Nowości Suzuki – Relacja z Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu

Napisany przez: Justyna Gizowska

Opublikowany dnia: Kwi 9, 2017

Podczas Poznańskich Targów mieliśmy przyjemność rozmowy z Panią Luizą Jakubowską, szefem prasowym Suzuki Poland, pytania zadawał Paweł Kubalski. Dowiedzieliśmy się, jakie nowości Suzuki wprowadziło w tym roku na rynek motoryzacyjny.

Nowości Suzuki - Dobrze znany nam Swift

[caption id="attachment_17354" align="alignright" width="300"]Nowości Suzuki Nowości Suzuki - Swift[/caption] Nowy Swift ma w sobie DNA poprzednich generacji, prezentując jednocześnie zupełnie nowy styl, lekką konstrukcję i zaawansowane technologie bezpieczeństwa. Otrzymał opracowaną w Europie stylistykę nadwozia, współgrającą z funkcjonalnym wnętrzem o sportowym charakterze oraz zwinność i pewność prowadzenia. Od 2004r, nowa stylistyka Swift’a była bardzo popularna, do teraz sprzedało się ok. 5 300 tys. sztuk tego samochodu. Nowy tegoroczny model również zapowiada się obiecująco. - Postawiliśmy sobie za cel stworzenie samochodu, na widok którego ludzie zawołają "WOW!" i będą chcieli zasiąść za jego kierownicą, będą chcieli wcisnąć pedał gazu - mówi Masao Kobori, główny inżynier Swifta. Jest to małe, zwinne, typowo miejskie auto. Jego nowa odsłona, która miała premierę w marcu tego roku na targach w Genewie, została stworzona od podstaw, z nowymi silnikami. Nowa generacja była testowana na drogach europejskich, marka Suzuki stara się przypaść do gustu Europejczykom. Została zwiększona przestrzeń w samochodzie, powiększony został bagażnik (teraz 265l), można do niego zapakować większe walizki, więc auto typowo miejskie może się również sprawdzić w wyprawie weekendowej.

Nowości Suzuki – Silniki

Nowości Suzuki Coraz więcej kupujących odchodzi od silników diesla (normy dotyczące spalania, afera spalinowa), jak i benzynowych o dużych pojemnościach. Swift wychodzi temu naprzeciw. W tym roku zaprezentował stworzone od nowa silniki: 1.2 DualJet oraz 1.0 BOOSTERJET w różnych konfiguracjach. Takie silniki znajdziemy w nowych Swift’ach, ale nie tylko 1.0 BUSTERJET to silnik turbodoładowany, 111 KM. Dzięki temu Swift będzie szybkim autem również ze względu na swoją niską masę (tylko 840kg!).

Nowości Suzuki - Wywiad

[audio mp3="http://bezpiecznapodroz.org/wp-content/uploads/2017/04/Suzuki.mp3"][/audio] Swifty są już w sprzedaży, można je również zamówić. Ceny startują od 47 900zł za dobrze wyposażoną wersję. Suzuki Baleno SHVS test hybrydy SOFT - Test samochodu marki Suzuki
Avatar Justyna Gizowska

Justyna Gizowska