Dostaniesz mandat stracisz zniżki. Kierowcy, miejcie się na baczności!

otrzymując mandat tracisz szansę na zniżki czyli tanie OC

488

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja Znicz 2018

Dostaniesz mandat stracisz zniżki – nowy pomysł!

Dostaniesz mandat stracisz zniżki

Dostaniesz mandat stracisz zniżki

Dostaniesz mandat stracisz zniżki OC, nowy pomysł władzy

Od lat to samo, mianowicie zmagania drogówki z kierowcami nie respektującymi przepisów ruchu drogowego. Aby zahamować temperament kierowców, policji z pomocą mają przyjść firmy ubezpieczeniowe.

W dniu 1 czerwca 2017 roku Centralna Ewidencja Kierowców zintegrowana zostanie z bazą Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Z tego funduszu jak dobrze wiadomo korzystają ubezpieczyciele. Dzięki temu, gdy dojdzie do wyceny polisy OC, firmy ubezpieczeniowe po dane będą właśnie sięgać z tych dostępnych źródeł. Będą to dane w postaci nie tylko liczby spowodowanych przez kierowcę wypadków i kolizji, ale też historia wykroczeń drogowych, jakich kierowca dopuścił się w ostatnich 12 miesiącach.

Przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeniowej nie kryją, że zamierzają chętnie korzystać z nowego prawa. Jednak stosowanie nowego systemu będzie dla ubezpieczycieli całkowicie dowolne. Mechanizm ma działać prosto. Każdy mandat karny za wykroczenie drogowe skutkować będzie utratą 10 % zniżek z tytułu ubezpieczenia OC pojazdu. Jeśli „świeży” kierowca nie wypracował jeszcze żadnych zniżek, otrzymanie mandatu oznaczać będzie 10 % zwyżkę w stosunku do podstawowej ceny polisy. Liczba 5 mandatów za przekroczenie prędkości zaprzepaszcza wypracowywane latami zniżki… Co jeszcze istotne do tej wspólnej bazy danych trafiać mają też dane z Inspekcji Transportu Drogowego. Wniosek: zniżki stracimy również wtedy, gdy przekroczymy prędkość, a przyłapie nas fotoradar.

Pewna część firm ubezpieczeniowych uspokaja, że wraz ze zmianami przepisów wprowadzą oni do swojej oferty dodatkowe ubezpieczenie od utraty zniżek. Jednak według analityków roczny koszt takiej usługi może się wahać w okolicach 30 % całkowitej ceny dotychczasowej polisy…

Nowe prawo to jeden z elementów szerszego planu, w myśl którego do 2019 roku liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w naszym kraju ma zostać obniżona o 50%. Od pewnego czasu również Komisja Europejska oczekuje od polskich władz , tego by w Polsce poprawić w jakiś sposób statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

Reasumując:

Prezydent podpisze już w przyszłym tygodniu ostateczną wersję ustawy o ubezpieczeniach powszechnych. Nowe prawo da w ten sposób firmom ubezpieczeniowym możliwość różnicowania cen polis OC w zależności od drogowej historii właściciela pojazdu.

Ostatni artykuł : FIAT 126P RYJEK – SAMOCHÓD Z PRZEDNIM NAPĘDEM

znajdź tanie OC

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia