Moto Gwiazdy Jacek Stachursky i Garbus

460

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jacek Stachursky

Moto Gwiazdy Jacek Stachursky i Garbus

Naszym gościem motoryzacyjnym był Jacek Stachursky, który opowiedział nam o swoich przygodach z motoryzacją a także jaki był jego pierwszy samochód

Jacek Stachursky
Jacek Stachursky

Jacek Stachursky, właśc. Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky (ur. 26 stycznia 1966 w Czechowicach-Dziedzicach) – polski wykonawca muzyki z pogranicza gatunków pop i dance.

W 1994 roku nagrał piosenkę Taki jestem, która jednocześnie była pierwszym singlem wokalisty z płyty wydanej pod takim samym tytułem.

Rok 2006 przyniósł mu nagrodę Słowika Publiczności podczas Festiwalu w Sopocie za piosenkę „Z każdym Twym oddechem”.

Stachursky oficjalnie sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD

Moto Gwiazdy Jacek Stachursky

Pamiętasz swój pierwszy samochód?

Mój własny pierwszy samochód to był Garbus 1303S wersja eksportowa do Stanów Zjednoczonych

A jaki kolor?

Biały na szerokich oponach tylnich 295 nisko profilowanych, z przodu miał węższe chyba 195 opony, nie pamiętam już teraz dobrze.

Czyli byłeś szybki i wściekły

Tak, tylko nie miałem na zapas jak przebiłem a często przebijałem. Musiałem zakładać wąskie a to dosyć komicznie wyglądało. Przede wszystkim „żarł” strasznie dużo oleju. Ale było fajnie i był bardzo oryginalny, podobał się płci przeciwnej-damskiej.

Jeździłeś dużo w trasy, jakieś sytuacje zabawne lub przerażające? A co w momencie awarii?

Zazwyczaj jak jest jakaś awaria i jestem w stanie to naprawić, to naprawię oczywiście. Jazda po polskich drogach wymaga mocnego skupienia i dużej wyobraźni, trzeba przewidywać to co zrobi każdy inny i mieć ograniczone zaufanie do innych użytkowników. Kiedyś jeździłem zdecydowanie szybciej, teraz jeżdżę bardziej nazwijmy to umiarkowanie. Wolę jeździć spokojniej, bo widzę duże oszczędności na paliwie i elementach zużycia samochodu. Sam prowadzę, nie mam kierowcy i robię około 70 – 80 tyś. km rocznie. Najwięcej konfrontacji mam z TIR-ami oni mają swoją rację a ja wpisuję się w samochody osobowe, które mają swoją rację. Z nimi mam najwięcej, nazwijmy to, sytuacji niekomfortowych i dyskusyjnych. Ogólnie sobie chwalę i mam nadzieję, że infrastruktura będzie się cały czas poprawiać. Najgorzej jak jeździsz dużo fajnymi drogami a później skręcasz na te lokalne.

Moto Gwiazdy Stachursky – Interesujesz się jakimś sportem motoryzacyjnym.

Czasami F1 oglądam ale ogólnie nie jestem pasjonatem. Oczywiście jeśli leci jakiś fajny program gdzie np. konfrontują samochody to każdy kto jest użytkownikiem auta je obejrzy ale nie ma takiego programu, który mam wpisany w plan, że muszę obejrzeć

Jacek dostajesz milion zł. Jakie auto byś kupił?

Chyba Cię nie zaskoczę. Albo Camaro albo Charger a za resztę kasy kupił bym sobie takie napoje amerykańskie. Cały bagażnik.

Miałeś jakieś nietypowe spotkania z policją?

Intensywność estradowa jest dosyć duża i ludzie jednak cały czas pamiętają. Mam cały czas mniejsze lub większe spotkania z policją, czy to na drodze czy przy różnych innych okolicznościach. Dosyć intensywnie współpracuję z policją w zakresie promowania pewnych zachowań, sytuacji czy ostrzeżeń. Kręciliśmy filmiki dla policji na temat np. trzeźwości. Biorę udział w akcji gdzie jestem artystą, który jeździ i występuje podczas programów BRD, gdzie w pierwszej części są szkolenia czy też informacyjne panele a później występ artysty. I ja często występuję na tych imprezach. Więc można powiedzieć, że jestem on-line z policją i działaniami, które mają wspierać bezpieczną jazdę w Polsce.

Czy jest coś co Cię najbardziej irytuje na drogach?

To co znacie i to co Wam pewnie każdy mówi czyli wyprzedzanie samochodów ciężarkowych na małej prędkości pod górkę na dwupasmowych drogach ekspresowych i na autostradach. Do fotoradarów się przyzwyczaiłem ale irytują mnie ograniczenia prędkości w miejscach, które są bez sensu, ale trudno, musimy z tym żyć jakoś. Również niedzielni kierowcy na drogach.

Moto Gwiazdy Stachursky – audio – wywiad

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia