftingiem i lakierem.

Jakieś przygody na szosie?

To było na Podlasiu, jechałem w nocy i żubr po prostu mi się pojawił na drodze. Innym razem wracałem w nocy z koncertu a tu nagle w poprzek drogi człowiek leżał na asfalcie. W ostatniej chwili jakoś się zatrzymałem.

Ile km przejeżdżasz w ciągu roku?

Kiedyś jeździłem tylko samochodem i zdarzało się 100tys rocznie, ale teraz, od kiedy rozwinęła się komunikacja, to wybieram coraz częściej pociąg albo samolot. Jak musze jechać przez cała Polskę i jeszcze potem zagrać to wolę odpocząć w komunikacji – zdecydowanie!

Moto Gwiazdy Krist van D Sporotwy Unikat

Moto Gwiazdy Krist van D – Jaki był twój pierwszy samochód?

Fiat 126p, kolor kremowy, kawa z mlekiem. To było w czasie kiedy uczęszczałem do technikum samochodowego. Trochę się w tych polskich autach nagrzebałem…

Jak masz awarię samochodu to sobie poradzisz?

To zależy – teraz już nie jest tak łatwo, kiedy samochód jest wyposażony w masę elektroniki. Kiedyś mając zestaw narzędzi w bagażniku można było dożo czynności wykonać na drodze.

Co najbardziej Cię denerwuje na drogach?

Nie lubię braku kultury i chamstwa na drodze. Żyjemy coraz szybciej. Każdy się gdzieś spieszy i przez to denerwuje. Są takie przypadki, że jedzie się przepisowo a z tyłu kolejny kierowca trąbi i pogania. Często jeżdżą do Berlina to tam nie ma porównania. Po prostu wpuszczają. Na przykład chcę ze skrajnego prawego skręcić przez trzy pasy w lewo, sygnalizuję kierunkowskazem i już wszyscy kierowcy zwalniają i wpuszczają, a u nas wtedy robi się niebezpiecznie i można przytrzeć.

Posłuchaj i przeczytaj też o pasji motoryzacyjnej innej gwiazdy: Moto Gwiazdy Maja Lidia Kossakowska w dużym fiacie.

Brak postów do wyświetlenia