Opis wzmacniaczy car audio

655

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Opis wzmacniaczy
Źródło: motogaraz.in

Dobry opis wzmacniaczy, to będzie podstawa wiedzy, która pozwoli wam na rozwój zainteresowania tematyk car audio…

Jak zapewne wiecie, wzmacniacze to urządzenia, które wzmacniają sygnał ze źródła i są głównym napędem dla naszych głośników. Dlatego też są jednym z najważniejszych elementów całego systemu car audio. Zdecydowałem się więc na to, aby przedstawić wam krótką listę, zawierającą opis wzmacniaczy. Opis ten powinien wam pomów w wyborze odpowiedniego typu wzmacniacza do waszego systemu car audio.

Opis wzmacniaczy
Źródło: motogaraz.in

Opis wzmacniaczy – monobloki

Pierwszym typem wzmacniaczy, którym chciałbym opisać są monobloki. Monobloki to jak sama nazwa wskazuje, wzmacniacze jednokanałowe. Mają one zwykle dużą moc i stabilność, są one świetnie przystosowane do pracy z subwooferami. Możecie je także wykorzystać jako ekskluzywne wzmacniacze jednokanałowe.

Opis wzmacniaczy – dwukanałowe

Kolejnym typem wzmacniaczy, który chciałbym opisać, są tak zwane dwukanałowe. Głównie są one wykorzystywane do napędzenia przedniego zestawu głośników, jednak nie jest to regułą. Możemy je także wykorzystać do wzmocnienia efektów dawanych przez subwoofer, aczkolwiek wcześniej taki wzmacniacz należy zmostkować. Same wzmacniacze tego typu, po podłączeniu do subwoofera nie są tak wytrzymałe jak monobloki, ale i tak jest to całkiem dobry wybór.

Opis wzmacniaczy – dual mono

Kolejny typ wzmacniaczy o którym wypadałoby powiedzieć chociaż parę słów, to tak zwane wzmacniacze dual mono. Jest to ciekawa konstrukcja, gdyż jest w zasadzie konstrukcją dwukanałową, zbudowaną jednak z dwóch wzmacniaczy jednokanałowych, a elementem który je łączy jest tak właściwie przedwzmacniacz. Dzięki temu jeden i drugi kanał mają na siebie zdecydowanie mniejszy wpływ niż w innych typach. Zmniejsza to przesłuch międzykanałowy co niewątpliwie jest pozytywnym aspektem tej konstrukcji. Każdy kanał w przypadku dual mono jest również o wiele bardziej stabilny dla niższych impedancji niż zwykła dwukanałówka. Jest to jeden z lepszych wyborów jeżeli chodzi o samą jakość dźwięku. Dlatego też jeżeli szukacie czystej jakości, to wydaje mi się, że dual mono będzie dla was naprawdę świetnym wyborem.

Opis wzmacniaczy
Źródło: alka.pl

Opis wzmacniaczy – Wzmacniacze trzykanałowe

Wzmacniacze trzykanałowe, to w zasadzie wzmacniacze dwukanałowe z dołączonym do nich monoblokiem. Jest to prosta konstrukcja w której wszystkie potrzebne nam elementy znajdują się w jednym miejscu. Jego największą wadą według niektórych jest fakt, że kanał subwoofera ma duży wpływ na dwa przednie kanały. Może to wywoływać zakłócenia. Aczkolwiek będę z wami szczery. Te zakłócenia są naprawdę minimalne i nie sądzę, żebyście je zauważyli. Przy porównaniu kilku typów wzmacniaczy, sam miałem z tym olbrzymi problem. No ale cóż, może po prostu cierpię na problem zwany byciem „głuchym jak kłoda?”, któż to wie. W każdym razie nadal będę podtrzymywał to, że tego typu narzekania są nieco na wyrost.

Opis wzmacniaczy – czterokanałowy

Wzmacniacz czterokanałowy jest połączeniem dwóch dwukanałówek ze sobą. Wzmacniacze czterokanałowe są dobrym wyborem, głównie ze względu na dużą liczbę możliwości połączeń, jakie nam dają. Możecie na przykład zasilać przedni i tylny. Można także pozwolić sobie na zasilanie zestawu przedniego i subwoofera na zmostkowanych, dwóch kanałach. Można także wykorzystać bi-amping i po prostu osobnymi kanałami napędzać woofery i tweetery przez zestaw przedni. Jak widać są to wzmacniacze bardzo uniwersalne, dlatego też tak często kupowane przez osoby, decydujące się na stworzenie własnego zestawu car audio. Sam w swoim zestawie wykorzystuje właśnie typ czterokanałowy.

Opis wzmacniaczy – wzmacniacze o pięcio i większej liczbie kanałów

W zasadzie są to wzmacniacze czterokanałowe do których dodany został monoblok. Mogą to być także wzmacniacze czterokanałowe z dodaną dwukanałówką. Ich najważniejszym zastosowaniem jest zasilanie naprawdę skomplikowanych i rozbudowanych systemów. Dlatego też nie sądzę, żebyście mieli okazje użyć ich w zwykłym systemie car audio. Aczkolwiek warto pamiętać o tym, że tego typu produkty istnieją. Kto wie, może kiedyś wam się to przyda.

To są wszystkie typy wzmacniaczy, które spotkacie, w tematach związanych z car audio. Gdybym miał wam coś polecić, to oczywiście stwierdzam, że najlepszym wyborem będą systemy czterokanałowe. Sam z takich korzystam i jak dla mnie są świetnym wyborem. Aczkolwiek decyzje pozostawiam wam. Bawcie się dobrze kochani.

Opis wzmacniaczy
Źródło: motogaraz.in

Poczytaj o: Hyundai Elantra CRDI 136KM DCT od środka

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia