Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG

0
129
Skoda Rapid TSI DSG 90KM

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG

Stary dobry znajomy w lepszej odsłonie, Skoda Rapid zwykle występuje z mechaniczną skrzynią biegów i to w dodatku o 5 przełożeniach. My zastanawiamy się czy jest sens wkładać do niej skrzynię automatyczną i to dwusprzęgłową o 7 przełożeniach. Zważywszy że nasz egzemplarz posiada nienajmocniejszy silnk bo 1.2TSI w wersji 90KM to tymbardziej 7 przełożeń pozwoli na lepszą dynamikę. Rapid nie jest takim małym samochodem, to gabaryty znane z pierwszej odsłony Octavii sprzed 20 lat.  Do tej pory był uważany za mniejszego i skromniejszego brata Octavii ale okazuje się że nie tak do końca patrząc na wyposażenie. Materiały użyte do budowy wnętrza są dobrej jakości a skrzynia DSG jest raczej synonimem wyższego standardu. Bezpieczny zakup Skoda Rapid DSG.

Okazuje się że Skoda cały czas pnie się do góry z tworzeniem standardu czego wynikiem jest systematycznie rosnąca sprzedaż oraz status lidera w naszym kraju. Niestety skutkiem ubocznym takich działań jest systematycznie wzrastająca cena samochodu. O ile kiedyś był to przedział od 35 do 50 tys w zależności od wyposażenia to teraz tak dobrze nie ma. Ceny mogą się zaczynać od 55 tys ale najwyższa wersja wyposażenia to już prawie 80tys zł a jak wrzucimy trochę dodatków to zrobi się stówka. No nie jest to już ta tania Skoda którą pamiętamy z początku produkcji pod szyldem VW. Co więc dalej? Myślę że są teraz tańsze i biedniejsze marki bo Skoda to już aspiracje do klasy średniej niższej a może i…

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG

W oczekiwaniu na nowy model Rapida rozpatrujemy w naszej audycji ten aktualny. Jedną z rzeczy które zaskakują w środku jest dobrej klasy audio i nawigacja ale to przecież VW. Panel środkowy dzieli z VW oraz z Seatem przynajmniej częściowo i to dzięki temu efektowi skali jest wysoka jakość za rozsądną cenę. Pytanie tylko czy ta cena jest jeszcze rozsądna?

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG 1

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG 2

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG 3

Bezpieczny Zakup Skoda Rapid DSG 4

Skoda Rapid TSI DSG 90KM więcej informacji.