Nowa Mazda CX5 – ceny zaczynają się od…

2014

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowa Mazda CX5

Nowa Mazda CX5 podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Nowa Mazda CX5
Nowa Mazda CX5

Kto był na bieżąco z wydarzeniami na Międzynarodowych targach w Genewie ten wie, że Mazda zaprezentowała po raz pierwszy swoją nową CX „piątkę”. Ceny nowego modelu w podstawowym wyposażeniu zaczynają się od 95 900 złotych, a na polskich salonach ukaże się latem tego roku.

Nowa Mazda CX5 – projekt

Marka jak wiadomo, przy projektowaniu nowych samochodów kieruje się filozofią Jinba-Ittai. Tak było również w przypadku CX5. Co istotne, Mazda bardzo uprościła nadwozie stawiając na minimalizm. Masywna sylwetka auta ma szerzej rozstawione koła oraz niżej poprowadzoną linią dachu i bocznego przewężenia. Wnętrze opiera się na zarówno eleganckich, ale bardzo wyrazistych poziomych liniach mających swój początek przy kierownicy i  rozchodzących się po całej kabinie.

Nowa Mazda CX5

Nowa Mazda CX5 – napęd

Jeśli chodzi o jednostki napędowe nowa CX-5, podobnie jak jej koledzy z tej generacji Mazdy, została wyposażona w silnik SKYACTIV. Inżynierowie skupili się na poprawie dynamiki i reakcji samochodu, ale także została wzbogacona o niezwykle precyzyjny układ kierowniczy oraz liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa jazdy (np. systemem G-Vectoring Control).

Nowa Mazda CX5

Nowa Mazda CX5 – cena

Mazda CX-5 nowej generacji dostępna będzie w czterech wersjach wyposażenia – SkyGo, SkyMOTION, SkyENERGY i SkyPASSION do wyboru z napędem na cztery koła lub na jedną oś oraz  z silnikami benzynowymi 2.0 oraz SKYACTIV-G o poj. 2,5l (jeszcze niedostępny)  i Diesla 2.2l. Cena nowej  Mazdy CX-5 zaczyna się od 95 900 zł.

Nowa Mazda CX5

 

Nowa Mazda MX-5 RF w sprzedaży już na wiosnę – zapraszam do lektury !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia