Jaguar F-PEACE triumfuje ze swoim pierwszym SUV-em jako samochód roku

198
Jaguar FPEACE
Jaguar FPEACE

Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu jako Światowy Samochód Roku 2017 został Jaguar F-Pace, który otrzymał ponadto nagrodę w kategorii „World Car Design 2017”.

Jaguar F-PEACE
Jaguar F-PEACE

Jaguar F-PEACE SUV

Pierwszy SUV Jaguara debiutuje od razu jako laureat nagrody World Car of The Year 2017 oraz World Car Design of the Year 2017. Mowa oczywiście o Jaguarze F-PEACE, który został uznany jako najlepszy i najpiękniejszy samochód świata 2017. Jest to ogromny sukces, gdyż jest to drugi samochód, który w całej historii plebiscytu zwyciężył w dwóch kategoriach.

Jaguar F-PEACE
Jaguar F-PEACE

Jaguar F-PEACE, czyli pierwszy SUV marki jest jednocześnie najlepiej sprzedającym się modelem w gamie Jaguara. Nagrody, które zdobył zostały przyznane przez 75 dziennikarzy z 24 krajów. Również z Polski, którą reprezentował Maciej Pertyński. Warto wspomnieć, że Jaguar po raz pierwszy zwyciężył w plebiscycie World Car Awards.  “F-PACE został zaprojektowany i skonstruowany jako sportowy SUV cechujący się wyjątkową dynamiką, codzienną użytecznością i odważnym wzornictwem. Zdobycie tak prestiżowej nagrody potwierdza talent i efekt ciężkiej pracy naszego zespołu, który stworzył najbardziej praktyczny samochód sportowy i najszybciej sprzedający się pojazd w gamie Jaguar” – powiedział po rozdaniu nagród Dr Ralf Speth, Jaguar Land Rover CEO.

Jaguar F-PEACE

W połowie marca odbyły się targi motoryzacyjne w Nowym Jorku, na których ogłoszono zwycięstwo – Jaguar F-PEACE. Który rywalizował m.in. z Volkswagenem Tiguan’em oraz Audi Q5. W gronie finalistów znalazły się również takie modele jak Mercedes S Cabrio oraz Toyota CH-R.

Jaguar F-PEACE

Ceny Jaguara F-PEACE rozpoczynają się od 199, 990 złotych. Wszystkie samochody posiadają 3-letni pakiet serwisowy bez limitu kilometrów oraz 5-letnią gwarancję.

Jaguar F-PEACE

 

 Zapraszam do lektury:  Jaguar E-Type moc piękna zawarta w każdym detalu