Premiery nowych modeli Hyundaia

0
13
Premiery nowych modeli Hyundaia

Dwie premiery nowych modeli Hyundaia

Miłośnicy motoryzacji, którzy udali się na Międzynarodowe Targi w Genewie mieli okazję zobaczyć wiele debiutów samochodowych. W tym dwie premiery nowych modeli Hyundaia, czyli i30 wagon Nowej Generacji oraz koncepcyjny FE Fuel Cell, na bazie którego w przyszłym roku powstanie zasilany wodorem SUV.

Premiery nowych modeli Hyundaia

Obok i30 w wersji hatchback na salonach pojawi się teraz drugi model z rodziny i30 – wagon. Zmodernizowany model już na pierwszy rzut oka zachwyca swoim wyrazistym designem podkreśloną, a zarazem uniwersalną linią nadwozia. Idealnie komponującą się z kaskadowym grillem i lampami LED. Spójność tych elementów w połączeniu z dopracowaniem wszystkich detali tworzy bardzo elegancki charakter auta.

Premiery nowych modeli Hyundaia

Premiery nowych modeli Hyundaia – i30

I30 wagon Nowej Generacji dostępny będzie z nowymi silnikami benzynowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI generujący 140 KM oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI (120KM) oraz w dieslu 1.6l (110 oraz 136 KM). Dla poprawienia bezpieczeństwa auta do stworzenia konstrukcji użyto stal o podwyższonej sztywności oraz zamontowano wielowahaczowe zawieszenie z tyłu. Co znacznie poprawia przyczepność podczas różnych manewrów i sprawia, że prowadzenie jest pewne i precyzyjne. Pełną gamę i30 będą stanowić 4 modele w różnych wersjach nadwoziowych. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi i30 w sportowej wersji N.

Premiery nowych modeli HyundaiaPremiery nowych modeli Hyundaia     Premiery nowych modeli HyundaiaPremiery nowych modeli Hyundaia

Premiery nowych modeli Hyundaia – ekologia

Hyundai podczas targów, oprócz swoich dotychczasowych sukcesów w zakresie samochodów ekologicznych (jako jedyny producent posiada samochody z każdym rodzajem napędu alternatywnego – hybrydowym, elektrycznym, typu plug-in, wodorowym) idzie naprzód i tworzy samochód koncepcyjny FE Fuel Cell, na bazie którego powstanie nowy “Eko SUV”.  Koncepcyjny model ma zasięg 800 km i emituje jedynie parę wodną. Marka zapowiada, że w 2020 roku gama ekologicznych samochodów będzie liczyć 14 modeli.

Zachęcam do przeczytania artykułu o:  Hyundai i30 rozpoczyna nowy rok w nowej generacji !