Targi moto expo 2017 start sezonu

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Targi moto expo

Targi moto expo przegląd wystawców

Targi moto expo odbyły w Warszawie w dniach  3-5 marca były to jedne z większych targów odbywających się w Polsce a na pewno w Warszawie . Na targach wystawiali się czołowi producenci zarówno motocykli jak i specjalistycznej odzieży motocyklowej. Dodatkowym atutem była możliwość porozmawiania z najlepszymi zawodnikami z branży jednośladów. Oprócz typowych stoisk skupiających się na sprzęcie motocyklowym zwrócono uwagę na bezpieczeństwo jazdy oraz zasady właściwego doboru stroju i osprzętu. Wystawiały się szkoły i organizatorzy kursów doszkalających motocyklistów były też widoczne liczne stoiska z motocyklami które zostały wykonane na zamówienie z niesamowitymi malowaniami

Targi moto expo zbiór najlepszych castomów

Na targach była można zobaczyć liczne wystawy motocykli które zostały zrobione lub zmodyfikowane  przez właścicieli niektóre z nich wyglądały jak arcydzieła i aż żal było by go ubrudzić . było widać w nich serce oraz masę pracy który każdy musiał poświęcić ale efekt końcowy wynagradza te ciężki godziny spędzone przy maszynie w garażu ponieważ zazwyczaj są to projekty manufakturowe gdzie każdy szczegół jest dopracowany i ma swoje przeznaczenie każda maszyna to część historii oraz życiorysu właściciel chociaż niektórych można było by nazwać artystami bo malowanie jakie jest na motocyklach jest dopracowane i tak piękne że bał bym się na nim jeździć nie dlatego że jest taki szybki nie bałbym się że gdzieś go zniszczę  albo ktoś mi go zarysuję .jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz Mianowice nie tylko motocykle są piętnie malowane ale również kaski niektórzy na kaskach potrafią oddać  całe serce które wkładają w każdy nawet najdrobniejszy szczegół

Targi moto expo Targi moto expo Targi moto expo

Targi moto expo motocykle eco

Kolejną nowością  było  wykorzystanie silników elektrycznych w jednośladach. Jest to idealne dla osób które nie chcą hałasować na motocyklu tyko po cichu i w spokoju dojechać do pracy . Należy jednak pamiętać że jeśli kierowca nas nie zauważy to jest jeszcze możliwość że nas usłyszy przy motocyklu spalinowym jednak przy motocyklu elektrycznym może skończyć się to wypadkiem . dlatego uważam że motocykle elektryczne powinny byś wyposażone w jakieś systemy dźwiękowe żeby było ich słychać

Targi moto expo niesiemy pomoc nie jednośladach

Mocnym akcentem było stoisko w którym prezentowano ambulansy motocyklowe które coraz częściej i dużo szybciej ratują nam wszystkim życie. Ponieważ ambulans na motocyklu przeciśnie się wszędzie i może dotrzeć dużo szybciej do pacjenta lecz na razie  jest to tylko przygotowanie pacjenta do czasu przyjazdu ambulansu . ale jest to czas który określany jest jako platynowe minuty oraz złote godzimy jest to określenie że w ciągu godziny powinien trafić do szpitala a  im szybciej  pomoc  dotrze do pacjenta tym jesteśmy w stanie go szybciej przewieś karetką ponieważ zespół na motocyklach przegotuję pacjenta sanitariusze z karetki zawiozą go do szpitala jednak motocykliści nie musza jechać z nimi lecz mogą już jechać do kolejnego zgłoszenia co znacznie usprawni pomoc medyczna w Polsce .

Targi moto expo Targi moto expo

Targi moto expo nawet dla najmłodszych

Wszystkie znaczące marki stanęły na wysokości zadania prezentując aktualną gamę swoich modeli wraz z nowinkami.  Można było zauważyć duże zainteresowanie rodzinne, dzieci wraz z rodzicami  mogli rozwijać i dzielić się jedną pasją jaką są jednoślady. Nawet najmłodsi znaleźli produkty dla siebie – najmłodsi mogli przetestować siodełka oraz manetki –  jeśli do nich dosięgali .

Każde stoisko zabiegało o najmłodszą klientelę poprzez swoją gamę produktów. Idealnie nawiązuje to  do mojej pracy, że jeśli ktoś ma pasję to od najmłodszych lat będzie ją rozwijał. Nowością na targach było zastawianie nowych protektorów, by lepiej nas chronić. Zostaną one wykorzystane w nowych modelach odzieży.

Targi moto expo rozmowa z profesjonalista / zawodnikiem mistrzostw polski

Udało mi się porozmawiać z czołowym zawodnikiem mistrzostw Polski Tematem naszej rozmowy było bezpieczeństwo na jednośladach. Potwierdziła się teza, że właściwy ubiór to podstawa i nie można o nim zapominać podczas kupna motocykla. Należy zwrócić uwagę na osoby które są świeżo po zdaniu egzaminu.

Mocno zaakcentował on ogromny problem w naszym kraju –  brak małych amatorskich torów do bezpiecznego zdobywania doświadczenia w jeździe na motocyklach. Przytoczył fakty ze swojego życia odnośnie początków jego kariery,  kiedy to próbował coraz szybciej i bardziej technicznie składać się w zakręty jednak nie zawsze kończyło się to prawidłowym wejściem w zakręt. Pomimo idealnej nawierzchni oraz braku innych uczestników ruchu drogowego często kończyło się to w „oranicy”.

Ważną rzeczą jest to, iż na torze nie ma piasku ani kolein więc jest to tym bardziej niebezpieczne dla motocyklistów.  Niestety, żaden egzamin nie jest w stanie wyszkolić nas na każde warunki jakie panują na drogach i od których jesteśmy zależni.  Trzeba pamiętać o właściwej odzieży,  bo w rozmowie  okazało się, że dobrze dopasowana odzież uratowała mu życie. Nawet bardzo niebezpiecznie wyglądające wypadki mogą skończyć się bez większych obrażeń, przy zachowaniu odpowiedniej odzieży.

Targi moto expo prawo jazdy to tylko dokument

Cykl szkoleń jest przestarzały i ma się nijak do obecnej rzeczywistości , nie spełnia oczekiwań i potrzeb przyszłych i obecnych uczestników ruchu motocyklowego. Więc jeśli zdamy prawo jazdy lecz nie czujemy się na siłach i czujemy że możemy spowodować wypadki powinniśmy udać się na kursy które najczęściej są organizowane na zamkniętych obiektach i gdzie przysłowiowo ćwiczy się jak dobrze się wywalić takie ćwiczenia wyrabiają w nas odruch podczas prawdziwego wypadku oraz uczą nas wyjść z wypadku bez większego szwanku.

Suzuki Baleno SHVS test hybrydy SOFT czyli Suzuki to nie tylko motocykle

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia