Nissan Futures czyli inteligentna mobilność

236

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan Futures
Nissan Futures

Nissan Futures stawia na pojazdy autonomiczne i rozszerza ofertę xStorage Home

Nissan stworzył II już edycję wydarzenia Nissan Futures. Który skupia swoją uwagę na jeździe autonomicznej, sztucznej inteligencji, a także przyszłości samochodu połączonego z internetem. Podczas imprezy marka zaprezentowała nowe rozwiązania dotyczące inteligentnej mobilności Nissana m.in. inteligentnej energii, inteligentnej jazdy i inteligentnej integracji.

 

Nissan Futures
Nissan Futures

Nissan Futures wyeliminowanie szkodliwych emisji

Pomysł marki ma na celu całkowitego wyeliminowania szkodliwych emisji z pojazdu oraz zapobiegania śmiertelności podczas wypadków. Podczas Nissan Futures spotkali się szefowie firm, dziennikarze, partnerzy i interesariusze ze sfery rządowej, aby wymienić się swoimi poglądami i opiniami. Nissan podczas tego wydarzenia zaprezentował wyniki badania społeczno-ekonomicznych skutków jazdy autonomicznej.

Raport – Nissan Futures technologia akumulatorów do samochodów elektrycznych

„Uwolnić drogi: kształtowanie przyszłości pojazdów autonomicznych” miał za zadanie przedstawić skutki zarówno społeczne jak i ekonomiczne dotyczące jazdy autonomicznej. Pokazuje on, że „samochody przyszłości” mają przynieść dodatkowe 0,15% rocznego wzrostu gospodarczego w Europie – oznacza to, że PKB w 2015 roku będzie o 5,3% wyższe niż obecnie. W ramach tego badania przeprowadzona została ankieta ( 6000 osób dorosłych w 6 krajach europejskich), dzięki której stwierdzono, że pojazdy autonomiczne:

 

  • Umożliwią znaczne zmniejszenie wypadków (spowodowane głównie błędami człowieka) – 52%
  • Zwiększą korzyści zdrowotne (mniejsza wypadkowość oraz zredukowany poziom stresu)- 56%
  • Znacznie poprawią poziom mobilności – 58%
  • Aż 81% kierowców przyznaje, ze podczas jazdy wykonują również inne czynności (pojazd autonomiczny umożliwia wykonywanie innych rzeczy, nie martwiąc się o kierowanie nim)

„Ten niezależny raport zwraca uwagę, że jesteśmy w samym środku rewolucji społeczno-ekonomicznej. Pokazuje, że technologia autonomicznej jazdy będzie miała zasadniczy wpływ nie tylko na branżę motoryzacyjną, ale również na całą gospodarkę i społeczeństwa Europy, oraz że potrzebne jest przywództwo w tym zakresie na wszystkich szczeblach władzy państwowej i samorządowej.” – mówił Paul Willcox, prezes Nissan Europe.

Nissan i Eaton poszerzają ofertę rozwiązań do magazynowania energii na potrzeby gospodarstw domowych

 

Nissan Futures
Nissan Futures – xStorage Home

Nissan wraz z firmą Eaton ogłosili również rozszerzenie swojej oferty xStorage Home do 6 produktów do magazynowania energii w domu. System ten pozwala czerpać energię z paneli słonecznych lub z sieci elektroenergetycznej – zapewnia on większą kontrolę nad sposobem i czasem wykorzystywania energii w domu (konsument może przechowywać, a następnie zasilać swój dom przy użyciu odnawialnej energii).  Dzięki xStorage Home zmagazynowaną energię będzie można odsprzedać z powrotem do sieci np. kiedy taryfy są za wysokie, a moduł ładować kiedy energia z sieci jest tańsza. W Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Niemczech przyjmowane są już zamówienia na xStorage. Jego ceny zaczynają się już od 3500 EUR netto.

Przeczytaj rownież o: Nissan Connect Fleet z technologią Telogis nowy system oparty na łączności z internetem.

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia