Spędź wyścigowy prima aprilis na torze

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wyścigowy prima aprilis

Wyścigowy prima aprilis – gdzie można się pościgać 1 kwietnia (nie na żarty)!

Pierwszy weekend kwietnia czyli wyścigowy prima aprilis będzie idealną okazją dla fanów motoryzacji oraz wyścigów. W dniach 1-2 kwietnia odbędą się wielkie imprezy rajdowe – również dla amatorów.

Wyścigowy prima aprilis

Rzesze fanów z pewnością zgromadzi się w ten kwietniowy weekend w Białej Podlaskiej. Gdzie zorganizowana zostanie pierwsza tegoroczna runda największego w Polsce pucharu samochodów klasycznych i youngtimerów Inter Cars Classicauto Cup 2017. W tym roku nowością jest to, że będą mogli wziąć w nim udział również zawodnicy ścigający się nowymi modelami.- ” W tym sezonie przygotowaliśmy dla zawodników sporo nowości. Jedną z nich będzie WRC Challenge, który zostanie rozegrany w sobotę i będą mogły w nim wziąć udział samochody bez żadnych ograniczeń wiekowych. Niedziela natomiast tradycyjnie już należy do klasyków i youngtimerów. To, co wyróżnia naszą imprezę, to dużo szybkiej jazdy i wspaniała atmosfera.” – mówi Tomasz Ważyński, organizator zawodów.

Wyścigowy prima aprilis

 

Wyścigowy prima aprilis

Spektakularnym wydarzeniem odbywającym się w „dniu żartów” będzie także 15. Już edycja imprezy Mazowiecki Wrack Race.  Jak sama nazwa wskazuje – ma być to kompletna demolka samochodów. Im bardziej zdezolowany samochód, tym lepiej. Oczywiście – zabawa zabawą, ale został postawiony również nacisk na bezpieczeństwo poprzez dobrze przygotowany tor. Z obsługą techniczną i zabezpieczaniem medycznym. Jak pokazują poprzednie edycje – chętnych do takiej formy „rajdu” nie brakuje.

Wyścigowy prima aprilis

Oczywiście, nie zabraknie także atrakcji dla miłośników-amatorów wyścigów. Specjalnie z myślą o nich Autodrom Słomczyn przygotował dzień otwarty. Którego ideą jest doskonalenie techniki jazdy w bezpiecznych warunkach na zamkniętym obiekcie. Wydarzenie to odbędzie się w godzinach 10-15.30. Jako, że ilość startujących samochodów jest ograniczona do 70, każdy uczestnik będzie miał zapewne możliwość przejechać trasę kilka razy (wymagania: sprawne auto, kask oraz rękawiczki).

Wyścigowy prima aprilis

Miłośnicy jazdy na torze mogą również udać się na poznański tor. Gdzie organizowana jest trzecia edycja Fibaro Tor Poznań Track Day 2017 będąca jednocześnie trzecia edycja Fibaro Tor Poznań Track Day 2017. Eliminacją Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich. Cała impreza odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Wyścigowy prima aprilis

 

Zachecam do przecztania… moto gwiazdy Kamil Mróz czy ma żyłkę rajdowca?

Brak postów do wyświetlenia