Nowa Skoda Octavia wjeżdża na taśmę produkcyjną

1772

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowa SKODA OCTAVIA
SKODA OCTAVIA

Udoskonalona nowa SKODA OCTAVIA wkracza do produkcji.

Nadszedł czas aby nowa SKODA OCTAVIA 4 generacji ujrzała światło dzienne. Udoskonalona Octavia właśnie wjechała na taśmę produkcyjną. Odnowiony model oprócz zmiany wyglądu został wzbogacony m.in. w innowacyjne systemy wspomagania i rozbudowane systemy online. Ponadto w ofercie znajdzie się najmocniejsza Octavia w historii w wersji RS o mocy 245 KM, która będzie miała swoją premierę na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie.

nowa SKODA OCTAVIA
Nowa SKODA OCTAVIA – tyl

Nowa SKODA OCTAVIA – produkcja

„Uruchomienie produkcji nowej OCTAVII otwiera kolejny rozdział historii sukcesu naszego bestsellera. Cały zespół ŠKODY – od działu rozwoju, przez działy zakupów, produkcji, logistyki, po kontrolę jakości, wykonał wspaniałą pracę. Proces wprowadzenia do produkcji tego bardzo ważnego dla naszej marki modelu został przeprowadzony w sposób niezawodny, jakościowy i zgodnie z harmonogramem czasowym” – mówi członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus.

nowa SKODA OCTAVIA
Nowa SKODA OCTAVIA RS

Wygląd nowej Skody został znacznie przeprojektowany – teraz, zmienione nadwozie dodaje jej wyrazistego charakteru. Całość uzupełniają przednie lampy wykonane w całości w technologii LED. Wersja RS 245 odzwierciedla typowy, sportowy styl. Muskularny i dynamiczny wygląd nadaje szerszy grill wraz z szerszymi wlotami powietrza pokrytymi kratownicami.  Dodatkowo umieszczono stricte sportowy układ wydechowy oraz spojlery. Ta wersja dostępna będzie w dwóch opcjach – liftback i kombi.

Najmocniejszą jednostką napędową Octavii będzie czterocylindrowy silnik TSI o mocy 245 KM (370Nm) dostępny zarówno z 6-biegową skrzynią manualną jak i z 7-stopniową automatyczną przekładnią DSG. Przy tym wyborze szybkość rozpędzenia się do 100 km/h to 6,6 sekundy. W hatchbacku i o 0,1 sekundę więcej w kombi.

nowa SKODA OCTAVIA
Nowa SKODA OCTAVIA

Nowa SKODA OCTAVIA

„Serce Skody” zostało wzbogacone również o nowe systemy i technologie. Zupełną nowością wprowadzenie technologii opartych o wymianę danych, czyli system Skoda Connect.  Dzieli się on na dwie kategorie – Infotainment Online oraz usługi Care Connect. Pierwsza z nich współpracuje z systemami nawigacyjnymi tj. Columbus i Amundsen.  Dzięki tej funkcji bez problemu można bez problemu uzyskać informację o aktualnym natężeniu ruchu, sugeruje alternatywne trasy podczas korków, pokazuje dostępne miejsca na parkingach oraz ceny paliw na stacjach. Care Connect odpowiada głównie za bezpieczeństwo – m.in. kiedy podczas zderzenia uruchomi się którykolwiek z systemów bezpieczeństwa , auto automatycznie łączy się ze służbami ratunkowymi. System odpowiada również za możliwość powiadomień przy mniej poważnych wypadkach lub wezwaniu assistance. System ten może łączyć się ze smartfonem za pomocą aplikacji. Pozwala ona np. Na namierzenie samochodu, lub uruchomienie świateł i klaksonu w celu szybszego znalezienia samochodu pozostawionego na dużym parkingu.  Dodatkowo Octavia została wyposażona w systemy m.in Front Assist (funkcja ochrony pieszych czy awaryjnego hamowania), asystent ruchu w martwym polu oraz Rear Traffic Alert rozpoznający ruch zbliżający się z tyłu pojazdu.

Skoda Octavia ma już 21 lat. Jest ona najpopularniejszym modelem czeskiej marki, a od początku jej produkcji w 1996 roku sprzedano już ponad 5 milionów egzemplarzy.

 

I jak się Wam podoba Nowa Skoda Octavia?

 

Najmocniejsza seryjna SKODA OCTAVIA RS przyczytaj!

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia