Jak zachować się podczas kontroli prędkości czyli MAMY CIĘ!!! cz1

3
87

Jak zachować się podczas kontroli prędkości czyli?

Odwieczne reakcje jakie towarzyszą nam podczas kontroli drogowej to niezrozumiały strach, obawa przed czymś bliżej niesprecyzowanym. 45 lat komunizmu i panoszenia się milicji i sb w naszym kraju pozostawiły piętno w narodzie i nie chodzi jedynie o postawę samych obywateli w tym przypadku kierowców. Porady jak zachować się podczas kontroli prędkości. Z jednej strony to zachowanie kierowców a raczej i strach w konfrontacji z Policją a z drugiej postawa samej Policji. Kierowcy starszej daty pamiętają że milicjant mógł wszystko i był panem sytuacji, jeśli twierdził że jechaliśmy za szybko to było to święte i bezdyskusyjne o on był władzą.

Jak zachować się podczas kontroli prędkości czyli Policja to władza?

Policja to nie władza, stróżom prawa popieprzyło się rozumienie prawa, oni są właśnie stróżami prawa a nie prawem, ONI NIE STANOWIĄ PRAWA!!! Niestety w 1989 roku kiedy upadł komunizm znienawidzona milicja zmieniła szyld i stała się POLICJĄ i niestety nic więcej się nie stało. Do dziś niektóre przepisy prawa drogowego są z czasów komuny a sami funkcjonariusze nigdy nie zostali zweryfikowani i nie zmieniono systemu szkoleń. To jest właśnie powodem że oni czują się w większości przypadków PANAMI sytuacji bo wydaje im się że są władzą.

Jak zachować się podczas kontroli prędkości
milicjant w trakcie kontroli ON BYŁ BOGIEM!!! był bo milicji już nie ma, są tylko milicjanci w mundurach Policji ale przed tym chroni nas Sąd

Jak zachować się podczas kontroli prędkości czyli Policja to jednak nie władza!

Funkcjonariusz musi poruszać się w granicach prawa, to my jesteśmy nieświadomi swoich praw więc to MY sobie robimy problem dlatego ONI z tego korzystają. Do dziś widzę zwłaszcza w mniejszych miasteczkach i na “zadupiach” gdzie jeszcze Policja to władza(takie powszechne przekonanie miejscowych) jak kontrola prędkości odbywa się urządzeniem typu ISKRA 1.  To urządzenie nie spełnia przepisów określonych w rozporządzeniu ministra gospodarki z 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości w ruchu drogowym. Jest to ewidentna oznaka niestosowania się Policji do rozporządzeń prawnych czyli uzurpowanie sobie prawa do STANOWIENIA PRAWA a nie jego stosowania.

Jak zachować się podczas kontroli prędkości
ISKRA 1

Jak zachować się podczas kontroli prędkości czyli jednak prawo jest po naszej stronie.

Widząc że policjant dokonał pomiaru urządzeniem takim jak widzicie powyżej czyli ISKRA 1 dla upewnienia się możemy zadać mu pytanie o nazwę, typ i homologację urządzenia. Jego obowiązkiem jest udzielić nam takiej informacji, jeśli okaże się że jest to właśnie ISKRA 1 ze spokojem odmawiamy przyjęcia mandatu powołując się na powyższe rozporządzenie ministra gospodarki które brzmi: