Volvo XC60 – polska premiera kultowego szwedzkiego SUV’a

0
282

Volvo XC60 – polska premiera kultowego szwedzkiego SUV’a

Wczoraj wieczorem (04.04.17r.) wybraliśmy się na premierę nowego Volvo XC60, które zostało zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie 7 marca tego roku.
Dlaczego nowa generacja Volvo XC60 jest tak ważna dla Szwedów? Najmniejszy SUV naszych zamorskich, północnych sąsiadów jest liderem sprzedaży w swojej klasie zarówno w Europie jak i Polsce. W Warszawie jest to najczęściej kupowany samochód klasy premium. Volvo jest numerem cztery pośród marek luksusowych w Polsce. Wyprzedza go obecnie Mercedes, Audi i BMW. Ale niebawem może się to zmienić, na co Szwedzi bardzo liczą.

 

Volvo XC60 – krótko o samochodzie

Obecna generacja modelu dostępna jest na rynku od 2008 r. Jego następca będzie bazował na płycie podłogowej SPA, która posłużyła do skonstruowania modeli XC90, S90, V90 i V90 Cross Country.
Nowy model Volvo XC60 jest większy, lżejszy i pojemniejszy. Zwiększył się rozstaw osi (o 9 cm) jak i długość (teraz ma  468,8cm). Auto jest również niższe o 5 cm, dzięki czemu całokształt sylwetki samochodu stał się bardziej dynamiczny.  Volvo chwali się też bagażnikiem o pojemności 505 l (poprawa o 12 l) oraz dodatkowymi schowkami o pojemności 50 l.

Dlaczego nowa generacja Volvo XC60 jest tak ważna dla Szwedów?
Wnętrze samochodu

Do wykończenia wnętrza samochodu wykorzystano skórę, drewno i metal. W kabinie przykuwa oko dekoracyjna listwa biegnąca od zegarów przez środek kokpitu aż do kratki wentylacyjnej pasażera wykonana z jednolitego kawałka matowego drewna. Całokształt deski jest minimalistyczny, bardzo elegancki i przyjemny. Pasażerowie, również nie będą narzekać na brak miejsca czy brak wygody. Volvo chwali się też bagażnikiem o pojemności 505 l (poprawa o 12 l) oraz dodatkowymi schowkami o pojemności 50 l.

Pod maskę nowego Volvo XC60 trafią nowoczesne silniki z rodziny Drive-e. Charakteryzują się wysoką wydajnością, dobrymi osiągami i niskim zapotrzebowaniem na paliwo. XC60 zadebiutuje w Polsce z napędem 4×4, automatyczną skrzynią (8 biegów) i najwyższych wersjach wyposażenia.

Volvo XC60 – kampania

Przed główną prezentacją, przed okryciem modelu, Volvo zaprezentowało nam dwa filmy. Pierwszy poruszał sprawy bezpieczeństwa, które nie ukrywajmy, z marką nam się przede wszystkim kojarzy. Drugi ukazywał historię projektowania od pierwszych modeli, aż po dzień dzisiejszy.
Prezentacja nowego Volvo XC60 bardzo nam się podobała, zapraszamy wszystkich czytelników do zapoznania się z tym autem, przejechania się nim na jazdach próbnych, gdy tylko nadejdzie taka możliwość.

Nowy Hyundai i30 Wagon na Genewskich Targach – premiera! – zapraszamy do lektury