Instalacje car audio kilka przykładów

766

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Instalacje car audio
źródło: autoswiat.pl

W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na instalacje Car Audio.

Opisaliśmy kombinacje, które nie tylko dają przyjemne brzmienie, ale są relatywnie tanie i naprawdę łatwe do stworzenia. Innymi słowy są to idealne instalacje car audio. Zanim jednak się za nie zabierzecie, musicie pamiętać o wytłumieniu, przynajmniej przedniej pary drzwi.

Instalacje car audio
źródło: autoswiat.pl

Instalacje car audio – Źródło, wzmacniacz dwukanałowy, zestaw odseparowany

Jest to jeden z podstawowych zestawów jakie można stworzyć w zakresie car audio. Jeżeli dobrze wytłumiliście przednie drzwi, to dźwięk będzie bardzo wysokiej jakości co zrobi wrażenie zarówno na dziewczynach jak i kolegach, którzy nie znają się na temacie. Niewątpliwym plusem tego zestawu jest to, że nie zabierasz miejsca w bagażniku na subwoofer. Idealne granie do małych samochodów.

Instalacje car audio – radio i przedni zestaw odseparowany

Jest to najprostszy i najtańszy zestaw car audio. Wystarczy bowiem zainstalować odpowiedni zestaw na przód samochodu i kupić odtwarzacz, o końcówkach 4x13W. Wierzcie lub nie, ale taki zestaw wystarczy aby osiągnąć naprawdę sporo w zakresie jakości brzmienia. Jeżeli nie macie zbyt wiele pieniędzy, a mimo to chcecie stworzyć naprawdę niezły zestaw car audio, to wydaje mi się, że to rozwiązanie jest właśnie dla was. Oczywiście pamiętajcie o wytłumieniu drzwi, bo jeżeli tego nie zrobicie, to jakość zestawu znacznie spadnie.

Instalacje car audio – źródło, wzmacniacz trzykanałowy, zestaw odseparowany, subwoofer

Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych i sprawdzonych zestawów. Według informacji podanych przez ekspertów, instalacje car audio tego typu powinno wystarczyć zapotrzebowaniu 90% użytkowników. Zestaw ten jest tak lubiany głównie dlatego, że każde pasmo w tym zestawie jest kontrolowane w odpowiedni sposób. Jest to dobry zestaw, który będzie działał przez lata, a jednocześnie nie wymaga ciągłej wymiany elementów i podzespołów. Innymi słowy, jeżeli chcecie dobre granie w niskiej cenie, którym nie będziecie musieli się dobrze zajmować, a jednocześnie będzie zadowalające, to jest to coś dla was.

instalacje car audio
Źródło: bmw-klub.pl

Instalacje car audio – źródło, wzmacniacz czterokanałowy, monoblok, zestaw odseparowany i subwoofer

Z wyżej wymienionych zestawów instalacyjnych, ten jest zdecydowanie najbardziej rozbudowany. Jest to w sumie bardzo podobny zestaw do tego, który został opisany poprzednio z największą różnicą jaką jest wzmacniacz czterokanałowy. Przód podłączany jest w metodzie bi-amping, a subwoofer powinien posiadać odpowiedni wzmacniacz. Zapewnia od wiele lepszą kontrolę nad pasmem niż poprzednio wymieniony zestaw. Jeżeli więc szukacie naprawdę wysokiej jakości w swoich zestawach car audio, to jest to jeden z lepszych wyborów.

Instalacje car audio – źródło, wzmacniacz czterokanałowy, monoblok, zestaw trójdrożny odseparowany i subwoofer

Jest to jeden z najlepszych zestawów w jakie możecie obecnie zainwestować. Jeżeli szukacie najwyższej jakości grania, to powinniście się na to zdecydować. Przód zasilany jest za pomocą metody bi-amping, podłączane na dwa kanały głośniki midrange oraz tweeter do pozostałych dwóch wooferów. Subwoofer z kolei jest podłączany do monobloka. W porównaniu do poprzedniego zestawu w tym uzyskujemy o wiele lepszą jakość zarówno tonów średnich jak i wysokich. Jest to niestety bardzo zaawansowany zestaw, więc jego instalacja nie należy do najprostszych. Odradzam więc jego instalację osobom, które nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia w zakresie instalacji car audio. Jest też drogi gdyż wymaga także zwrotnic najlepszej jakości. Aczkolwiek warto pamiętać o tym, że w zamian za to otrzymamy świetną jakość brzmienia. Czego chcieć więcej?

Instalacje car audio –  źródło, wzmacniacz dwukanałowy, monoblok, zestaw dwudrożny odseparowany i subwoofer

Z wszystkich wymienionych powyżej zestawów, jeżeli chodzi o instalacje car audio, ta jest najbardziej rozbudowana. Tutaj każde przetwarzane pasmo ma własny wzmacniacz. Innymi słowy są one odseparowane od siebie przez co mamy największą kontrolę nad naszymi głośnikami i muzyką. Oczywiście biorąc pod uwagę ile wzmacniaczy będziecie potrzebować, jest to bardzo drogi zestaw. Jego podłączenie też nie należy do najłatwiejszych. Oczywiście, dostajemy w zamian naprawdę świetne granie. Musicie jednak odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto się na to zdecydować? Wydaje mi się, że nie. Chyba że macie olbrzymie doświadczenie i wystarczającą ilość pieniędzy. Ja ze swojej strony polecałbym wam zestaw źródło, wzmacniacz trzykanałowy, zestaw odseparowany, subwoofer. Uważam, że jeżeli chodzi o instalacje to jej stosunek ceny do jakości, jest najlepszy.

car audio
Źródło: extremecaraudio.pl

W celu dalszego zapoznania się z tematyką car audio, poczytaj o: Typy Głośników – Podstawy Car Audio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia