Seat produkcja auta

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Seat produkcja auta

Seat produkcja auta, czyli  zdradzamy szczegóły jak wygląda to „od kuchni”!

Seat produkcja auta
Seat produkcja auta

 

 

Każdego roku z taśmy produkcyjnej Seata zjeżdża 400 tysięcy nowych samochodów.  Cała fabryka zajmuje bagatela 2,8 mln metrów kwadratowych, gdzie pracuje tysiące inżynierów i projektantów nad dopracowaniem każdego auta, który wyjedzie do salonu. Jak wygląda cały proces?

Seat produkcja auta

Oczywiście wszystko zaczyna się od pomysłu – ale od pomysłu do produkcji jeszcze długa droga, która trwa nawet kilka lat.  Kiedy powstanie koncepcja auta, projektanci wykonują jego szkice, jednak zanim powstanie ostateczny projekt auta odrzucanych zostaje ponad 1000 innych propozycji. Następnie, po ciężkiej pracy przygotowań idealnej koncepcji projektanci przygotowują model 3D powstający z ok. 5000 kilogramów gliny.

Seat produkcja auta
Seat produkcja auta

 

Aby „zbudować” samochód potrzeba ok. 3000 części. Do ich produkcji i montażu wykorzystywanych jest ponad 2000 robotów.  Dodatkowo w fabryce Seata pracuje 900 wykwalifikowanych inżynierów wykonujących testy, podczas których sprawdzają elementy związane z bezpieczeństwem i wygodą kierowcy i pasażerów (rocznie to ok. 55 000 testów). Przed wyjazdem samochodu z fabryki inżynierzy sprawdzają także dynamiczne prototypy w ekstremalnych warunkach – w terenach zarówno pustynnych jak i oblodzonych (1,2 mln przejechanych kilometrów podczas egzaminów).

Seat produkcja auta

 

Hiszpański producent znany jest także ze swojego charakterystycznego wyglądu, do którego przywiązuje duża wagę. Jednym z detali, które są istotne dla designu Seata jest kolor lakieru. Niesamowity jest fakt, że aby powstała jedna barwa zespół pracowników tworzy ją przez 3 lata ! Rocznie w fabryce zużywa się 6,4 mln litrów farby (Jest to ilość jaką można by było pomalować wieżę Eiffla razy sto! )

Mercedes SEC luksus ponad wszystko czy ma sobie równych?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia