Bezpieczne wakacje z dzieckiem część 1

185

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczne wakacje z dzieckiem

Pomożemy Ci zaplanować wakacje z dzieckiem. Sezon na planowanie urlopu właśnie się rozpoczyna!

Wakacje z dzieckiem
Wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem jak przygotować idealną ofertę? Zapytać mamy, czego oczekują!

Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Cypr, Chorwacja – według danych biura podróży Rainbow. Właśnie te kierunki cieszą się największym zainteresowaniem rodziców wybierających się na wakacje z dziećmi. Ale to nie kierunek, a konkretne elementy zawarte w ofercie przesądzają o ostatecznym wyborze. Jakie? Aby się tego dowiedzieć, Rainbow poprosił o opinie podróżujące mamy – blogerki. Sprawdźcie, jak one planują wyjazd i na co zwracają szczególną uwagę.

Na co zwracać uwagę wybierając miejsce na wakacje z dzieckiem?

Idealny hotel wcale nie musi być drogi, zwłaszcza, jeżeli podróż zaplanujemy z wyprzedzeniem. To, na co należy zwracać uwagę to typ pokoju. Obowiązkowym elementem wyposażenia powinno być dodatkowe łóżko dla dziecka, a w przypadku niemowląt łóżeczko turystyczne. Najkorzystniejszą opcją jest pokój rodzinny – wyposażenie zapewnia niezbędne wygody i nie ma opłat za dzieci (jeżeli nie ukończyły jeszcze 16 lat) – płacimy więc tylko za dwie osoby dorosłe.

Wakacje z dzieckiem

 – Zawsze zwracam uwagę na oznaczenie pokoju w katalogu biura podróży. Pokoje rodzinne to najkorzystniejsza opcja, ale zazwyczaj im bliżej do terminu wyjazdu tym większy problem z dostępnością, dlatego warto zrobić rezerwację wcześniej – radzi Malwina Bakalarz – mama.

Ale nie chodzi tylko o odpowiedni pokój. Całe otoczenie powinno być przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, dlatego przed przyjazdem koniecznie warto poznać miejsce, do którego się wybieracie.

 – Hotel, który wybieramy musi być położony blisko lotniska (ze względu na czas transferu). Najlepiej żeby był umiejscowiony przy plaży, aby oszczędzić codziennych wycieczek – twierdzi Anna Trawka – mama.

Wakacje z dzieckiemBiuro podróży – radzi

Piotr Wilk z biura Rainbow podkreśla, że prawdziwie rodzinny hotel to taki, w którym nic nie zakłóca wypoczynku. Musi znajdować się z dala od imprezowych okolic, choć nie zupełnie na uboczu. Lokalizacja powinna zapewnić spokojny wypoczynek, ale też umożliwić wypad do knajpki na obiad lub na zakupy. Dobrze też jeżeli możemy szybko dotrzeć do ciekawych miejsc i miejscowych atrakcji. W końcu zagraniczne wakacje to doskonała okazja, by pokazać dziecku świat.

Sylwia Błaszczak  sprawdza też opinie dostępne na stronie biura. – Dzięki temu dowiaduje się nie tylko o wadach i zaletach wybranego miejsca. Ale dodatkowo znajduje informacje w której restauracji warto spróbować lokalnych potraw. W jakiej odległości znajduje się sklep spożywczy czy najtańsza wypożyczalnia samochodów, a nawet poznaję rozkład autobusów hotelowych – mówi. Zwróćmy też uwagę, czy hotel oferuje specjalne menu. W przypadku dzieci warto rozważyć all inclusive, a zdrowe dania są szczególnie ważne.

Źródło: r.pl

Bezpieczne wakacje z dzieckiem część 2 – przeczytaj koniecznie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia