Typy nadwozi – sprawdź do jakiego typu zalicza się Twoje auto

8247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

typy nadwozi

Najpopularniejsze typy nadwozi – sprawdź do jakiego typu zalicza się Twoje auto.

Typy nadwozi są od lat są podzielone na grupy. W tuningu kiedyś rzadko były tuningowane auta o innym nadwoziu niż hatchback czy Coupe. Jak twierdzono po prostu te auta z tym typem nadwozia miały ten sportowy pazur i w łatwy sposób można byłoTyupiększyć swoje auto. Na szczęście w dzisiejszych czasach te schematy są już zatarte i ludzie tuningują tak naprawdę wszystko co jeździ. Od hatchbacków aż po miniwany. Ten artykuł ma na celu przekazać Wam jakie są najpopularniejsze typy nadwozi oraz czym się charakteryzują, jak w łatwy sposób można je rozpoznać. Żeby nie przeciągać zbyt długo przejdźmy zatem do konkretów!

Hatchback – Najpopularniejsze typy nadwozi.

typy nadwozi
Civic TypeR

Na pierwszy rzut leci bardzo popularny Hatchback. Jest to bardzo popularne nadwozie, które ludzie wybierają tuningując swoje auto. Sam osobiście mam auto z typem nadwozia. Po mimo, że jest to auto z pozoru małe to uwierzcie jest tam naprawdę sporo miejsca. Hatchback cechuję się nieparzystą ilością drzwi (3-5) gdzie bagażnik jest otwierany wraz z tylną szybą. Właśnie stąd ta liczba drzwi, bagażnik otwierany w ten sposób jest po prostu tratowany jak dodatkowe drzwi. W bardzo popularnych hatchbackach bagażnik stanowi około 1/6 całego samochodu i właśnie ta mały lub dla niektórych duży szczegół odróżnia hatchback od kombi.

Coupe – Najpopularniejsze typy nadwozi.

typy nadwozi
Nissan 350Z

Kolejnym równie popularnym typem nadwozia wraz z Hatchbackiem jest również Coupe. Auto charakteryzuje się 2,3 lub 4 drzwiami gdzie opadająca linia dachu w ładnym stylu przechodzi w tylną część auta.  Jak twierdzą konstruktorzy właśnie taki styl budowy auta nadaję fajną sylwetkę oraz sportowy pazur. Najładniejsze auta z tym typem nadwozia moim zdaniem to Nissan 350Z czy nawet Porsche 911. Auto jest tworzone raczej z myślą o ludziach, którzy podróżują z przodu. Z tyłu jeżeli już są siedzenia najzwyczajniej w świecie jest nie wygodnie nie przez brak miejsca na nogi a właśnie przez opadającą linie dachu.  Producenci aut na pierwszym miejscu stawiają tu osiągi oraz ogólny sportowy wygląd auta.

Kabriolet – Najpopularniejsze typy nadwozi.

typy nadwozi
Ferrari

W świecie tuningu kabriolety stanowiły oraz stanowią bardzo duża część aut, które są modyfikowane. Moim zdaniem nie są auta aż tak popularna jak wyżej wymieniony Hatchback czy Coupe – te typy nadwozi są bardzo uniwersalne można powiedzieć. Jeżeli chcesz się wyróżnić z tłumu czy to seryjnym autem czy tuningowym to właśnie kabriolet przyjdzie Ci z pomocą. Jest to auto, które jak wiecie nie ma stałego dachu. Dach jeżeli chcemy założyć w chłodniejsze dni czy nawet deszcz mamy to wyboru dach, który przybiera formę materiałową czy stalową. Przy kabriolecie mamy tą fajną opcje, że dach możemy złożyć i schować do bagażnika lub zostawić go w garażu. Ten typ nadwozia z reguły ma tylko dwie ”furtki”. Jeżeli chcecie poczuć wiatr we włosach to auto na sezon letni jest mega wyjściem pod warunkiem, że jest to tylko zabawka. Takie jest moje zdanie na temat kabrioletów. Fajne ale czasami mało praktyczne.

Sedan – Najpopularniejsze typy nadwozi.

typy nadwozi
BMW E46

Sedan kiedyś może auto mało tuningowane, ale w dzisiejszych czasach już mało kto zwraca uwagę na to większą uwagę. Co prawda w seryjnym wyglądzie mało w nim sportowego drapieżnika natomiast gdy je trochę podrasujemy może już naprawdę fajne wyglądać. Jako duży plus na pewno jest fakt, że auto jest mega przestronne i spokojnie możemy zapakować komplet i pojechać na jakiś zlot. No chyba, że ktoś ma mega glebę wtedy to już nie jest takie piękne. Sedan może mieć zarówno dwie jak i cztery furtki. Klapa bagażnika otwiera się sama bez tylnej szyby i właśnie w ten sposób moim zdaniem najłatwiej jest rozpoznać ten model nadwozia. Auto choć z pozoru może wydawać się tylko rodzinnym samochodem w rzeczywistości po małym tuningu zrobi niemałe wrażenie na zlotach. Każdy kto myśli, że sedan nie może dobrze wyglądać i nadaję się tylko na zakupu jest w dużym błędzie.

Fastback – Najpopularniejsze typy nadwozi.

typy nadwozi
Ford Mustang

Fastback to już ostatni typ nadwozia dzisiaj opisywany. Często mylony z Hatchbackiem czy Coupe. Osobiście kojarzy mi się z autami typy Muscle Car. W dzisiejszych czasach ten typ nadwozia niestety nie jest już tak popularny i przeczy z tytułem tego artykułu. Po mimo tego uważam, że powinien się znaleźć w tym zestawieniu. Ten typ nadwozia jest dwu-bryłowy i charakteryzuję go nieruchome tylne okno pod którym znajdować się może bagażnik bądź silnik auta. Linia dachu w bardzo ładnym stylu opada wzdłuż tylnej części auta. Moim zdaniem bardzo ładnie się to komponuje. Najpopularniejsze modele z tym typem nadwozia moim zdaniem to:  Ford Mustang GT, Dodge Charger, Fiat 126 czy nawet Toyota Celica.

Podsumowując – Najpopularniejsze typy nadwozi.

Przechodząc do podsumowania. Przedstawiłem Wam najpopularniejsze typy nadwozi według mojego zdania. Uważam, że w świecie tuningi najczęściej można spotkać się własnie z autami, który ten typ nadwozia posiadają. Korzystając z okazji w tym pięknym dniu chciałbym wszystkim czytelnikom złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkanocnych.

 

Zobacz również: KLASYCZNE AUTA I ICH NOWE ODPOWIEDNIKI

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia