Nissan Futures czyli inteligentna mobilność

0
12
Nissan Futures
Nissan Futures

Nissan Futures stawia na pojazdy autonomiczne i rozszerza ofertę xStorage Home

Nissan stworzył II już edycję wydarzenia Nissan Futures. Który skupia swoją uwagę na jeździe autonomicznej, sztucznej inteligencji, a także przyszłości samochodu połączonego z internetem. Podczas imprezy marka zaprezentowała nowe rozwiązania dotyczące inteligentnej mobilności Nissana m.in. inteligentnej energii, inteligentnej jazdy i inteligentnej integracji.

 

Nissan Futures
Nissan Futures

Nissan Futures wyeliminowanie szkodliwych emisji

Pomysł marki ma na celu całkowitego wyeliminowania szkodliwych emisji z pojazdu oraz zapobiegania śmiertelności podczas wypadków. Podczas Nissan Futures spotkali się szefowie firm, dziennikarze, partnerzy i interesariusze ze sfery rządowej, aby wymienić się swoimi poglądami i opiniami. Nissan podczas tego wydarzenia zaprezentował wyniki badania społeczno-ekonomicznych skutków jazdy autonomicznej.

Raport – Nissan Futures technologia akumulatorów do samochodów elektrycznych

„Uwolnić drogi: kształtowanie przyszłości pojazdów autonomicznych” miał za zadanie przedstawić skutki zarówno społeczne jak i ekonomiczne dotyczące jazdy autonomicznej. Pokazuje on, że „samochody przyszłości” mają przynieść dodatkowe 0,15% rocznego wzrostu gospodarczego w Europie – oznacza to, że PKB w 2015 roku będzie o 5,3% wyższe niż obecnie. W ramach tego badania przeprowadzona została ankieta ( 6000 osób dorosłych w 6 krajach europejskich), dzięki której stwierdzono, że pojazdy autonomiczne:

 

  • Umożliwią znaczne zmniejszenie wypadków (spowodowane głównie błędami człowieka) – 52%
  • Zwiększą korzyści zdrowotne (mniejsza wypadkowość oraz zredukowany poziom stresu)- 56%
  • Znacznie poprawią poziom mobilności – 58%
  • Aż 81% kierowców przyznaje, ze podczas jazdy wykonują również inne czynności (pojazd autonomiczny umożliwia wykonywanie innych rzeczy, nie martwiąc się o kierowanie nim)

„Ten niezależny raport zwraca uwagę, że jesteśmy w samym środku rewolucji społeczno-ekonomicznej. Pokazuje, że technologia autonomicznej jazdy będzie miała zasadniczy wpływ nie tylko na branżę motoryzacyjną, ale również na całą gospodarkę i społeczeństwa Europy, oraz że potrzebne jest przywództwo w tym zakresie na wszystkich szczeblach władzy państwowej i samorządowej.” – mówił Paul Willcox, prezes Nissan Europe.

Nissan i Eaton poszerzają ofertę rozwiązań do magazynowania energii na potrzeby gospodarstw domowych

 

Nissan Futures
Nissan Futures – xStorage Home

Nissan wraz z firmą Eaton ogłosili również rozszerzenie swojej oferty xStorage Home do 6 produktów do magazynowania energii w domu. System ten pozwala czerpać energię z paneli słonecznych lub z sieci elektroenergetycznej – zapewnia on większą kontrolę nad sposobem i czasem wykorzystywania energii w domu (konsument może przechowywać, a następnie zasilać swój dom przy użyciu odnawialnej energii).  Dzięki xStorage Home zmagazynowaną energię będzie można odsprzedać z powrotem do sieci np. kiedy taryfy są za wysokie, a moduł ładować kiedy energia z sieci jest tańsza. W Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Niemczech przyjmowane są już zamówienia na xStorage. Jego ceny zaczynają się już od 3500 EUR netto.

Przeczytaj rownież o: Nissan Connect Fleet z technologią Telogis nowy system oparty na łączności z internetem.