Ford Fiesta ST- usportowiona wersja Forda. Część druga

334

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak Ford Fiesta jest odbierany na rożnych zlotach? Mi osobiście przypadł do gustu.

Ludzie podchodzą, oglądają, czasem zamieniają ze mną słowo na temat mojego projektu, widać, że Ford Fiesta ST cieszy oko, może nie każdego, na pewno nie ale jest to coś innego na polskiej scenie tuningowej niż – nikogo nie obrażając „to samo”. Według mnie potrzebne są takie  „nietypowe” samochody. Autko jest rzadkością. Ciężko jest znaleźć takie same czy chociażby nawet podobne dlatego ludzie podchodzą i są zaskoczeni, że z takiej Fiesty można coś fajnego i ze smakiem zrobić. Zdarzyło mi się również, że ludzie podchodzili i mówili między sobą, że „to nie jest prawdziwe ST”. Możliwe, że się nie znali albo myśleli, że to tylko pakiet ST. Oczywiście można tak sądzić dopóki nie zobaczy się serduszka pod maską.

Sezon tuż tuż, jakieś grubsze plany, Twój Ford Fiesta będzie uczestniczyć w jakiś zlotach?

Pewnie, że mam, autko jest jeszcze nieukończone w 100%, jeszcze trochę drogi do przebycia zostało. Przed rozpoczęciem sezonu 2k17 auto przejdzie konkret modyfikację ale nie mówię co to będzie, zobaczycie sami. Jedyne co mogę zdradzić to to, że zostało mi dokończenie środka. Dokładnie obszycie deski rozdzielczej, konsoli środkowej, słupków, bagażnika i podsufitki. Co do zlotów w tym roku to oczywiście jak najbardziej, zgłoszenia powoli wysyłam i z wielką nadzieją oraz pozytywnym nastawieniem czekam na dobre wiadomości. Zrobiłem sobie grafik w kalendarzu i wyszło, że od maja do połowy września w każdy weekend gdzieś będzie zlot ale to czy pojadę zależy od organizatorów czy dadzą Fieście szanse pokazania się.

Jeżeli nie Ford Fiesta to, w którym kierunku motoryzacyjnym byś uderzał?

Musi być na zawsze Ford Fiesta 🙂 a jeśli nie to trudno mi powiedzieć, nie zastanawiałem się nigdy tak nad tym ale myślę, że następne autko było by robione dalej w stylu „STANCE”.

Jak to w świecie motoryzacyjnym podziały na markę auta to już chleb codzienny, jak to wygląda z Twojego punktu widzenia?

Z mojego punktu widzenia jest tak : Nie ważne czym jeździsz czy VW, BMW, Audi, Hondą czy Trabantem albo Maluchem. Ważne jest to, że masz tą samą pasję co ja. Nie liczy się marka lecz NASZA WSPÓLNA PASJA.

Co takiego zmieniło się w Twoim życiu dzięki motoryzacji?

Dzięki motoryzacji poznałem dużo ciekawych osób, którzy mają pozytywnego bzika na punkcie Swojego projektu, każdy ma Swój wybrany cel i do tego dąży co widać na zlotach jak zmieniają się ich projekty, znalazłem w swoim życiu skarbonkę która nie ma dna. Przy której bym wiecznie siedział, modził i jeździł bym bez przerwy a co za tym idzie czasem moja dziewczyna ma foszki „dlaczego znów Fiesta a nie ja” ale jest bardzo kochana i kocham ją z całego serca, nawet czasem pomoże jak coś jest do zrobienia przy Fieście to dłubiemy razem. Takie moje dwa oczka w głowie. Mam Swoją pasję i nie zamierzam nigdy z niej zrezygnowa.

Co lubisz najbardziej w tuningu oraz całej tej otoczce motoryzacyjnych Zlotów?

ford fiesta

Przede wszystkim to idealna atmosfera, znajomi których prawie na każdym zlocie spotykam, zawsze się pytamy nawzajem co nowego czy coś w aucie zmieniłeś itd., poznawanie nowych twarzy, nawiązywanie nowych znajomości.  Co do tuningu najbardziej lubię jak auto leży na ziemi (typ „static” oraz „airride”). Ciekawe koło które jest spasowane z karoserią samochodu i bardzo ciekawie zrobione wnętrze pojazdu. Może być też zrobiony clean pod maską w moim przypadku nie koniecznie ale też cieszy oko :).

Marzenia, kto ich nie ma… jak to jest u Ciebie?

Skończyć projekt w 100%, tak żeby można już było tylko zmieniać olej na świeży. Następnie ożenić się i założyć własną rodzinę no i mieć stałą pracę.

Kobiety w męskim świecie tuningu coś pięknego. Podzielasz to zdanie, oraz co uważasz o kobietach, które dłubią?

Podzielam to zdanie, sam jakbym miał dzieci i miałbym córeczkę to bym ją skłaniał do tego by miała taką samą zajawkę jak tatuś :).

Gdybyś miał wybierać, wolał byś ganiać na ćwiartkę czy latać bokiem jeżeli miałbyś auto z tylnym napędem?

Latać bokiem gdybym miał autko z napędem na tył.

Najlepszy Event sezonu 2k16?

Fiesta ST

Powiem tak, każdy dla mnie był najlepszy. 2k16 był przełomowym rokiem dla mojego projektu. Fiesta zaczęła dostawać przeróżne statuetki, najwięcej dostała za konkurencję „gleba” z wynikiem 3,2cm od najniższego punktu do ziemi.

Ale takie najlepsze Eventy to były dwa:

Bałtów słynne Jurassic Cars Party – bardzo miła atmosfera, która mi i mojej dziewczynie przypadła do gustu, poznało się dużo ciekawych osób nawet tych osób z słynnego „RACEISM” a przede wszystkim było coś innego niż tu u nas na śląsku gdzie projekty się powtarzają na każdym śląskim Evencie.

Wrocław – Czillen am Grillen organizowany przez WrocLow – tak samo wspaniały event i mam nadzieję, że w tym roku też go zaliczę. Ciekawe samochody, bardzo dobra organizacja, ciekawi ludzie, jak i pomoc na wysokim poziomie przy każdym zawiśnięciu (mam tu na myśli kolegę z czarnej Mazdy 6 na powietrzu)

Serdeczne dzięki za rozmowę. Może chcesz coś dodać od siebie na koniec?

Tak, jeśli chcielibyście być na bieżąco, chcielibyście wiedzieć co słychać u Fiesty to kliknijcie łapkę na moim FanPagu Static Fiesta ST. Na razie sezon martwy więc wrzucam wspomnienia ale jak będzie coś nowego to od razu zaktualizuje. Również dziękuje bardzo za rozmowę. !5!

Zobacz również: Stare VS Nowe, które sportowe auta są lepsze- część pierwsza.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia