Audi A4 jako najbardziej pożądane używane auto

281

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najbardziej pożądane używane auto

Najbardziej pożądane używane auto na Polskim rynku w 2016 roku…

Najbardziej pożądane używane auto
Najbardziej pożądane używane auto Audi A4

Najbardziej pożądane używane auto Audi A4 – lider bez zmian

W połowie marca odbyła się gala, na której zaprezentowano ranking Internetowy Samochód Roku 2016. Auta rywalizowały ze sobą w siedmiu kategoriach: samochody nowe, używane, rolnicze, budowlane, dostawcze i ciężarowe, a także w debiutującej kategorii polskie klasyki. Najwyższy stopień podium  już po raz drugi zajęło Audi A4, zostawiając za sobą Volkswagena Golfa i BMW serii 3 znajdujących się w pierwszej trójce rankingu.

Już szósty raz odbywa się ranking Internetowy Samochód Roku. Opiera się on o dane wyszukiwań pojazdów w serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych OTOMOTO. W roku 2016 największą popularnością cieszyło się Audi A4 (utrzymując tym samym pozycję lidera z roku 2015) – model ten poszukiwano aż 16,7 mln razy! Najczęściej wystawiana na sprzedaż była wersja sedan (ponad 50%). Najwięcej dostępnych egzemplarzy A4 było w wariancie B6.

Najbardziej pożądane używane auto
Najbardziej pożądane używane auto Golf

Pożądane używane auto Volkswagen Golf – o oczko w górę

Z kolei Volkswagen Golf zajmujący drugą pozycję w rankingu w zeszłym roku został „zepchnięty” z pierwszego miejsca po 4 latach bycia liderem, choć liczba wyszukiwań tego modelu nie była dużo niższa i wynosiła 15,6 mln. Największy wybór golfów w 2016 roku był w wersji hatchback (56,6%) – tylko 25% stanowił wariant w kombi. Najczęściej wystawiana na sprzedaż okazała się czwarta generacja niemieckiego auta.

Najbardziej pożądane używane auto
Najbardziej pożądane używane auto BMW

Pożądane używane auto BMW Serii 3 – po raz pierwszy na podium

Sukcesem może się pochwalić także BMW z serii 3 z liczbą 15,2 mln wyświetleń.  Wskoczył on na ostatni stopień podium wspinając się o trzy pozycje w górę w stosunku do roku ubiegłego. Najczęściej wystawiane modele BMW z serii 3 to E46 – popularnością cieszyły się w wersjach nadwoziowych typu sedan i kombi. Wersję coupe preferowało tylko 29,1% użytkowników.

Najbardziej pożądane używane auto
Najbardziej pożądane używane auto klasyk roku Fita 126p

Najczęściej poszukiwane “polskie klasyki” w 2016 roku

Po raz pierwszy w tym roku została stworzona nowa kategoria „polskie klasyki”. Oczywiście, na pierwszym miejscu – i chyba to nie będzie zaskoczeniem 🙂 – uplasował się maluch, czyli fiat 126p. Zaraz za nim znaleźli się Fiat 125p oraz Polonez. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej otomoto.

Najbardziej pożądane używane auto
Najbardziej pożądane używane auto klasyk roku Polonez

BMW E30 – ekstremalnie niebezpieczny klasyk  -zapraszamy do lektury!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia