Ford Fiesta ST nowej generacji

0
565
Ford Fiesta ST nowej generacji

Premiera – Ford Fiesta ST nowej generacji na Salonie Samochodowym Genewa 2017

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach w Genewie obok innych marek, o których już pisaliśmy pojawił się również Ford Fiesta ST nowej generacji. Premiera tego modelu odbyła w towarzystwie całej gamy samochodów Ford Performance.

Ford Fiesta ST nowej generacji

Nowa Fiesta ST jest pierwszym modelem Forda, który będzie napędzany 3-cylindrowym silnikiem. Wyposażony zostanie w wybór trybu jazdy. Benzynowa jednostka napędowa EcoBoost o poj. 1,5l generuje moc 200 KM (290 Nm). Średni czas rozpędzania się do 100 km/h wynosi 6,7 sekundy. Takie wyniki osiągnięto poprzez zamontowanie nowego wtrysku paliwa do kolektora dolotowego oraz bezpośrednio do cylindrów. Nowego systemu dezaktywacji jednego z cylindrów, a także dzięki precyzyjnemu dostrojeniu systemu turbodoładowania. W efekcie uzyskano wysokie osiągi przy niskiej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Ford Fiesta ST nowej generacji

Ford Fiesta ST nowej generacji

„Nowa generacja Fiesty ST jest wierna filozofii używania najnowszych technologii. Pozwala pod każdym kątem wykorzystać maksimum potencjału precyzyjnie działającego podwozia i układu napędowego Ford Performance. Z możliwością wyboru trybu jazdy i z zupełnie nowym silnikiem EcoBoost gwarantującym niespotykane połączenie wysokich osiągów i niskiego zużycia paliwa. Nowy model będzie dostarczał radości w najbardziej wszechstronny sposób. Wzbudzając pasję i zapewniając satysfakcję z jazdy na poziomie, jakiego trudno było oczekiwać we wcześniejszych generacjach Fiesty ST.” – powiedział Joe Bakaj, wiceprezes Ford of Europe odpowiedzialny za rozwój produktów.

Ford Fiesta ST nowej generacji

Fiesta ST nowej generacji została wzbogacona o wybór trybu jazdy – Normal, Sport oraz Track. W pierwszym z nich właściwości jezdne oraz systemy wspomagające prowadzenie auta oraz bezpieczeństwo są dobrane tak, aby by zapewnić naturalne reakcje i bezpieczne poczucie kontroli. W trybie Sport aktywny zawór układu wydechowego zostaje otwarty, a system ESE (elektroniczny system doskonalenia dzwięku) wzmacnia brzmienie wydechu oraz zwiększa głośność silnika w kabinie. Z kolei w trybie Track wszystkie charakterystyki dynamiczne samochodu ustawione są na wartości umożliwiające przejechanie okrążenia na torze wyścigowym w jak najkrótszym czasie.

Ford Fiesta ST nowej generacji

Ford Fiesta ST nowej generacji wejdzie na rynek samochodowy na początku 2018 roku i dostępny będzie w trzydrzwiowej oraz pięciodrzwiowej wersji nadwozia.

 

Ford Edge Twin Turbo co warto wiedzieć?  – zachęcam do przeczytania artukułu.