Moto gwiazdy Adam Wolski – Golden Life

473

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Adam Wolski

Adam Wolski „Golden Life” – jestem kierowcą bezpiecznym…

Adam Wolski
Moto gwiazdy Adam Wolski

 

Adam Wolski, jakim jest kierowcą?

Bezpiecznym, to od razu mówię jestem kierowcą bezpiecznym, nie miałem żadnego wypadku oprócz jednego zdarzenia, ale to przez własną głupotę. Oczywiście ta nauczka skończyła się dachowaniem z którego na szczęście wyszedłem w całości. Pamiętam że muzyka The Cure jeszcze  sobie grała gdzieś w tle oczywiście później wyłączyłem bo Policja już przyjechała a ja wyszedłem własnych siłach i wszystko było ok. No po prostu za blisko jechałem ciężarówki, spanikowałem, zahamowałem. Nie wiem dlaczego czy ta ciężarówka zaczęła hamować po prostu bez świateł stopu? Odbiłem w prawą stronę i wpadłem do rowu. Ale to była moja jedyna przygoda na 24 lata posiadania prawa jazdy które zrobiłem w 1993 roku. I do tej pory odpukać jest w porządku. Raczej mandatów nie mam chociaż ostatnio Policja zatrzymała mnie za prędkość. Ale na szczęście skończyło się tylko mandatem za przejście na czerwonym świetle.

Ale zmierzam do tego że jestem bezpiecznym kierowcą bo wożę dzieci, żonę często do pracy więc tak, myślę że jestem bezpiecznym kierowcą.

Powiedz mi jak z perspektywy tego czasu wygląda podróżowanie, bo wcześniej graliście też w latach 90-tych, jeżdżąc  po Polsce i teraz też jeździcie i gracie, jak to się mocno zmieniło?

Na korzyść. Cały czas wszystko idzie w tę stronę że podróż jest wygodna, przez drogi, autostrady. Wiadomo że się gdzieś buduje, czasami są korki i taj dalej ale sumasumarum jednak idziemy do przodu i to się odczuwa. Oczywiście komfort się zwiększył.

Pamiętasz swój pierwszy samochód?

Swój pierwszy samochód, pamiętam, to był maluch. Zielony, pamiętam że wywaliłem siedzenie z prawej strony żeby mieć więcej miejsca. Taki na te cięgna że się tam ciągnęło tę linkę, dosyć często się „z kija” zapalało jak ta linka się zerwała. Bardzo miłe wspomnienia z tego malucha. To był po prostu dobry samochód. Później przeskoczyłem do Garbusa i tak się przetoczyłem przez Garbusy, aż cztery po czym kupiłem Forda Scorpio i to była jazda, niezapomniana.

Adam Wolski i Ford Scorpio

Po samochodzie który był chłodzony powietrzem ten nagle jest chłodzony wodą, 120 km/h nic nie słychać. Jedziesz a ten samochód płynie jak stateczek, mięciutki,  byłem mega zadowolony. Chociaż koledzy mi mówili, co Ty kupiłeś, za części zobaczysz będziesz płacił. Okazało się że założyłem instalację gazową i jeździłem tym samochodem bardzo długo. Chociaż fakt na końcu był to bardzo nieprzewidywalny,  samochód który czasem odpalał a czasem nie ale jak się ma szwagra mechanika to można jeździć.

Jeżeli dochodzi do jakiejkolwiek awarii to wzywasz asisstance czy raczej sam starasz się naprawiać?

Nie, pierwsze co robię to dzwonię do mojego szwagra i mówię – Jurek zapaliła się lampka, nie wiem czy mam jechać  czy nie, powiedz mi ? – Jurek wtedy mi mówi – możesz jechać  – ale zawsze mnie pyta jakie są po prostu reakcje samochodu. Ostatnio było tak że jechałem tylko na dwóch garach i to było ciężkie. Ale dojechałem na koncert a później musiałem wrócić, to już z tym było gorzej no ale się udało.

Adam, masz do wydania milion dolarów, jaki samochód kupujesz?

Na samochód? Nie no błagam Cię…. takich pieniędzy na samochód nigdy bym nie wydał

No ale dobrze masz taką ilość pieniędzy, jaki samochód byś kupił?

No jakiś dobry, mi najbardziej podobają się samochody które mają tzw cztery łapy. Czyli na pewno Subaru Legacy albo może Forester, podobają mi się te samochody. Podobają mi się też vany te amerykańskie bo miałem Dodga Grand Caravana jako swój ostatni samochód taki lepszy a teraz jeżdżę Passatem.

Miałeś jakieś niezwykłe sytuacje na drodze?

Zdarzają się sytuacje że się gdzieś wnerwiam na kogoś bo ktoś jest niezłym baranem po prostu i najpierw skręca a dopiero później włącza kierunkowskaz i różne sytuacje się zdarzają na drodze. Ale pamiętam taką sytuację, bardzo dziwną. Widziałem jak kobieta jedzie z  ptakiem który utknął w tym „grillu”. Pamiętam że ją wyprzedziłem, włączyłem światła awaryjne i wychodzę z samochodu a ona cała przerażona pyta co ja zrobiłam? Morduje pani ptaka – mówię do niej – a ona jeszcze bardziej przerażona – ja w życiu…. finalnie udało mi się tego ptaka delikatnie uwolnić i w ten sposób uratowałem mu życie.

Posłuchajcie całego wywiadu z Adamem – zapraszamy

 Moto gwiazdy Adam Wolski – Golden Life i samochody

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia