Najlepsze wzmacniacze do car audio

1041

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

najlepsze wzmacniacze
Źródło: imaged.pl

Najlepsze wzmacniacze do car audio, pod tym zagadnieniem kryje się arcyciekawa i skomplikowana tematyka…

Wzmacniacze, to serce i dusza każdego zestawu car audio. Bez nich nie będziemy po prostu w stanie stworzyć systemu grającego, który spełni wszystkie stawiane przez nas wymagania. Trudno więc się dziwić, że rozważania na temat tego jaki wzmacniacz powinniśmy wybrać, często zajmują tak wiele czasu. Postanowiliśmy ułatwić wam proces wyboru i odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze wzmacniacze car audio. Zebraliśmy do kupy kilka najciekawszych firm car audio. Mamy nadzieje, że ich analiza pomoże wam w wyborze sprzętu, który przypadnie wam do gustu i będzie spełniał wszystkie wymagania. Jak zwykle proszę was o ewentualne komentarze pod artykułem. Sporo się uczę z tych komentarzy, a od zawsze wyznaję zasadę, że to właśnie wiedza jest kluczem do sukcesu. Może i brzmi to trochę trywialnie, ale muszę przyznać, że wielokrotnie przekonywałem się o tym iż stwierdzenie to jest niezwykle prawdziwe. No to co, zaczynamy naszą krótką przygodę z wzmacniaczami?

Najlepsze wzmacniacze – DLS

najlepsze wzmacniacze
Źródło: imaged.pl

Zaczniemy może od całkiem typowego wyboru czyli wzmacniaczy od DLS. Dlaczego właśnie DLS można uznać za najlepsze wzmacniacze? Cóż, podstawowym aspektem, który sprawia, że górują one nad konkurencją jest oczywiście ich wysoka jakość. Nie chodzi mi tutaj oczywiście tylko i wyłącznie o sam dźwięk lecz także o ogólne wykonanie. Jest to sprzęt, który nie należy do najtańszych, ale jednocześnie mamy gwarancję tego, że dostaliśmy wzmacniacz najlepszy w swojej klasie. Zresztą dowodem na to niech będzie fakt, że linia RA jest niezwykle często wykorzystywana przez profesjonalistów, startujących w zawodach car audio. Tak, może to być dla niektórych zaskoczeniem, ale rzeczywiście istnieją takie zawody. Jeżeli więc szukacie sprzętu z najwyższej półki to wydaje mi się, że DLS będzie naprawdę świetnym wyborem. Wzmacniacze z serii RA charakteryzują się także dobrym współczynnikiem dumping factor (DF), dlatego z łatwością radzą sobie z kontrolowaniem pracy membrany większych głośników. Jak już jednak wspominałem, ten sprzęt nie należy do najtańszych. Musicie się liczyć z tym, że za wzmacniacz DLS zapłacicie jakieś 2000 złotych. Niestety, dla niektórych cena ta może być zaporowa. Aczkolwiek za jakość się płaci.

Najlepsze wzmacniacze – Rainbow

Najlepsze wzmacniacze
Źródło: elektroda.pl

Rainbow w przeciwieństwie do DLS nie oferuje tak zaporowych cen, dlatego też jest firmą szanowaną, zwłaszcza przez osoby, które właśnie zaczęły swoją przygodę z tematyką car audio. Jest to połączenie relatywnie wysokiej jakości z całkiem niska ceną. Jedną z najpopularniejszych obecnie modeli z serii Rainbow jest czterokanałowy Beat 4. Sam osobiście nie miałem okazji z niego korzystać, ale znajome mi osoby, które zajmują się tą tematyką, wspominają że jest to jeden z lepszych wyborów w kontekście cena i jakość. Pozwólcie, że rzucę wam porównaniem. Jak wspominałem wcześniej za DLS zapłacicie około 2000 złotych. Dla porównania Beat 4 uznawany za jeden z najlepszych modeli od firmy Rainbow, kosztuje zaledwie 1100 złotych. Oczywiście wciąż jest to cena, która dla niektórych może być zbyt wysoka. Aczkolwiek jest duża różnica między 1100 złotych, a 2000 złotych nie sądzicie? W każdym razie Rainbow i DLS to nie jedyne firmy, które mogę wam polecić. Mam dla was znacznie więcej do zademonstrowania i zaoferowania.

Najlepsze wzmacniacze – u-Dimension

Najlepsze wzmacniacze
Źródło: dobryton.pl

u-Dimension to kolejna firma, której produkty uznaje się za najlepsze wzmacniacze. Jest ona bardzo szanowana w środowisku osób zajmujących się car audio. Głównie ze względu na perfekcjonizm jakim kieruje się ta firma. Przeprowadzają oni liczne testy jakości swoich produktów co sprawia, że uznaje się je nie tylko za wytrzymałe, ale przede wszystkim niezawodne. Do najpopularniejszych produktów oferowanych przez firmę u-Dimension należą te z serii Pro.  Flagowym przykładem może być tutaj między innymi model czterokanałowy ProZ. Oferują one nawet do 4 x 200 W RMS mocy przy 4 ohmach. Niestety podobnie jak w przypadku DLS, tak i tutaj dla wielu osób, problemem będzie zapewne cena produktu. Musicie sie przygotować na wydatek około 2500 złotych. Jak widać są one więc na podobnej półce cenowej co DLS. Jak jednak już wspominałem wcześniej, za naprawdę dobrą jakość się płaci.

Trzy firmy, które podałem powyżej, należą do jednych z najbardziej popularnych firm, produkujących najlepsze wzmacniacze do systemów car audio. Jeżeli szukacie dobrych produktów, to niewątpliwie powinniście zacząć właśnie od tych producentów. Ich produkty zapewnią wam najwyższą jakość wzmacniaczy.

Poczytaj o: Ursus podbija Afrykę – znowu!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia