Nowy Hyundai i30 Wagon na Genewskich Targach – premiera!

0
835
Hyundai i30 Wagon

Nowy Hyundai i30 Wagon na Genewskich Targach…

Po debiucie Hyundaia i30 Nowej Generacji na salonach przyszedł czas na premierę Hyundai i30 Wagon. Marka zaprezentowała go 7 marca podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.  Uniwersalność i elegancja – te cechy będą charakteryzować nowe auto z rodziny i30.

Hyundai i30 Wagon

“Zaprojektowany, testowany i produkowany w Europie, i30 Nowej Generacji stanowi DNA marki Hyundai w Europie. I30 został stworzony jako samochód dla każdego. To więcej niż tylko nowy model – to cała rodzina, składająca się z aut w czterech różnych wersjach nadwoziowych o unikatowych cechach, połączonych wspólnym mianownikiem, jakim jest ponadczasowy design.” – powiedział Thomas A. Schmid, dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Hyundai i30 WagonHyundai i30 Wagon

Hyundai i30 Wagon

Ponadczasowy design i30 – teraz został wzbogacony o nową linię nadwozia, która łączy w sobie zarówno uniwersalność jak i elegancję. Według głównego projektanta Hyundai Motor Europe, Thomasa Bürkle’a udoskonalony i30 wagon “upodobnił się” do swojej rodziny i30 Nowej Generacji poprzez zastosowanie nowego, kaskadowego grillu – “Dzięki opadającej ku dołowi linii dachu i dynamicznym proporcjom, sylwetka modelu przypomina auto typu coupe. Opływowy, wyrazisty profil dodatkowo podkreślają chromowane obramowania wokół bocznych okien.” – dodał Bürkle.

Hyundai i30 Wagon

Oprócz zmodernizowania wyglądu Hyundai postarał się o zapewnienie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych dotyczących bezpieczeństwa. Już w standardowym wyposażeniu możemy liczyć na obecność m.in. systemu autonomicznego hamowania, systemu kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentnych świateł drogowych czy systemu utrzymywania pasa ruchu. Dodatkowo w aucie można będzie korzystać z inteligentnego tempomatu, systemu monitorowania martwego pola z asystentem pasa ruchu, systemu ostrzegania o ruchu poprzecznym oraz z funkcji SLIF, która rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości na podstawie obrazu z przedniej kamery i informacji z systemu nawigacyjnego. I30 Wagon Nowej Generacji został wyposażony także w nowoczesne funkcje z zakresu connectivity – m.in. Apple CarPlay, Android Auto i LIVE Services, system bezprzewodowego ładowania telefonów w standardzie Qi.

Hyundai i30 Wagon

Zaprojektowane i wyprodukowane w Europie auto dostępne będzie do wyboru w trzech silnikach benzynowych, w tym dwoma nowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI (140KM) oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI (120 KM)- a także w silniku diesla 1.6l o trzech wariantach mocy.

 

Hyundai i30 Wagon na Genewskich Targach

Światowa premiera Hyundaia i30 Wagon Nowej Generacji odbyła się 7 marca na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Polska premiera będzie miała miejsce 6 kwietnia podczas Motor Show 2017.

 

Hyundai i30 rozpoczyna nowy rok w nowej generacji – przeczytaj!