Michael Phelps – samochód alkohol i narkotyki

896

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Michael Phelps

Michael Phelps – jazda pod wpływem alkoholu

Skandale z udziałem znanych osób prowadzących auto pod wpływem alkoholu zdarzają się nie tylko w Polsce. Michael Phelps to jeden z najbardziej utytułowanych pływaków na świecie. Reprezentant USA i multimedalista olimpijski we wrześniu 2014 prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Sprawa Phelpsa odbiła się w mediach bardzo głośnym echem, ponieważ był to nie pierwszy raz, kiedy jeden z najlepszych sportowców na świecie prowadził auto po alkoholu.

Michael Phelps – szczegóły zatrzymania

Michael PhelpsMichael Phelps został zatrzymany przez policję stanu Maryland we wrześniu 2014 roku. Funkcjonariusze zatrzymali go, ponieważ przejechał po podwójnej linii ciągłej w tunelu Font McHenry w Baltimore,  a także przekroczył ograniczenie prędkości aż o 39 mil na godzinę. Podczas przeprowadzanej kontroli policjanci rutynowo wykonali test trzeźwości. Okazało się, że stężenie w wydychanym powietrzu wynosi 0,14 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższego aresztu. Po złożeniu zeznań został jednak zwolniony i na wolności oczekiwać na proces.

Warto zauważyć, że w stanie Maryland dopuszcza się 0,08 promila alkoholu. Oczywiście sprawa została przez policję automatycznie skierowana do sądu i niemal od razu było wiadomo, że 29-letni Phelps zostanie surowo ukarany. Informacja o tym, że Michael Phelps – najlepszy amerykański pływak prowadził auto po wypiciu, obiegła świat w kilka godzin.

Michael Phelps – oficjalne oświadczenie

Michael PhelpsJuż kilka godzin po wyjściu znanego pływaka na wolność na jego profilach w mediach społecznościowych pojawiło się oficjalne oświadczenie. Oczywiście Michael Phelps publicznie przyznał się, że prowadził auto pod wpływem alkoholu, oraz że został zatrzymany przez policję. W swoim oświadczeniu napisał, że chciałby przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuacją i że bierze za swoje czyny pełną odpowiedzialność. Zaraz po zdarzeniu i przed usłyszeniem wyroku sądowego Michael Phelps dobrowolnie zapisał się do grupy AA i poddał się 45-dniowej terapii.

Michael Phelps – To nie pierwszy raz na podwójnym gazie

Pierwsza sytuacja, kiedy amerykański pływak prowadził auto na podwójnym gazie, miała miejsce w 2004 roku, kiedy miał zaledwie 19 lat. Nastoletni wówczas Michael Phelps od razu przyznał się do winy, a jedyną karą był nadzór kuratora przez 18 miesięcy. Ty razem, światowej gwieździe sportu oprócz nadzoru kuratora groziła utrata prawa jazdy, grzywna w wysokości dwóch milionów dolarów a także dwuletnie pozbawienie wolności.

Michael Phelps został skazany przez sąd

Michael PhelpsWyrok w sprawie Michaela Phelpsa został wydany w grudniu 2014 roku. Sąd uznał pływaka winnego popełnionego czynu i skazał go na karę pozbawienia wolności na 12 miesięcy w zawieszeniu na 1,5 roku. Przez okres kary mężczyzna miał całkowity zakaz spożywania alkoholu, nawet w minimalnych ilościach. Ponadto multimedalista olimpijski musiał poddać się terapii, a także uczęszczać na spotkania grupy Anonimowych Alkoholików.

Dodatkowo Michael Phelps został ukarany przez amerykańską federację. Mężczyzna na 6 miesięcy został wykluczony ze startu we wszystkich zawodach, zarówno w USA jak i poza granicami kraju. Czy to dużo? Niejednokrotnie mogłoby się wydawać, że 6 miesięcy to stosunkowo krótki czas, jednak nie w przypadku sportowca w szczytowej formie. W ramach kary Phelps został również wykluczony z udziału w pływackich mistrzostwach świata w Rosji, które odbyły się w sierpniu 2015 roku.

Kara nałożona przez sąd była dla Phelpsa największą motywacją do zmiany. Mężczyzna rozpoczął intensywne przygotowania do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Mimo wykluczenia z pływackiej kadry USA i mimo kolejnego wyroku, pływak na własną rękę organizował treningi i wracał do formy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia