Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu czyli wyprawa na Mierzeję Wiślaną po Troć

399

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu

Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu – chcemy zjeść dobrą rybę.

Zrobiliśmy normalny test a teraz luz pt Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu, jesteśmy ciekawi jak się zachowa na plaży. Jeździliśmy już różnymi 4×4 po plaży na Mierzei Wiślanej i niestety czasem byliśmy głęboko rozczarowani zachowaniem w trudnych warunkach. Jednym z elementów jaki chcieliśmy sprawdzić to wjazd w głęboką wodę z dużą prędkością, niektóre auta potrafią się nawet przewrócić. Poniżej jest krótki film gdzie widać jak Ranger przemyka w półmetrowej wodzie bez żadnych problemów z trakcją.

Ten artykuł oczywiście ma również zwrócić Waszą uwagę na zdrowe odżywianie i bezstresowe spędzenie weekendu w ciszy i spokoju. Nic tak nie koi jak polskie wybrzeże poza sezonem. Zachęcamy was do nawet jednodniowych wypadów nad Bałtyk właśnie wtedy kiedy jest pusto, wtedy też można zjeść prawdziwą  rybkę prosto z morza.

Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu – testujemy dalej na plaży

Gwałtowny wjazd przy dużej szybkości w wodę nie stanowi problemu, sprawdzamy też jak się zachowuje przy zwrotach na piasku. Auto ma dobre twarde zawieszenie i bardzo szerokie koła, 265 mm okazuje się bardzo zbawienne zwłaszcza w grząskim piachu. Ciekawiło nas czy robiąc gwałtowny skręt przy dużej prędkości w piasku nie przewróci się na bok, jednak nie. Jak to wyglądało w materiale poniżej. Ciąg dalszy testu to podróż plażą z Kątów Rybackich do Krynicy Morskiej a dalej do Piasków gdzie mamy zamiar zjeść najlepszą rybę z Bałtyku.

 

Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu – wizyta w Krynicy Morskiej

Jedziemy dalej plażą do Krynicy Morskiej, czasami plaża ma tak grzązki piasek że ostatnio jadąc Pajero mieliśmy zapięte oba napędy. Czasami w Pajero zdarzało się że mając pedał gazu wciśnięty do podłogi piach stawiał taki opór że 70km/h było wartością maksymalną. Byliśmy zaskoczeni że może być aż taka różnica ponieważ Ranger przy 80km/h przepustnicę miał otwartą mniej jak w połowie. Dalej wyjechaliśmy na asfalt i przejechaliśmy na drugą stronę Krynicy Morskiej tą od strony Zalewu Wiślanego, jest tam pięknie odnowiona marina. Polecamy wam wyprawę poza sezonem bo jest pustka i cisza. Pełen relaks.

ciąg dalszy czyli marina w Krynicy

marina w Krynicy i najbliższa okolica

Ford Ranger Wildtrak TDCi utopiony w morzu – czyli rybka coraz bliżej

Próbujemy podjechać w Piaskach z plaży i tam gdzie parę tygodni temu Pajero nie podjechało nasz Ford dał radę bez zapinania blokady czy 4L. Choć podjazd wygląda z perspektywy na mały to różnica poziomów na 25m była prawie 4m i to w grząskim piachu. Nie wierzyliśmy że się uda bo przy gwałtownym ruszaniu auto kopało się w bardzo miałkim piasku. Teraz już jedziemy do Pensjonatu 4Winda Bar w Piaskach gdzie czeka na nas świeżo złowiona Troć czyli najlepsza ryba z Bałtyku, polecamy wam takie oderwanie poza sezonem i wypad na rybkę.

na następnej stronie zobaczycie po co tyle trudu. Troć była tego warta z całą pewnością, mniammm…..

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia