Nowy Ford Fiesta zaawansowany technologicznie

0
472
Nowy Ford Fiesta

Nowy Ford Fiesta zaprezentował 4 wersje nowej generacji – stylowy Titanium, ST-Line, luksusowy Vignale oraz crossover Active.

Nowy Ford Fiesta występować będzie w wariancie 3- i 5- drzwiowym. Z zewnątrz model zmienił wygląd nadwozia na bardziej wyrazisty i nowoczesny. Wybrzuszoną maskę zastąpił mocniejszy, szerszy grill, który idealnie komponuje się z nowymi, smukłymi lampami. Jeśli chodzi o wnętrze – na pierwszy rzut oka widać, że kabina jest dużo bardziej przestronniejsza (we wszystkich wersjach) -„Wnętrze Fiesty jest rewolucyjne pod względem designu i jego realizacji. Każde wnętrze wizualnie wzmacnia i podkreśla wyrazistą odmienność różnych osobowości w palecie modelowej. Nowe wzory to dla klientów jakość materiałów, wykonanie i technologia, a także okazja do indywidualizacji, które pozwolą na osobisty wyraz.” Oprócz kokpitu dopasowanego idealnie do kierowcy, wnętrze zostało znacznie uproszczone stwarzając tym samym wygodę korzystania – niemal o połowę zredukowano liczbę przycisków i przełączników na konsoli centralnej, a wiele z nich przeniesiono do 8-calowego ekranu dotykowego.

Nowy Ford Fiesta

Nowy Ford Fiesta w nowej generacji jest najbardziej zaawansowanym pod względem technologicznym autem w segmencie małych samochodów.

Ford Fiesta została wyposażone w najnowocześniejsze systemy i technologie poprawiające bezpieczeństwo i komfort jazdy. Posiada ona 2 kamery, 3 radary i 12 czujników ultradźwiękowych. (obejmuje zasięg 360° i 130m terenu przed i za samochodem). Auto posiada m.in. system Pre-Collision Assist z rozpoznawaniem pieszych, aktywny system parkowania, system rozpoznawania znaków drogowych oraz automatyczną regulację zasięgu lamp głównych. Oprócz tego auto posiada system łączności multimedialnej SYNC 3, który pozwala na sterowanie radiem, nawigacją oraz smartfonami za pomocą mowy.  Model ten posiada także wysokiej jakości system audio – B&O PLAY SOUND SYSTEM z głośnikami rozplanowanymi specjalnie dla każdego modelu.

Nowy Ford FiestaNowy Ford Fiesta

Nowy Ford Fiesta nowej generacji – jakie będą dostępne warianty.

Przechodząc do serca Fiesty, dostępne będą 2 jednostki napędowe: silnik benzynowy 1.0 EcoBoost (140KM) oraz silnik wysokoprężny(turbodiesel) 1.5 TDC (120KM). Silniki wspierane są przez nową, 6-stopniową przekładnią.

 

Przeczytaj: Test Ford Edge Twin Turbo jest DUŻY