Wypadki drogowe – jak pomóc?

605

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadki drogowe

Wypadki drogowe na polskich autostradach.

W ostatnim czasie na autostradzie A4 i A1 miały miejsce wypadki drogowe. To był bardzo poważny karambol z udziałem dużej liczby samochodów.

Wypadki drogowe

Pierwszy karambol wydarzył się w okolicach godziny 9.00 rano w miejscowości Moszczenica na pasie autostrady w kierunku Łodzi, tu zderzyło się przeszło 40 samochodów osobowych i ciężarówek. Tego samego dnia, na tym samym odcinku autostrady w kierunku Częstochowy, w okolicy miejscowości Wola Bykowska zderzyło się kolejne 30 aut. Bilans tych zdarzeń to 32 osoby które trafiły do szpitali w tym 2 w stanie ciężkim i zniszczonych 76 pojazdów.

Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce na autostradzie A1 gdzie w bardzo krótkim okresie czasu doszło do dwóch wypadków. Pierwszy w okolicy miejscowości Brzezimierz z udziałem 6 samochodów, drugi w okolicy miejscowości Kostomłoty. Tu udział w kolizji wzięło 5 samochodów. Bilans tych zdarzeń to 11 zniszczonych pojazdów i 3 osoby w szpitalach w tym jedna zabrana z miejsca wypadku przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadki drogowe

Wypadki drogowe – jak pomóc?

Te dramatyczne zdarzenia wydarzyły się w odstępie zaledwie kilku dni i główną ich przyczyną były warunki atmosferyczne jakie panowały na drogach.

Gęsta mgła i mróz wystarczyły aby doszło do tak poważnych wypadków które na wiele godzin sparaliżowały ruch na autostradach. Mimo dobrej jakości dróg kierowcy zawsze powinni dostosować sposób jazdy do panujących warunków.

We wszystkich tych karambolach wystąpił tzw. efekt domina czyli najechanie na poprzedzający pojazd. Dlatego na często uczęszczanych autostradach A1 i A4 wzięło w nich udział w sumie ponad 86 pojazdów.

Wypadki drogowe

Jak zachować się w takiej sytuacji, sytuacji kolizji, wypadku w którym są  ofiary jak pomóc?

Te pytania nasuwają się samoistnie ale czy każdy kierowca wie co należy zrobić, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc zanim na miejsce zdarzenia dotrą odpowiednie służby, czasami taka decyzja może uratować komuś życie.

Ale każde działania w których chodzi o bezpieczeństwo i ludzkie życie powinny być przemyślane i wykonane z pełna świadomością  zagrożeń.  W sytuacjach krytycznych intuicyjne działanie pod wpływem stresu i emocji okazuje się nieraz zbawienne, czasami jednak nieumiejętne zachowanie może zaszkodzić o wiele bardziej.

Ponieważ bezpiecznapodroz.org dba o bezpieczeństwo na drogach przedstawiamy wywiad z profesjonalnym ratownikiem medycznym.

Michał opowiedział nam  jak reagować i jak zachować się w krytycznej sytuacji na drodze aby nasza pomoc była jak najbardziej efektywna i skuteczna.

Wypadki drogowe – jak pomóc? cz.1

Wypadki drogowe – jak pomóc? cz.2

Zachęcam do przeczytania: anuluj mandat rozmowa z policjantem

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia