Nowa Mazda CX5 – ceny zaczynają się od…

1809
Nowa Mazda CX5

Nowa Mazda CX5 podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Nowa Mazda CX5
Nowa Mazda CX5

Kto był na bieżąco z wydarzeniami na Międzynarodowych targach w Genewie ten wie, że Mazda zaprezentowała po raz pierwszy swoją nową CX “piątkę”. Ceny nowego modelu w podstawowym wyposażeniu zaczynają się od 95 900 złotych, a na polskich salonach ukaże się latem tego roku.

Nowa Mazda CX5 – projekt

Marka jak wiadomo, przy projektowaniu nowych samochodów kieruje się filozofią Jinba-Ittai. Tak było również w przypadku CX5. Co istotne, Mazda bardzo uprościła nadwozie stawiając na minimalizm. Masywna sylwetka auta ma szerzej rozstawione koła oraz niżej poprowadzoną linią dachu i bocznego przewężenia. Wnętrze opiera się na zarówno eleganckich, ale bardzo wyrazistych poziomych liniach mających swój początek przy kierownicy i  rozchodzących się po całej kabinie.

Nowa Mazda CX5

Nowa Mazda CX5 – napęd

Jeśli chodzi o jednostki napędowe nowa CX-5, podobnie jak jej koledzy z tej generacji Mazdy, została wyposażona w silnik SKYACTIV. Inżynierowie skupili się na poprawie dynamiki i reakcji samochodu, ale także została wzbogacona o niezwykle precyzyjny układ kierowniczy oraz liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa jazdy (np. systemem G-Vectoring Control).

Nowa Mazda CX5

Nowa Mazda CX5 – cena

Mazda CX-5 nowej generacji dostępna będzie w czterech wersjach wyposażenia – SkyGo, SkyMOTION, SkyENERGY i SkyPASSION do wyboru z napędem na cztery koła lub na jedną oś oraz  z silnikami benzynowymi 2.0 oraz SKYACTIV-G o poj. 2,5l (jeszcze niedostępny)  i Diesla 2.2l. Cena nowej  Mazdy CX-5 zaczyna się od 95 900 zł.

Nowa Mazda CX5

 

Nowa Mazda MX-5 RF w sprzedaży już na wiosnę – zapraszam do lektury !