Prototyp Infiniti QX50 Concept, czyli kolejna generacja SUV-a klasy średniej

536

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti QX50 Concept

Premiera prototypu Infiniti QX50 Concept

Debiut nowego prototypu Infiniti QX50 Concept zaprezentował pogląd marki na nową generację SUV-ów klasy średniej. Jest on zmodernizowaną i umocniona wersją swojego poprzednika – prototypu QX Sport Inspiration.

Infiniti QX50 Concept

„Prezentując prototyp QX Sport Inspiration na salonie samochodowym Pekin 2016, pokazaliśmy przyszłość linii QX Infiniti. Nowy QX50 Concept rozwija tę koncepcję i pokazuje, jak Infiniti może rozwinąć swoją gamę w najszybciej rosnącym segmencie samochodowym na świecie” – powiedział Roland Krueger, prezes Infiniti. Teraz Infiniti podnosi poprzeczkę i stawia w dużej mierze na design. Jego wygląd charakteryzuje język stylistyki „Powerful Elegance”,a sylwetka posiada  zwarte, muskularne linie i łagodne płaszczyzny, komponując z nich dynamiczne i praktyczne nadwozie SUV-a. Kabina jest stworzona z naciskiem dla kierowcy i jego wygody, jednak nie zapomniano o pasażerach.  Ten nacisk na nowoczesny, wyrafinowany design i idealne wykończenie podważa typowy pogląd na samochody tej klasy.

Infiniti QX50 Concept

Marka w nowym prototypie stawia również na jazdę autonomiczną. Infiniti wychodzi z założenia, że to kierowca jest najważniejszy i stawia na udogodnienia dostosowane pod niego (kierowca ma zachowywać pełną kontrolę na pojazdem, co zapewnia większe bezpieczeństwo). Oczywiście nie zapominając o komforcie pasażerów.  Technologie autonomiczne mają działać jak „dodatkowy pilot” – ma dawać więcej możliwości dla kierowcy. A nie go zastępować m.in. dzięki systemie pozwalającym zachować odpowiednią odległość od innych samochodów lub kontrolowania auta w korku.

Infiniti QX50 Concept

W Infiniti QX50 Concept zastosowano także nowy, przełomowy silnik VC-Turbo (pierwszy na świecie silnik gotowy do produkcji seryjnej o zmiennym stopniu sprzężenia). Technologia VC-Turbo łączy w sobie moc wyczynowego silnika benzynowego 2.0 turbo z momentem obrotowym i wydajnością zaawansowanego silnika wysokoprężnego. Jest więc idealną alternatywa dla silników turbodieslowskich.

Premiera prototypu Infiniti  QX50 Concept miała miejsce na salonie samochodowym Detroit 2017.

 

Zobacz nasz Test Infiniti Q50D 7DCT automat 170KM

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia