Moto Gwiazda Izabella Bukowska

286

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moto Gwiazda Izabella Bukowska – biogram

 Izabella Bukowska
Izabella Bukowska

Izabella Bukowska (ur. 14 lutego 1973 w Poznaniu) − polska aktorka teatralna, filmowa i głosowa (dubbing filmowy oraz role w Teatrze Polskiego Radia a także użycza głosu w reklamach telewizyjnych i radiowych). Popularność zyskała prowadząc telewizyjny magazyn sensacyjny „SUPERexpress TV”, na antenie Polsatu.

Absolwentka PWST w Warszawie (1996). Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. W 1996 roku ukończyła warszawską PWST. Od tegoż roku w zespole Teatru Polskiego. Aktorka występuje również w produkcjach radiowych i dubbingu.

Na scenie Teatru Polskiego zagrała w spektaklach reżyserowanych m.in. przez Macieja Prusa, Jarosława Kiliana, Andrzeja Łapickiego, Jana Bratkowskiego czy Romana Kołakowskiego. Znana jest publiczności także z przedstawień muzycznych, opartych na poezji wybitnych poetów: „Wieczór piosenek Brassensa”, „Do Amsterdamu. Wieczór piosenek Jacquesa Brela”, „Album snów” (z poezją Czesława Miłosza), „Wszędzie jest wyspa Tu” (z poezją Wisławy Szymborskiej).

Moto Gwiazda Izabella Bukowska – wywiad

Pamięta Pani swój pierwszy samochód?

Doskonale pamiętam, to był maluch, kolor pomarańczowy w sumie to nazywała się meksykańska czerwień. Samochód miał 18 lat i dostałam go w prezencie od mojego taty. Bardzo szybko go niestety, że tak powiem pojeździłam. Na nim pierwsze szlify w Warszawie zdobywałam jako kierowca.

Jak wyglądał egzamin na prawo jazdy i czego się Pani najbardziej obawiała?

Zdawałam egzamin w Poznaniu najszybciej jak się tylko dało. Miałam bardzo surowego nauczyciela ale też i bardzo dobrego. Zabierał mnie w najtrudniejsze miejsca, np. godzina korkowa, pada deszcz, jest byle jak a on mnie do centrum miasta zabierał albo np. poza miasto żebym też nauczyła się jeździć na trasie. Wtedy byłam mocno rozkojarzoną osobą, teraz mi się to rzadziej zdarza, ale jak zdarzyło mi się wyhamować w ostatniej chwili albo skoczyć na światłach to on się tylko łapał i mówił, że będę musiała mieć bogatego męża, żeby często nowe samochody kupował.

Zdarzyło się, że już miałam parę stłuczek i jeden dosyć poważny wypadek, kiedy mi się wydawało, że już jestem rajdowym kierowcą i wszyscy mnie denerwowali na drodze. Ja już miałam ordery na piersiach, jeździłam najlepiej pod słońcem, i właśnie wtedy, a dokładnie pamiętam bo Pani Clinton wyjeżdżała z Warszawy a ja mieszkałam przy Żwirki i Wigury i był wstrzymany ruch a miałam spektakl o 12 w południe, to cała lawina aut ruszyła i ja między nimi też to na skrzyżowaniu z Banacha nie działały światła a ruchem kierował policjant, który był dla mnie kompletnie nie widoczny bo był za autobusem. Przede mną samochód zaczął hamować ja po lewej stronie miałam samochody po prawej barierki i łyse opony w moim Volvo wtedy 13 letnim, i uderzenie było dosyć konkretne.

Moto Gwiazda Izabella Bukowska – wywiad c.d

Gdybym nie jechała wtedy Volvo to myślę, że nie wyszła bym bez szwanku bo cały przód mojego samochodu był w harmonijkę zwinięty. A jeszcze wyskoczyłam z mojego samochodu i tego Pana, którego uderzyłam złapałam za ubranie i powiedziałam żeby mnie zawiózł do teatru bo za pół godziny mam spektakl. Porzuciłam swój samochód przy drodze a on mnie zawiózł. To był właśnie moment, w którym szok powypadkowy dotarł do mnie dopiero wieczorem kiedy zrozumiałam co się mogło wydarzyć. Nie tylko, że sobie coś mogłam zrobić ale przede wszystkim komuś innemu.

Teraz noga z gazu bo wcześniej to ścigałam się z facetami na drodze i musiałam być pierwsza. Kiedyś jak do Poznania jechaliśmy i facet z którym się ścigałam zatrzymał się na światłach wtedy mi kciuk pokazał, że super to w ogóle czułam dumę. A później to bezpieczniej. Jak jeszcze nie było dzieci na świecie tylko byłam w ciąży to w ogóle zmienia się optyka i sposób prowadzenia. Jest się odpowiedzialnym za to życie, które się w sobie nosi. W ogóle bardzo lubię jeździć samochodem i bardzo lubię prowadzić i bardzo lubię jeździć w trasy bo to mnie uspokaja.

I tu polecamy wysłuchanie naszego wywiadu z Izą gdzie dowiecie się wiele ciekawych informacji oraz o tym jak nasz gość radzi sobie na drodze .

Moto Gwiazda Izabella Bukowska – audio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia